Z Myšákova na jih a zpátky

Z Myšákova na jih a zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169588/z-mysakova-na-jih-a-zpatky-169588.jpg 4 8 2

Vítá vás Myšákov! série

< 4. díl

Myšákov je městečko, ve kterém se pořád něco děje. A přece rodinka Myšičkových svůj domov opouští, aby si dopřála dovolenou na slunném jihu! Zmatek je zaručen, pohromy přicházejí jedna za druhou, nepřízni počasí i osudu však pan Myšička čelí nezdolným optimismem a odhodláním pořádně si dovolenou užít. Ze své vášně pro vodní sporty je nakonec úspěšně vyléčen a návrat do Myšákova je sladký... Vždyť přece všude dobře, ale v Myšákově nejlíp! Knížky z edice Vítá vás Myšákov! malé čtenáře na první pohled zaujmou především vtipnými ilustracemi dokreslujícími humorné příhody myších obyvatel jednoho malého městečka.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Rebo

Ab in den Süden , 2011

Litocha
Litocha
03.06.2022 3 z 5

Jediná kniha ze série, která má souvislejší děj. I tak je to ale jen sled více či méně bláznivých skečů. Na mého šestiletého to funguje, já se snažím moc nevnímat tristní jazykovou složku a spíše se soustředím na kresbičky. Otec Myšička mi pěkně pije krev a ostatní (hlavně robůtek Myšmaš, kterého jsem si jako jediného oblíbila) jsou tam víceméně jen komparz.
Na naléhání přidávám půl hvězdy, takže se vyšplhala na tři kousky. Knihu jsem nicméně ráda vrátila do knihovny a doufám, že si ji můj předčtenář v dohledné době nevyžádá znovu.

Sumeček
Sumeček