Z Čech až na konec světa

Koupit

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367817/z-cech-az-na-konec-sveta-Lxc-367817.png 3.6117
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Šolc a Šimáček

Kniha Z Čech až na konec světa

ondras666

Klasika mezi českou literární tvorbou.
Pro mě trochu krkolomná staročeština, ale patří to k té době a navíc je to pro mě ukázka nádhery a oduševnělosti českého jazyka.

kara

Povinná četba, ale není to tak strašné. Dá se přečíst a ukazuje, že Jirásek stále ještě má co říct i dnešním generacím.

stefinam

Cestopisy nejsou zrovna můj šálek, ale tento docela potěšil. Sem tam jsem musela přemýšlet co které slovo znamená, ale o to to bylo zajímavější. A jako třešnička na dortu krásné ilustrace Mikoláše Alše. Přečteno v rámci letošní výzvy.

Kuža007
14.07.2018

Úžasné Jiráskovo dílo, bohužel prakticky již okopírované od Václava Šaška z Bířkova.

ddkk
29.11.2017

Příjemné počtení, nenechte se odradit pověstí, že Jirásek = nezáživné bichle!

Tanja00
14.10.2017

Přečetla jsem ji od vydavatelství Akcent, kde je text přizpůsobený aktuálnímu pravopisu, je upraveno i tvarosloví a skladba, ale zároveň zachovává autorův styl. A kniha se četla velmi dobře i se mi líbila.

EvikU.
09.04.2017

Kniha se mi opět hrozně těžce četla. Nemůžu za to. Námět dobrý.

Znedla
14.03.2017

Kniha má velmi poutavý příběh. Bohužel, začíst se do ní je velmi těžké, často jsem se přistihla, že myslím na něco úplně jiného :-(.

Prácheňsko

Alois Jirásek