Y: Původ mužů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své oceněné knize Almost Like a Whale (Téměř jako velryba) prohlásil Steve Jones knihou tisíciletí Původ druhů Charlese Darwina. A narážeje na druhé význačné Darwinovo dílo, Původ člověka, zaměřuje ve své nejnovější knize pozornost na přírodou zanedbávaná stvoření – na muže. Zrození ovečky Dolly bez jakéhokoli přičinění samce znovu otevírá prastarou otázku, co přesně je úlohou mužského pohlaví, když tisíce druhů se bez samců stejně dobře obejdou. A jestliže pokaždé při sexu muž produkuje takové množství spermií, že by mohl oplodnit každou ženu v Evropě, proč jsou muži tak početní?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59813/y-puvod-muzu-59813.jpg 2.88
Žánr
Literatura naučná, Věda
Vydáno, Paseka
Orig. název

Y: The Descent of Men, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Y: Původ mužů

Jelitovna
14.03.2019

Zpracování se Jonesovi nepovedlo, neumí podat odborné informace srozumitelně, vtipy se špatně odlišují od jedovatého sarkasmu, zakomponoval mnoho příběhů z historie, které neznám a nemám zájem se o nich dozvídat, takže mi unikala pointa, a celkově jsem příliš často ztrácela orientaci v souvislostech. Nepovedlo se mu zkrátka dát svým rozsáhlým znalostem stravitelnou formu.
A překladatel si rovněž nevedl nejlépe, což prozradil již začátek - alespoň já si tedy do vyhledávacího řádku slova netisknu. V místech, kde mohl vylepšit autorovu nešikovnost, to ještě dorazil dalším zmatením významu. Některé věty popírají sami sebe.
Přitom téma je natolik zajímavé, že by si zasloužilo nové zpracování.

Doporučujeme

Stručná historie času
Stručná historie času

Štítky

muži

Autor a jeho další knihy

Steve Jones
anglická, 1944

Kniha Y: Původ mužů je v

Právě čtených1x
Přečtených11x
Knihotéce25x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x