Z pohledu jezevčíka

Z pohledu jezevčíka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247807/bmid_z-pohledu-jezevcika-XCL-247807.jpg 4 173 60

Z pohledu jezevčíka série

Herkules je malý jezevčík a jeho nová panička Carolin je pro něj ten nejbáječnější člověk na světě. Jenže je tu ještě Carolinin přítel Thomas, kterého Herkules nemůže ani cítit. Thomas je pánovitý, hlučný a nemá rád psy. Kromě toho se ani ke Carolin nechová pěkně. A tak se Herkules rozhodne společně s kamarádem Felixem, kocourem a znalcem lidí, že se Thomase zbaví. Jejich rafinovaný plán jim vyjde, ale od té doby je Carolin bohužel jako vyměněná: celý den brečí a přitom poslouchá úplně příšernou hudbu. Je nabíledni, že potřebuje nového chlapa! A právě toho chce Herkules hledat. Ale jak najít toho pravého, když má v záležitostech mužů a lásky naprosto jiné představy než jeho panička?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dackelblick , 2010

ZuzanaMrh
09.04.2020

Ač to dělám nerada a jen naprosto výjimečně, knihu nechám nedočtenou. Těšila jsem se na humorné líčení zvířecího soužití s lidmi, z psího pohledu. Bohužel je v knize na můj vkus příliš romantiky a takových těch vztahových problémů... ani kdovíjak vtipná mi nepřišla. Ale umím si představit, že pro spoustu čtenářů, tedy spíše asi čtenářek, bude velmi čtivá.

Nufacek
18.03.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem, zpočátku jsem ji moc nedůvěřovala, že by mě mohla pobavit, ale lákalo mě si ji koupit a přečíst. Jak jsem záhy zjistila, chyba to rozhodně nebyla. Text je opravdu koncipován, jako vyprávění z pohledu psa a je to velmi zajímavé. Hlavní hrdina je nečistokrevný jezevčík - štěně, který se kvůli svému rodokmenu dostane do útulku, kde si ho záhy oblíbí nová majitelka. Pojmenuje ho Herkules. Záhy se Herkules skamarádí za podivných okolností s panem Felixem - to je přetloustlý starý kocour, který byl kdysi společníkem jednoho právníka a tím pádem je velice dobře zasvěcen do lidských vztahů, takže dává jakási školení o lidském chování nyní i Herkulovi. Herkules společně s Felixem odhalí nevěru Thomase (manžel Caroline - majitelka štěněte) a spunktují spolu akci, která jej Caroline prozradí. Potom co Caroline vyhodí z domu Thomase, je Caroline opravdu na dně - dostane se záhy i do nemocnice s otravou alkoholem, přičemž jejím zachráncem je právě Herkules, který ji zavolá pomoc. Pak se snaží naši dva chlupatí kamarádi postarat o to, aby se Caroline netrápila a našla si nového partnera. Zažívají tím plno dobrodružství a až do konce knihy není zcela jasné, jak vše dopadne, je to velice napínavé. Opravdu jsem se bavila, když jsem si představila psa s kocourem v různých akcích, které spolu podnikali, bylo to psáno tak opravdově... Už se nemůžu dočkat, až sednu k dalšímu dílu.

zaba335
18.12.2019 4 z 5

Velmi příjemné a oddechové čtení, jednoduchý děj avšak to se vyvážilo vyprávěním očima jezevčíka Herkula. Jeho vtipné poznámky se mi velmi líbily. :)

essene
15.11.2019 5 z 5

Vtipná knížka,líbila se mi)

Taralcielle
02.09.2019 4 z 5

Vtipné čtení z pohledu jezevčíka, smála jsem se od začátku do konce :) Těším se na pokračování.

Booky84
31.08.2019 5 z 5

Pohodová knížka, prostě všední život jezevčíka a jeho kamaráda kocoura, už se těším na další díl.

4761
18.04.2019 1 z 5

Já nevím.... Proste jsem se do knihy neuměla vzit... Verim ze si najde své ctenare. Bohuzel já mezi ne patřit nebudu

martina2704
15.04.2019 3 z 5

Bohužel knížky Bruce Camerona v tomto směru nastavily laťku opravdu vysoko. Jezevčík byl sice místy vtipný, ale to je bohužel asi tak vše.... Dám asi šanci ještě jednomu dílu, protože jsem prostě pejskomil a tyhle typy knížek mám moc ráda, ale za mě spíše zklamání.

Miretti
18.01.2019 3 z 5

Očekávala jsem trochu více humoru, bylo to spíše takové milé povídání z pohledu fajnového psího kluka.

2368
06.01.2019 5 z 5

Opravdu zábavné čtení, rozhodně nezklama. Už se těsím na pokračování.

evilunicorn
05.01.2019 1 z 5

Odloženo po 156ti stránkách..Nebavilo mě to,styl vyprávění mi neseděl,připomínalo mi to knihu pro děti a že bych se zasmál nahlas jako u jiných knih to tedy vůbec, maximálně jsem se několikrát pousmál,a to se považuji docela za smíška.Téhle knize by slušel komiksový kreslený styl,pak by mě to možná zaujalo, takhle jsem skoro ani neudržel pozornost,a do dalších stránek se doslova nutil.

karolina0346
25.12.2018 5 z 5

No, jestli takto mazlíci opravdu přemýšlejí... tak potěš koště!
Kniha byla super.
Jen ten závěr jsem čekala trochu jiný...

MimiNinaFuraha
11.12.2018 2 z 5

Já mám z knížky smíšené pocity. Vlastně jsem ji ani nedocetla. Ne, že by byla špatná, ale mě nějak nechytla. Oddychovka-ano. Ale po pár stránkách ...cca 45, jsem si řekla, ze tu knížku přenechám někomu jinému a já si najdu takovou, která mě opravdu pohltí. Ale nemůžu knížce nic vytknout. Jen...si mě nezískala. :(

lenka31
13.10.2018 5 z 5

Krásná oddechovka!

lenkaabooks
05.09.2018 4 z 5

Vtipná a milá kniha, lehké čtení. Malý jezevčík se snaží pochopit lidské problémy s láskou. Skvělým parťákem je mu kocour, který trousí právnická moudra. Bavila jsem se.

sněženka
14.05.2018 5 z 5

Pohled na věc z pohledu jezevčíka, coby nejlepšího přítele člověka, který to s Vámi (tedy s ní) rozhodně myslí dobře. A co když naši čtyřnozí přátelé takto opravdu přemýšlí? Je to čtivá, vtipná a intuitivní kniha :-)

KatkaB77
06.03.2018 3 z 5

Pro milovníky jezevčíků včetně jejich nezaměnitelné povahy milé a pohodové čtení na dovolenou.

misatrix
19.01.2018 4 z 5

Z počátku jsem se do čtení musela trochu nutit, ale po chvíli se příběh rozběhl a já se místy i nahlas smála. Doporučuji si knihu přečíst. Kniha není úplně vhodná pro děti.

alhl
03.01.2018 5 z 5

Čtivé, humorné nahlédnutí do psí duše, které mi snad, jak doufám, do budoucna alespoň trochu pomůže více porozumět těm nejlepším přátelům člověka. ;-) Někdy zbytečně složité lidské vztahy a život vůbec nahlížené malým, šikovným a odvážným pejskem a jeho kočičím mentorem. "Vzpřímená chůze lidskému mozku evidentně škodí", komentuje Herkules jemu často nepochopitelné člověčí jednání, přemýšlení a rozhodování. Dle mně trefně vystižená jezevčičí povaha. Doporučuju k přečtení milovníkům psů, zejména jezevčíků, a všem těm, kdo na sebe chtějí pohlédnout psíma očima. :-)
"Nejpřesnější představu o bezmocnosti lidí mají nepochybně bůh a jezevčík."

aruba
18.09.2017 4 z 5

Vtipný příběh o malém jezevčíkovi, který se poté, co se dostane z útulku ke své nové paničce, snaží za pomoci mouder zkušeného kocoura pochopit lidi a jejich komplikovaný svět.

psi jezevčík vypráví pes

Frauke Scheunemann
německá, 1969
2015  82%Z pohledu jezevčíka
2015  88%Kocourova tajná mise
2017  86%Jezevčíkova kocovina
2019  77%Jezevčík jako svědek
2018  85%Jezevčíkovy trable

Kniha Z pohledu jezevčíka je v