Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 5 1105 205

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

SabinaSip
16.04.2024 5 z 5

Další klasika. Četla jsem jako dítě. Hezké vzpomínky.

jarkaska
26.03.2024 5 z 5

Pěkné čtení pro návrat do dětství.

Natty
23.03.2024 5 z 5

Milé pohádky mého dětství, které ve mně jen podnítily celoživotní kočkomilku.

Koty7
20.03.2024 5 z 5

Krásná dětská knížka, která potěší hlavně milovníky koček. :)

Cucy
15.03.2024 5 z 5

Četla jsem už jako dítě školou povinné. Teď jsem byla přinucena znovu přečíst s dětmi :-) (už čteme asi po 3).
Líbí se mi vyprávění z pohledu kočky a jelikož jsme doma měli vlastního modroočku, tak mi byl příběh velice blízký.

simca9342
09.03.2024 5 z 5

" Z pravěku"
Legendární příběhy malého kocourka a jeho přátel vnímané doslova kočičím okem . Hlavně svět a soužití se svým občas potrhlým dvounožcem.

Během let se dočkal i filmového a divadelního zpracování.

kristyna.havlov
07.03.2024 3 z 5

Kniha mého dětství. Když jsem ji začala číst, úplně jsem slyšela tu knihu jako z audionahrávky, když jsem byla malá. Kniha přečtena kvůli čtenářské výzvě, jinak bych ji asi nečetla. Občas se mi zdá, že jsou pasáže, které by třeba děti nemuseli až tolik pochopit (např .modrá potvora - auto).

Slezadav
04.03.2024 5 z 5

Moc pěkně a napínavě napsaná knížka pro děti. Líbilo se mi, jak udržuje děti v pozornosti, když musejí odhalovat, jaké věci z běžného života Modroočko popisuje.
Pamatuji si, že v dětství jsem měl Modroočka moc rád a teď se moc líbil dcerce. Pro děti školkového věku naprosto parádní čtení před spaním.

archivářka115
26.02.2024 3 z 5

Knížku mám schovanou v knihovně. Doufám, že se bude líbit vnučce, až jí budu číst

jiri77
15.02.2024 2 z 5

Asi budu jeden z mála, ale tuhle pohádku jsem nikdy moc nemusel, už v dětství mi nesedla ,jak kniha, tak animovaná pohádka z vlny. Dal jsem tomu šanci v dospělosti ,díky čtenářské výzvě, ale ono ne a ne. Jediným plusem jsou krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové. S přivřeným okem dávám dvě hvězdy.

Macope
01.02.2024 5 z 5

Knížku jsem milovala v dětství, měli jsme ji u babičky. Dodnes si vybavuji krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové, hlavně kočičí koncert na střeše. Nyní jsem četla svým dětem a byly nadšené. Největší úspěch měly kapitoly Stonal jsem a závěrečná Veliká událost. Pro mě jedna z nejlepších knížek pro děti!

Janis060
29.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, krásné příběhy načtené panem Preissem. Mnohdy mi kocourek připomínal dnešní opečovávané děti...

Parwana
26.01.2024 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knížku myslím nečetla, jako dospěláka mě naprosto uchvátila a už se těším, jak ji jednou budu číst svým dětem. Ještě k tomu ty krásné obrázky Heleny Zmatlíkové.

evasmem
21.01.2024 5 z 5

Miloučká knížka o kocourkovi a jeho dvojnožci. Modroočko potkává ostatní kočky i jiná zvířátka, postupně poznává okolní svět a učí se důležité schopnosti pro život. Veškerá vydání této knihy jsou provázena krásnými ilustracemi paní Zmatlíkové. Nostalgie; a pokud máte kočku, nejspíše si, stejně jako já, trochu pouvažujete, jestli ona o vás smýšlí podobně jako Modroočko o svém dvojnožci.

mazlak
17.01.2024 5 z 5

Teda kočky, to vám byl zase jednou fantastický návrat do let plný jen radostí a her. Při čtení jsem si i živě vybavoval filmovou podobu. Prostě tohle byla taková opravdu super oddechová knížka ne jen pro děti.

marcela3655
28.09.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství ..Četla jsem stále do kola a milovala ilastaci ,obkreslovala jsem obrazky z knížky.

Netopyr07
17.09.2023 5 z 5

Nesmrtelný Modroočko! Matně si pamatuji, že snad byl večerníček... postavičky byly háčkované??? Knížka je krásná, famózní... vhled do kočičího života :-))

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Milá knížka, hezky graficky vyvedená. Někam se ilustrace paní Zmatlíkové nehodí (třeba do Bylo nás pět), ale do téhle knížky ano.

Janizoun
18.07.2023 5 z 5

Krásné vyprávění, které nadchlo v dětství mě a teď i mé děti (6 a 8 let). Kocourka a jeho kamarády všem doporučujeme. Tato knížka se opravdu povedla a je pro všechny generace dětí. Dnes jsou také pěkné knížky, ale dřív aspoň pro mě, byly tak nějak v těch sedmdesátých, osmdesátých letech hezčí. Ale já už budu brzy nejen mamina, ale i babička, tak jsem starší dinosauří generace, která se musí přizpůsobit dnešním pohádkovým příběhům a celé dnešní době :-)

Kabuky
13.05.2023 5 z 5

Nádherná vzpomínka na dětství.