Z myslivecké brašny

Z myslivecké brašny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279444/bmid_z-myslivecke-brasny-765-279444.png 4 54 10

Kniha drobných obrázků z prostředí kysuckých lesů a života zvěře a ptáků. Spisovatel v ní formou vyprávění podivuhodných mysliveckých příhod starého lesníka přibližuje mládeži přírodu, její zákony a tajemství. Mimočítanková četba pro odborná učiliště a učňovské školy.

Dada077
06.01.2022 5 z 5

nech si hovorí kto chce, čo chce, toto bola aj ostane najobľúbenejšia kniha môjho detstva. Horár je u mňa niečo viac, než len poľovník, a poľovník je niečo iné ako pytliak.

bamba
01.12.2021 odpad!

neznášam poľovníkov a to aj vtedy ak k tomu aj mizerne píšu.

Kortez
16.09.2020 4 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek.

zelena_zabicka
31.07.2019 4 z 5

Krásné příběhy. Toho střílení tam možná mohlo být kapku méně, ale i tak se mi kniha velice líbila. Ilustrace M. Hanáka knihu pozdvihují ještě o stupínek výš. Příběhy jsou čtivé, ktrátké, myslím, že v nich najdou zalíbení děti i dospělí. Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

Lessana
22.02.2018 4 z 5

Milé, citlivo a s láskou písané príbehy o prírode s krásnymi ilustráciami a nádhernou väzbou pripomínajúcou drevo, ktorou som sa ako dieťa často kochala :).

haki34
14.09.2017 5 z 5

mám rada les, zvieratá a k prírode rešpekt...knižka nás vlastne zoznámi s životom hájnika, revírnika...nie je to vždy len to pekné, nie je to len pohladenie okom.
Deti sa poučia o kolobehu života, keď jeden útočí, aby prežil (šak tá líška asi radšej trávu jesť nebude, keď može srnčie.....).
Poučia sa i o preberaní zvere, kde vlkov, rysov a iných skoro vyhubených predátorov občas musí zastúpiť poľovník...
a tiež sa naučia, že nie je poľovník ako poľovník...že zver nestrieľame bezhlavo...že treba i pomáhať a i ako pomáhať....
...a niekedy nám potom ako najlepší kamarát z detsva utkvie maličký tvor s očami ako gorálky..

Príhody sú doplnené veľmi výstižným ilustráciami Mirka Hanáka. Aktuálne čítam už s mojimi deťmi a príbehy dopĺňame faktografiou a praktickými informáciami o lesnej zveri (napríklad včera reálne foto anomálií srnčích a jeleních parohov :))

melaficent
07.03.2017 5 z 5

Kniha, ktorú som kedysi zbožňovala a vedela pomaly naspamäť. Teraz, keď už som staršia, som si ju vzala ako oddychové čítanie popri škole. Stále je to super knižka :)

Belq
28.02.2017 5 z 5

Jedna z najkrajších knižiek, aké som kedy čítal. Rudo Móric ukazuje, že príroda je nie len nádherná, ale aj krutá. A to spôsobom, ktorý nezarmúti detskú dušičku.

Až raz budem mať deti, "Z poľovníckej kapsy" si budeme čítavať spolu :)

whack
24.08.2014 odpad!

"Jedného dňa na ceste na lov nás prenasledovala straka. Vyspevovala a škriekala na celý les. Tak som zložil pušku a bum, ešte sa trepala na zemi, keď sme usudzovali, aká je krásna, aké má pekné pierka. Veď by odplašila všetku zver! V ten deň sme boli svedkami zápasu dvoch krásnych dospelých jeleňov na lúke. Po pol hodine zápasenia zranený slabší jedinec odbehol do lesa a víťaz sa majestátne chválil so svojim parožím na lúke. Dal som mu ranu do hrude. Stál nehybne asi minútu, kým padol. Ešte som nikdy predtým nič také nevidel, bol nádherný." čítal som to už dávno, toto si z toho pamätám, bolo mi zle. Veď to sú čistí psychopati, chorí na mozog.

lusila
25.06.2013 4 z 5

Jéé, to bola knižka môjho detstva, ešte ju majú rodičia v knižnici.