Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100656/z-deniku-kocoura-mod-100656.jpg 5 1106 205

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

Zuzulinka
08.04.2022 5 z 5

Krásná kočičí kniha! Četli jsme ji spolu s vnoučkem a pecka!

Dandy1
27.02.2022 5 z 5

Jako dítě jsem ji milovala. Teď ji budu číst vnoučatům. Díky ní mám doma už 16 let Modroočko v živé podobě siamské kočky.

m_martina
13.02.2022 5 z 5

Milá pohádková knížka. Vnučkám se také moc líbila.

M100
07.02.2022 4 z 5

Milá knížka.V dětství jsem nestihla tak až teď

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Vtipně a mile napsáno. Úžasně spracováno. Chytí to za srdce.

miri.f
30.01.2022 5 z 5

Moje srdcovka z dětství, ke které jsem se nyní vrátila díky dcerce a našemu každodennímu předčítání na dobrou noc. Dcerka si užívala i příběhy kocourka Modroočka, i krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové. Věřím tomu, že přijde čas, kdy se dcerka ke knize vrátí sama.

Dvounožec
01.01.2022 5 z 5

Kniha mého dětství, krásný pohled na život očima kotěte které postupně dospívá. Ilustrace jsou velice povedené, nesmí chybět v knihovně.

mončičák42
29.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha pro (nejen) předškolní děti s krásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Velmi jsem ocenila množství textu, poslední dobou jsme četli knihy novější, které jsme měli kvůli malému obsahu do týdne přečtené. S kocourem Modroočkem jsme se setkávali po vícero večerů a syn byl vždy zvědavý, co se zase bude dít. Občas jsem musela nějaké to slovíčko pozměnit do současného jazyka, ale to vůbec nevadilo, i tak se domnívám, že Modroočko bude ještě další roky těšit plno dětí a rodičů.

Hakate
26.09.2021 5 z 5

Další i oblíbených dětských knih.

Luigi1
03.09.2021 5 z 5

Tuto knížku jako skoro všechny pohádky předčítám vnoučatům.Je dobře napsaná.Doporučuji

mrník
23.08.2021 5 z 5

u tehle knihy jsem se naucila cist a do ted ji miluju

Sandik
09.08.2021 5 z 5

S obrovským pochopením, neuvěřitelně vtipně a podmanivě napsaný kočičí příběh. Netuším kolik knih o kočkách je psáno v "ich formě", přesto si troufám tvrdit, že tahle jistě patří k těm nejlepším ;o) Celkový dojem 90%

Antibabiš
02.07.2021 5 z 5

super kniha

Pivka1
18.05.2021 5 z 5

Nádherná knížka mého dětství s ilustracemi paní Zmatlíkové. Stejně tak se líbila i mému synovi a teď už čeká na vnoučata. Pro děti nádherně popsaný kočičí život, který je určitě pobaví i poučí. Knížka si rozhodně 5 hvězd zaslouží.

Štěpinambura
13.05.2021 5 z 5

Báječně originlní děj. Josef Kolář báječně vystihl kočičí život!

Štěpkovač
13.05.2021 4 z 5

Hezká knížka určitě DOPORUČUJI :-)

Marhulka14
24.04.2021 5 z 5

Četla jsem jako malá holka a tuhle knížku jsem milovala. Láska k ní mi zůstala..... četla jsem ji svým dětem a teď ji čtu znova svým vnoučatům. Navíc krásné ilustrace od Heleny Zmatlikové. Tahle knížka si pět hvězdiček rozhodně zaslouží!

yaoiyuri
03.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Čteno vydání z edice ALBERT – a s tím mám teda velký problém. Oproti původnímu je totiž výrazně zkrácené (70 vs. 106 / 112 stran v předchozích vydáních), v tiráži je sice bleším písmem uvedeno „výbor z knihy Z deníku kocoura Modroočka“, ale kdo si toho tenkrát všiml, že. Žádné jiné upozornění, že jde o zkrácenou verzi v knize či na obálce nenajdete. Krácení je dost neumělé, příběh je tudíž místy podivně zkratkovitý a nedává smysl, např.:

Setkání s Bělovousem Zrzundou, str. 18: „Dnes jsem mohl poprvé ven. Jsem už zdravý...“ – NIKDE před tím nebyla o nemoci ani zmínka.

Žluťák, str. 46: „Moc jsem litoval, že mi krtek neřekl, kam se žížaly chodí pást.“ – JAKÝ krtek? Žádného krtka nepotkal.

Den bílých pampelišek, str. 38: „hopsá můj známý králíček Bílé pírko“ – KDO je sakra ten králík, nikde před tím, ani potom se už neobjevil.

Kiki je odvážná, str. 59: „že plavat umím, to jsem věděl od té noci, co jsem do rybníka spadl“ – KDY spadl do rybníka?

A pak mrk a kde nic tu nic... máme tu koťata a happy end.

Ne, verze z Alberta prostě nedává smysl. Je zmatená a odfláknutá. Všichni, co ji doma mají, by ji měli vyměnit za "plnohodnotnou" verzi, která je snad lepší. Je ostuda, že Albatros vůbec dovolil takovýhle paskvil vydat, protože jeho čtení mě od knihy dokonale odradilo. Při první příležitosti letí do knihobudky.

Pebra
29.03.2021 5 z 5

Milovaná kniha, kterou jsem s sebou v dětství jednu chvíli tahala pořád a nedala ji z ruky. Jasně, že mě nejvíc bavil rváč Natrhouško, kterému ale konkurovala Kiki, hlavně pro svoje velká modrá kukadla, tak krásně vyvedená paní Zmatlíkovou. Četla jsem ji dětem, a když vyšla na CD s písničkami Marka Ebena, hrála u nás od rána do večera: "To se mi to príma ťape, hej myši, dejte si bacha..." Nádhera.

cucik14
24.03.2021 4 z 5

Četli jsme se synem před spaním, moc se mu líbila. Jediné co bych podotkla, tak že je spíš pro "větší" děti, cca 4+, když jsme ji zkoušeli číst dřív, tak ho moc nezaujala.