Z hradů, zámků a tvrzí

Pověsti z Moravy a Slezska

Sbírka pověstí z celé oblasti Moravy a Slezska.

V doslovu je stručně popsán vývoj feudalismu, počátky stavby hradů a později měst, hospodářské podnikání šlechty a odchod do zámků. Závěrem jsou zde tabulky a erby hradů a tvrzí a jejich stručná historie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30859/z-hradu-zamku-a-tvrz-30859.jpg 4.612

Pro děti a mládež
Vydáno:, Svoboda

vladislav6610
17.02.2017

odpočinkové čtení

Lady Dracula
19.06.2013

Tuhle knihu mám hrozně rády, byť ji doma mám v salátovém vydání, tedy rozhodně není vhodná na delší cesty ;) Ale jinak je to krásná sbírka pověstí, taková příjemná oddechovka:)

budíček
08.06.2013

Krásná sbírka pověstí, ke které se ráda vracím. Kdo má rád statečné rytíře, loupežníky, urozené pány a paní, ztracené poklady, čarodějná prokletí, čerty, víly, vodníky a další pohádkové bytosti, hrady, jeskyně, zámky, nebo se jen rád sem tam vrátí do světa fantazie, který ho bavil v dětství, si příjde určitě na své...Navíc paní Lisická píše hezkým stylem, který čtenáře nenudí...

Izzy
04.02.2011

Reprezentativní soubor 65 známých i méně známých pověstí, které se váží k moravským a slezským hradům, zámkům a tvrzím, v nichž vystupují postavy dobré i zlé, stateční rytíři, odvážné paní a panny, draci, čerti, hledači zlata a stříbra, řemeslníci, hradní čeládka a poddaný lid. Autorka zde využívá rozsáhlého, dnes už obecně málo známého bohatství lidové slovesnosti a přetváří je vlastním projevem, přičemž s ohledem na dětského čtenáře vylučuje vše, co by mohlo působit disharmonicky. Závěrečná stať Hrady, zámky a tvrze v minulosti a dnes přibližuje čtenáři jednotlivé pověsti.

Helena Lisická

Helena Lisická