Z hovna bič

Z hovna bič https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356298/mid_z-hovna-bic-Zod-356298.jpg 4 108 27

Co si asi tak může člověk slibovat od života, když ho osud obdaří ne zrovna přitažlivým zjevem, mizerným zrakem, předčasnou plešatostí a navrch jménem Daniel Richard Nixon (ne, po žádných příbuzenských vazbách nepátrejte, to jen Dannyho otec projevil svůj republikánský zápal)? Nejspíš nic moc. Takže žádný div, že je z Dannyho v osmatřiceti osaměle žijící muž se špatně placeným zaměstnáním, těžce závislý na alkoholu a nikotinu. A když pak v práci dojde k reorganizaci a jeho místo zruší pro nadbytečnost, je to už vyloženě na mašli. Na druhou stranu by mohlo být i hůř. Tak například Dannyho bývalý kolega Tim je momentálně z důvodu svedení nezletilé osoby (ačkoli sám tvrdí, že to bylo přesně naopak) na útěku před zákonem, a především před otcem dotyčné slečny, zástupcem šerifa Grizzoffskim, bývalým armádním sniperem s dlouhými prsty a touhou po krvi. Čeká na Dannyho nová úžasná kariéra v maloobchodním prodeji či v psychoterapeutické praxi? Najde konečně spřízněnou duši, s níž by kráčel životem? Je tou pravou oddaná katolička a milovnice koček Wenda, tajemná Abby, mladičká Olivia nebo bývalá spolužačka Lizzie? Na všechny tyto i další otázky vám odpoví nejnovější humoristický román C. D. Payna.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jota

The Unpleasant Poet , 2017

Ruxandra
18.05.2018 2 z 5

S Payneovými knihami je to u mě jako na houpačce - když se mi jedna líbí, můžu si být celkem jistá, že další, po které sáhnu, bude slabší odvar. "Z hovna bič" je zrovna ten horší případ. Nemůžu knize upřít velkou dávku humoru, ale hlavního hrdinu jsem si nijak nezamilovala - vychcánek a alkoholik, který se nechce ani moc snažit a život mu to vrací v podobě absurdních věcí, které se mu dějí.
Nemůžu říci, že bych úplně litovala času stráveného nad touto knihou, bavila jsem se, ale rozhodně ve mě nezanechala žádný hlubší dojem a časem nebudu z děje schopná říci naprosto nic ;)

mhd2009
19.03.2018 5 z 5

supr jako vzdy od Payne C.D.

Dervish
05.03.2018 4 z 5

Klasická Payneovina, v hlavní roli smolař, který si ne a ne vrznout, přitom je to asi to jediné, co by ho mělo v životě trápit. Bavil jsem se a to je u Payna to hlavní. Příběh je opět dotáhnut do absurdna, ale co, ten kdo četl Mládí v hajzlu, nemůže být překvapen. Jen je mi trochu líto jak nakonec hlavní hrdina dopadl. A zásun pořád v nedohlednu...

Jen bych se příště raději nepouštěl do básní, to byla opravdu tragédie, bez legrace.

Jana_Hlus
09.02.2018 5 z 5

Tak tohle byla parádní oddechovka. Kdo umí, ten umí a je úplně jedno, že jeho Danny je totální lůzr žijící americký sen naruby, v jehož kůži by asi nechtěl být nikdo z nás. A i přesto Payne dokáže zaujmout, pobavit a neuvěřitelnou básní uzavírající každou kapitolu, čtenáře naprosto dorazit:-). Byla to má první kniha tohoto autora a užila jsem si to, takže určitě nebude poslední. (5/5)

cathyblack
20.01.2018 3 z 5

Pan Payne si umi hrat se slovy, skladat vety, bavit a jeste u toho poucovat. Nepijte, nekurte a vyhybejte se mladistvym predvyspelym divkam, co z vas vycucnou posledni kapku spermatu. Vy pak utikate pred zakonem a do vrazdy zapojite kamarada. Co za nic nemuze, jen huli, chlasta a je nejak nevrly z toho, ze si nevrzne ani se svou pritelkyni, ktera dava prednost kostelu a kockam. Hlavni hrdina Nixon se vam bude libit, byt by jste se ho ve skutecnem zivote stitili. Navic ty jeho desny basnicky. No nic, lehci cteni, sranda, sex a alkohol musi bejt. Takze ctete. ❤ Amen.

AniS1
26.12.2017 4 z 5

Čtení téhle knihy pro vás bude nevšedním zážitkem. Zhýralec, hulič, ztroskotanec a alkoholik v jednom je hlavní postavou a vy se budete chvílemi divit, co vám na knize připadá dobré a proč ještě pokračujete ve čtení.
U některých knih se s postavou sžijete lehce. Tady ne. Přesto si můžu dovolit tvrdit, že vám bude Danny sympatický a že ho dokonce budete chvílemi litovat. Protože na světě jsou horší lidé než zhýralci, huliči, ztroskotanci a alkoholici.

iceVS
18.12.2017 5 z 5

Hned na první stránce textu je: "...Mé prostřední jméno je Daniel..." Takže ne Daniel Richard Nixon, jak je v anotaci, ale Richard Daniel Nixon. Věčná škoda, že anotaci píše někdo, kdo se moc nenamáhá přečíst ani pár řádků... Jinak klasický Payne... :-)