Z krve a popela

První díl návykové fantasy ve stylu knih Sarah J. Maasové Poppy byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry, a její život tak nikdy nepatřil jen jí. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppyin osud a povinnost se propletou s jejími touhami a potřebami. Poppy začne zpochybňovat vše, v co kdy věřila – a Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478410/big_z-krve-a-popela-Gj1-478410.jpg 4.3139

Z krve a popela 1.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

From Blood and Ash, 2020

Kniha Z krve a popela

barbb8k
včera

Na překlad této knihy jsem se strašně moc těšila. Nejenže má v zahraničí velký ohlas, ale k přečtení knihy mě donutila i kamarádka, která celou sérii (zatím 3 díly) přečetla v angličtině a moc se jí líbila. Kvůli oběma těmto věcem jsem měla strašně velké očekávání a jsem ráda, že mě to nezklamalo.
Svět, ve kterém se příběh odehrává je neskutečný. Moc se mi líbí.

Poppy jsem si zamilovala. Na začátku mi teda připadala taková nijaká, moc nevinná a naivní, ale jakmile se kniha rozjela, začala se měnit na silnou, nebojácnou hlavní hrdinku.

Romantická linka se už teď zařadila mezi jednu z mých nejoblíbenějších. Čekám, jak se rozjede v dalších dílech, ale nemyslím si, že by se nějak zhoršila.

Jediná věc, která mě ale štve je český překlad. Například Wolven do češtiny přeložili jako vlkodlaci, ale jméno jiné bytosti nechali v angličtině. Tak ať prostě přeloží všechny, nebo ať veškeré tyto názvy nechají v angličtině. Proč si zbytečně komplikovat život.

Celkově:
Úžasná kniha, až na ty překlady.
Autorka si krásně vyhrála s charaktery postav a prostředím, ve kterém se děj odehrává.

kneslova
předevčírem

Dost dobrá fantasy, ale strhavam hvězdičku za zmatečný konec a další drobné výhrady , pokud se dostanu k dalšímu dílu tak si ho přečtu a dal se uvidí …

Kristi_čte
předevčírem

Z krve a popela má být něco podobného jako Dvory a já jsem teda Dvorů zatím četla jen první díl a ten byl fajn, ale že bych si z něj sedla na zadek, tak to úplně ne. Ale! Přiznávám, že Z krve a popela si mi fakt líbilo a za mě je to prostě lepší jak Dvory.
Mnohem víc se mi líbil svět, ve kterém se příběh odehrává a taky mě hodně bavily ty příšery/ upíři. Nejvíc jsme si příběh začala užívat, když na povrch začala vyplouvat špinavá tajemství, kterými je země prolezlá. V tomhle ohledu se moc těším na další díl, protože jsem zvědavá, jak se celá situace vyvine.
Abych ale nebyla jen pozitivní, tak romantická linka byla zcela předvídatelná a ty pasáže, které se skládaly z dialogů Poppy a Hawka jsem měla chuť přeskočit, protože to teda bylo něco na mě. Ale přežila jsem a zbytek knihy jsem si opravdu dokázala užít.

packlik

Kniha pro mě byla trochu zklamaní. Dle hodnocení jsem asi čekala něco trochu jiného. Pětset stran textu mě těšilo (ráda čtu špalky), ale to jsem netušila, že 4/5 se nebude dít skoro nic s pak všechno fofrem zmáknem na posledních sto stranách, navíc s vidinou, že kniha je prvním dílem k sérii, takže pouze uzavírá úvodní zápletku, kterou rozklíčujete nejpozději v půlce knihy.
Je fakt, že příběh je určený pravděpodobně pro mladší čtenářky, tudíž nejsem cílová skupina, ale čekala jsem víc.
Další díly už si nechám ujít.

Ronnie37

Casteel je naprosto úžasnej :33 Těším se na další díl!

kikizubik

(+ SPOILER) Šla jsem do toho, že je to něco co bych mohla milovat, jak jsem se přepočítala...Jediná výhoda byla čtivost a svět, ve kterém se děj odehrával, i když jsme se o něm dozvědělli pořádně něco až na konci. Poppy jako hrdinka mě zklamala neměla žádnou hloubku, zvlášť mě dráždila její naivita a stupidita. Její obsesse Hawkovým ďolíčkem při úsměvu mně nehorazně štvala, jelikož ho zmiňovala při každé scéně s ním.
Velmi překvapivá odhalení nebyla vůbec překvapivá, bylo to jedno klišé za druhým. Za mě je to rozhodně jediný díl, který přečtu.

Jeanine8

Myslím si, že kdo má rád fantasy a romantiku, bude spokojen......:-)

Jeanine8

Kdo hledá fantasy a romantiku, bude spokojený.