Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295656/mid_z-deniku-kocoura-modroocka-0sa-295656.jpg 5 1106 206

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se svým člověkem od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich náš kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z příhod už děti znají z rozhlasu i televize, nyní si o nich mohou pěkně číst v této půvabné knížce.... celý text

Taralcielle
30.08.2019 5 z 5

Hezky napsané, krásné ilustrace. Příběh se mi moc líbil, jako dítě jsem četla nejednou :)

denny276
19.08.2019 5 z 5

Velmi poutavá dobrodružství . Četla jsem ji moc ráda.

Petja
17.08.2019 5 z 5

Deník kocourka Modoočka jsme si nejdříve půjčili z knihovny, potom jsme ho četli v lázních a nakonec jsem na něj natrefila na dětské burze, kde jsem ho nemohla nechat. Přečetli jsme ho tedy potřetí a i teď se k němu dcera opakovaně vrací.
Vypravování příhod kocourka přímo z jeho pohledu je vtipné a nadčasové - první vydání je již z roku 1965, což při čtení z ničeho nepoznáte! Knihu bohatě ilustrovala Helena Zmatlíková.
Máme rádi i audioknihu s hudbou Marka Ebena, vedle ní existuje ještě jedna starší.

Olous1
01.08.2019 5 z 5

Tuto pohádku jsem strašně milovala,ale musela jsem si jí jako malá půjčit v knihovně, neboť mi nebylo dopřáno jí dostat alespoň k ježíšku. Hezky napsaná i ilustrovaná. Tak já jí jdu koupit alespoň teď a budu jí číst mým vnoučátkům.

martinkaLLL
31.07.2019 5 z 5

Klasika, která se čte už několik generací. Výborná dobrodružství kocoura, která zaujmou každé dítě, které miluje zvířátka.

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Krásná knížka s krásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové.

tereza5413
08.06.2019 5 z 5

Moc ráda na tuto knihu vzpomínám. Byla mojí nejoblíbenější dětskou knihou a rozhodně ji jednou budu číst mým dětem.

jarki
12.04.2019 3 z 5

Pěkný příběh o kocourovi.

raffi
12.04.2019 5 z 5

Jedna z najobľúbenejších detských kníh, teraz prvýkrát počúvaná ako audio, čítané dcérou... a to veľmi originálne :)

certik003
26.03.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu malého kocourka, myslím, že knížka mě bavila víc než moji neteř. Z předchozího komentáře jsem pochopila, že mám zkrácené vydání (z Alberta), což mě docela mrzí.

MartinaF
15.03.2019 4 z 5

Četla jsem vydání, které má na svědomí Albert, ve kterém chybí několik důležitých kapitol. V tomto ohledu zklamání, protože jinak bych dala 100 %. Nezbývá nic jiného, než si sehnat originál.

Konfu97
03.03.2019 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knižku měla moc ráda. :)

Rozarka69
08.02.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka v dětství. Ráda se k ní vracím i v dospělosti a čtu ji své dceři.

Korsika
04.02.2019 5 z 5

Pamatuji si, jak jsem ji četla jako malá pořád dokola a dokola a o 20 let později mě znovu potěšila.

Atlantis
31.01.2019 5 z 5

Knihu jsem samozřejmě četl už jako dítě školou povinné, kdy jsme si ji kouskovali v hodinách čtení na prvním stupni základní školy, ale pamatuji si, že se mi líbila natolik, že jsem se jí věnoval i ve svém volnu a přečetl ji znovu. Proto jsem bral teď po letech Modroočka s obavami, jestli moje růžové brýle spadnou, nebo jestli jsem měl dobrý vkus už jako mrně. A musím svoje malé já pochválit. Dobře sis vybral.

Hani77
03.01.2019 5 z 5

Četla jsem (možná opakovaně) jako dítě a později jsem to předčítala svým dcerám. Pro mě je to pořád super knížka :-).

heliiinka
10.11.2018 5 z 5

Milé, dětské, odpočinkové. Na čtení pro malé děti naprosto ideální.

Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Tato kniha byla dárek od mé mámy, když jsem byla malá. Četla jsem si ji často milovala jsem ji. Stále ji mám doma schovanou a nehodlám se ji vzdát.

Gweny
17.09.2018 5 z 5

I tuhle knihu jsem měla jako dítko často v rukou. V mé knihovničce je neustále a vždy mě potěší už jen pohled na její obal. Člověk se tak nějak v myšlenkách vrátí do těch bezproblémových dětských let.

anamor.avonoz
12.08.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, četla jsem ji jak synovi, tak pak znova dceři (a syn opět poslouchal, i když už byl větší). Tuhle knížku znám zpaměti, nikdy mě ale neomrzí ten jazyk, ta přirovnání a nádherné obrázky paní Zmatlíkové.