Z dob Říše

Z dob Říše https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30050/z-dob-rise-30050.jpg 3 11 2

Otevírají se před tebou brány jednoho ze světů Dračího doupěte. Magický styl předního českého spisovatele tě přenese do časů, kdy Bringden ještě stál, do časů staré Říše. Čtveřice hrdinů – nenažraný hobit Tinar, moudrý elf Malvig, statečný barbar Gulvek a hraničář Edher se zvláštním smyslem pro humor – se vydává za dobrodružstvím, prochází nebezpečné jeskyně, rozplétá dvorní intriky nebo bojuje proti prastaré probouzející se síle. V každé ze čtyř povídek v této knize najdeš napínavý příběh, podobný těm, které zažíváš při hraní Dračího doupěte ty sám…... celý text

Palorizek85
Palorizek85
08.08.2020 4 z 5

Musím říct, byl jsem příjemně překvapený. Dostal jsem knihu od kamaráda, který si zmenšoval knihovnu a počítal jsem spíše s průměrností, ale povídky jsou spíše nad průměrem a svou čtivostí by si rozhodně zasloužili i rozsáhlejší zpracování. Přátelům fantasy mohu jen doporučit.

RyonMathrin
RyonMathrin
09.06.2019 4 z 5

Kniha inspirovaná Dračím doupětem a přímo z něj vycházející (něco jako krátké české DragonLance). Už je to nějaký ten pátek... ehm, desetiletí, co jsem četl, ale zpracování se mi líbilo. Dobrodružství (příběhy) si pamatuju jako celkem typické, ale dobře zpracované a čtivé. Povídka s Pavoučnatkou byla dokonce laděná až romanticky, což nebylo pro každou hru typické, ale četlo se to dobře. Čtenáři Dračákem netknutí možná ohodnotí jako průměrnou fantasy, někteří si možná mohli k jedné z nejlepších společenských her (jasně, že přeháním, ale jako Pán Jeskyně nemohu jinak :-) ) díky knize najít cestu.
Shrnuto: obstojná klasická fantasy, která však vznikla v ručně kreslené mapě a vymyšleném příběhu díky mnoha hodům kostek - a protože se řadím k podobné krevní skupině (D jako DrD :-) ), přidávám hvězdu navíc.

povídky fantasy

Pavel Houser