Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295656/mid_z-deniku-kocoura-modroocka-0sa-295656.jpg 5 1106 205

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se svým člověkem od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich náš kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z příhod už děti znají z rozhlasu i televize, nyní si o nich mohou pěkně číst v této půvabné knížce.... celý text

Zuzka12627
31.08.2020 5 z 5

Krásná kniha z mého dětství. Měla jsem ji moc ráda. Pro děti velmi pěkná a určitě doporučuji všem rodičům na čtení pro své děti, nebudou litovat.

janina66
09.08.2020 5 z 5

Moc ráda na ní vzpomínám. Četla jsem z ní dcerám, když byly malé, před spaním. A sama jsem se na četbu už těšila.

vlkodlaq
01.07.2020 5 z 5

Klasika. Pěkně zpracované a ilustrované a i dnes to s klidem můžete předložit svým ratolestem. Kdo má kočku, spíš bude mít pro Modroočko zvláštní místo.

Zdeniczka
12.06.2020 4 z 5

Jsem ráda, že některá díla, která jsme četli jako děti, zůstávají "v kurzu" i dnes. Jedním z nich je i Modroočko, který se dodnes čte ve školách při hodinách čtení. Díky tomu jsem si tak jeho příhody nedávno zase připomněla. :)

VeraPaci
08.06.2020 5 z 5

Kniha je kouzelná, nadčasová, jazyk občas už archaicky, o to víc jsou kočičí příběhy autentické.

Andrée
22.05.2020 5 z 5

Dodnes si pamatuji ta velká modrá očka.
Krásná kniha, kterou jsem v dětství nejedou listovala.

lucie9998
14.05.2020 5 z 5

Tak to je knížka mého dětství. Babička mi z ní předčítala pořád a pořád dokola. Já ji také četla své dceři. Je báječná!

Monika1717
11.04.2020 5 z 5

Knihu považuji za nejlepší dětskou knihu. A nejen já. Čteme ji pravidelně s třeťáčky.

PéťaH.
09.03.2020 5 z 5

Knížku jsme četli opakovaně se všemi dětmi. Teď jsme si ji opět osvěžili s tou nejmladší. Moc ráda se k ní vracím. Pohodové čtení , nádherné ilustrace. U nás je na špici oblíbených dětských knížek.

mekkinka
04.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla synovi a má ji moc rád. Je to příjemné vyprávění

Abukšákul
02.03.2020 5 z 5

Kniha se nám moc líbí, proto jsme ji četli už po několikáté =) A samozřejmě ilustrace, bez těch by to nebylo ono =)

Aknel26
05.02.2020 5 z 5

Knížka, o jejíž existenci jsem sice věděla, ale v dětství mě záhadně minula. Jsem spíš pejskařka, takže jsem vždycky tíhla k Nepilovu Barykovi.
Je to ale první delší knížka, kterou jsem s tříletým synem četla na pokračování - asi týden, každý den dvě tři kapitoly (máme nezkrácenou verzi). A slavila úspěch! Kuba mi ji sám od sebe nosil, poslouchal, odpovídal na mé "kontrolní" otázky, děj si dobře pamatoval a dokonce vyprávěl ostatním - jen škoda, že informaci, kterak Zelenoočka a Natrhouško zůstali na střeše, i když po nich hodili koště, nikdo kromě mě neocenil.
Do svého deníku si Modroočko nepíše jen to, co snědl a s kým si hrál. Malí čtenáři se mnohé dozvědí nejen o kočkách (třeba že nemají rády vodu, umí padat na všechny čtyři a v noci se scházejí a zpívají), ale seznámí se také s jinými zvířátky a zjistí, že existuje i spousta nebezpečí – zmije, auta, zlé děti a kolikrát i to, co najdou na zemi. A že není nad to, když vás má někdo rád.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Jo to bylo krásné čtení o kocourkovi ,a ty obrázky ty neměli chybu...

SousedovicTon
09.01.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace, nádherná kniha. Pro děti tak od pěti let, tříletého to taky bavilo, ale ještě nedocenil všechno a hodně jsme museli vysvětlovat.

hi24nd
17.12.2019 5 z 5

Přečteno se synem Matějem. Kniha je velice oblíbená a velice zdařilá, příběhy délkou přesně odpovídají trpělivosti dětí a jejich pozornosti při čtení před spaním. Důkazem oblíbenosti je její neustálý dotisk.
Ke knížce koupeno cd "KOCOUREK MODROOČKO" s texty a hudbou od Marka Ebena. Doporučuji jak knihu tak cd.

moni3409
04.12.2019 5 z 5

Čtu dětem opakovaně... :)))

terimila
13.11.2019 4 z 5

Nádherná, hladivá knížka. Krásné i dobrodružné vyprávění pro děti, které to učí rozumět a milovat svět zvířat, a snad i trošku chápat vztah mezi zvířaty a lidmi... Moc pěkná knížka, jako malé se mi dost líbila a někdy se snad zavřu na pár hodin do knihovny, abych si ji znovu proletěla... :-)

Litocha
10.11.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá měla moc ráda – a ani v další generaci to není jinak. Kocourkova dobrodružství jsou dobrodružná, živě a srozumitelně napsaná, krásně zachycují kočičí podstatu a zvyky a pohled na svět kočičíma očima je zajímavý. Kapitoly zároveň nejsou moc dlouhé a složité, takže dítě krásně udrží pozornost po celou dobu předčítání. Syna moc bavilo hádat, o čem právě Modroočko vlastně píše a většinou to podle jeho popisu dokázal krásně odhadnout (měsíc, žába, autobus, auto...). Mě zaujalo, jak přirozeně je v knížce zachycena proměna z kotěte v dospělého kocoura. (Jen ta scéna s koupajícími se kočkami mě moc nepřesvědčila.) I když autor je postava ideologicky sporná, Modroočko se mu opravdu povedl.

Macik74
31.08.2019 4 z 5

Miluji kočky a tohle je psané parádně

Taralcielle
30.08.2019 5 z 5

Hezky napsané, krásné ilustrace. Příběh se mi moc líbil, jako dítě jsem četla nejednou :)