Z Prahy do Staré Boleslavi Svatou cestou podél čtyřiačtyřiceti kapliček a Svatováclavskou cestou ze Staré Boleslavi do Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461802/z-prahy-do-stare-boleslavi-svatou-c-XEo-.jpg 4 1 1

Kniha o dějinách poutní cesty ze Staré Boleslavi do Prahy vydaná k tisíciletému výročí poutního místa, Svatováclavskému roku a čtyřsetletému výročí Palladia země České. Autor v knize popisuje 44 barokních kapliček podél poutní cesty od poutních kostelů ve Staré Boleslavi do Prahy ke kostelu sv. Václava na Proseku, jejich rekonstrukci a současný stav. U kaplí jsou uvedeny názvy. Samostatná kapitola je věnována dějinám staroboleslavského Palladia. Text doplňují fotografie, mapky, plánky, dobové obrázky, reprodukce překladu Tannerova díla Svatá cesta. Na některých fotografiích jsou zakresleny již zaniklé kapličky. V závěru knihy jsou literatura a prameny. Kniha přináší obraz poutní cesty v minulosti i současný stav, informace o českých dějinách a námět k výletu za památkami do Staré Boleslavi.... celý text

Malarkey
30.12.2020 4 z 5

Pro rodáka ze Staré Boleslavi jednoznačný historický zážitek. O svaté cestě vedené kapličkami z Brandýsa do Prahy jsem věděl od mala. Neustále jsem při jakékoliv cestě do Prahy pozoroval, jak se kapličky podél cesty rozpadají, popřípadě naklánějí do silnice a nikdo s nimi nic moc nedělá. To jsem ale netušil, že dochovaných jich je už sotva polovina. S touto knihou jsem se setkal se zajímavou, obrázkovou a dobově zachycenou Svatou cestou, která mi je všechny pohromadě ukázala. Zajímavé a poučné.

Miroslav Kuranda
česká, 1927 - 2021
2000  0%Městská část Praha 9. Díl 3 - Hrdlořezy
2009  80%Z Prahy do Staré Boleslavi Svatou cestou podél čtyřiačtyřiceti kapliček a Svatováclavskou cestou ze Staré Boleslavi do Prahy
2019  %Vysočany
2000  %Městská část Praha 9. Díl 2 - Prosek
2010  %Městská část Praha 9, Libeň. Díl 2. Levý břeh

Kniha Z Prahy do Staré Boleslavi Svatou cestou podél čtyřiačtyřiceti kapliček a Svatováclavskou cestou ze Staré Boleslavi do Prahy je v