Z doby Praeadamitů

Z doby Praeadamitů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421263/bmid_z-doby-praeadamitu-j04-421263.jpg 4 8 3

hanzmb
12.02.2024 4 z 5

Jack London mě provází už od neútlejšího mládí. Nejprve to byl Jerry, Bílý tesák apod. Později jsem přešel k Tuláku po hvězdách či Démonu alkohol. A samozřejmě spousty povídkových sbírek. Tato kniha je tak pro 12-13 leté. Jedná se vlastně o jednoduchý příběh z pravěku, Jen to autor zkusil vylepšit tím, že se jako jedná o skutečnost, která se přes generační paměť zachovala až k dnešnímu chlapci. Augusta je lepší.

Miška02
16.01.2022 5 z 5

Na začiatok - ja osobne som nič podobné tejto knihe nečítala. Po tom ako som už dávnejšie čítala dystopickú novelu Šarlatový mor, som ihneď vedela, že si chcem prečítať aj novelu/poviedku Pred Adamom.

Príbeh je rozprávaný moderným mužom, ktorý mával už od detstva desivé sny a nie také o aké deti normálne májavú, o príšerách pod postelou a kto vie čo ešte. Náš hrdina mával sny o živote svojho pra-pra-pra....predka z dôb kedy sa človek ešte len vyvíjal a začal objavovať oheň a jednoduché nástroje.

Stretávame sa s Veľkým Zubom, ktorý ako malí musí opustiť svoju matku a pridá sa k skupine, ktorá býva v jaskyniach.

Kniha je plná dobrodružstva, boja o prežitie a určite ju ako aj ja prečítate raz dva.

lenka3062
09.08.2021 4 z 5

Kniha je pomerne krátkeho rozsahu a nie je to úplne klasika, ako by sa u Londona mohlo zdať. Príbeh popisuje vývoj človeka na základe Darwinovej teórie a je to skôr oddychovka prečítaná za pár hodín bez väčšej akcie. Knihu dopĺňajú dodatočné zaujímavé informácie, ktoré popisujú dôvody, pre ktoré sa London rozhodol danú knihu napísať.
Pre mňa to bolo príjemné čítanie.

pravěk

Jack London