Z křišťálové studánky

Z křišťálové studánky https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77854/bmid_z-kristalove-studanky-VV4-77854.jpg 5 37 13

Krásné verše pro děti od Josefa KOŽÍŠKA, Karla Václava RAISE a Josefa Václava SLÁDKA. Jedná se o 2. přepracované vydání.

Petra-Nela
11.03.2023 5 z 5

Oblíbená knížka básniček mého dětství, některé Zn nazpaměť ještě dnes, lesní studánka je nesmrtelná.

Nermal
09.09.2022 5 z 5

Když jsem maturoval z češtiny, dostal jsem Josefa Václava Sládka. Což byla poměrně pohodová otázka, jenže češtinářka po mně chtěla nějaké verše. A já si jako na potvoru né a né na něco vzpomenout. Až mi naskočila Křišťálová studánka, ještě ze školky. Nezdála se mi sice k maturitě nejvhodnější, ale co naplat, nezbývalo než ji zarecitovat. A tak mě vlastně tehdy zachránila, k úsměvnému pobavení celé maturitní komise...

icewind
28.04.2022 5 z 5

Najednou se objevila, s věnováním od mámy k tehdejším šestým narozeninám.....nejdokonalejší stroj času :)

Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Moje milovaná kniha veršů, kterou mám ve svém srdci od dětství a která si mně naprosto získala a vášeň pro tento druh literatury mně již nepustila.

Monika1717
03.08.2020 5 z 5

Musím dat 5 hvězdiček, křišťálovou studánku si pamatuji už skoro 50 let.

J.Karasová
05.06.2019 3 z 5

Srdcovka. Z té mi mamka recitovala, když jsem byla malá...

Marekh
08.11.2018 5 z 5

Sbírka veršů od autorů J. V. Sládka, K. V. Raise a J. Kožíška. Kniha se mi líbila včetně pěkných ilustrací. Kniha vyšla v edici První čtení (Pro začínající čtenáře). Líbí se mi např. báseň Lesní studánka, Cestička k domovu aj.

Citáty z knihy:

LESNÍ STUDÁNKA

Znám křišťálovou studánku,
kde nejhlubší je les,
tam roste tmavé kapradí
a vůkol rudý vřes.

Tam ptáci, laně chodí pít
pod javorový kmen,

i nebesa i studánka
jsou plny zlatých hvězd.

Damato
15.10.2018 5 z 5

Moc milé a krásné básničky s krásnými ilustracemi, které děti zaujmou. Moc jsem se včera smála , když jsem s vnučkou rozebírala básničku "Cestička k domovu", kdy jsem ji řekla, že tuhle básničku pochopí, až bude ve světě a bude se ji stýskat po domově. Její další přímočará otázka- ale babi, vždyť máš nás, tak už se ti přece nestýská, ne? mě rozesmála, ale zároveň i rozesmutnila. Jak ten čas letí a to co cítím já, cítili dávno lidé přede mnou, akorát básníci to dokázali tak moudře a přitom citlivě vysvětlit- asi věděli, že ta cestička je opravdu hezčí a krásnější než všechny jiné....

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

krásné básničky

morava
04.03.2016 5 z 5

Krasne ilustrovane verse, nejradeji mam Lesni studanku a Cesticku k domovu, ktere jsem recitovala na zakladce v recitacnim krouzku :-)

R.E.M.
04.03.2015 5 z 5

Jako dítě jsem knihu milovala. A dodnes oceňuji průzračnou krásu básní a hezké ilustrace.

hanicka258
28.01.2015 5 z 5

Překrásné verše, jsem unešená...

natynka00
30.03.2012

Krása tímto jedním slovem to popíši jinak už ne

pro děti poezie pro děti česká poezie

Autoři knihy

Josef Václav Sládek
česká, 1845 - 1912
Karel Václav Rais
česká, 1859 - 1926
Josef Kožíšek
česká, 1861 - 1933

Kniha Z křišťálové studánky je v