Ztráta paměti

Ztráta paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7117/xiii-ztrata-pameti-7117.jpg 4 20 6

XIII série

Starší manželský pár najde jednoho dne na pobřeží, poblíž své chaty, nehybné tělo neznámého muže s vytetovaným znakem číslice XIII na levém rameni. Podaří se jim ho vyléčit, ale zranění hlavy, které utrpěl, mu způsobilo úplnou ztrátu paměti. Se zabijáky v patách odjíždí XIII pátrat po své pravé identitě. Dostane se však do rukou plukovníka, který je pověřen pátráním po vrazích prezidenta a XIII se stává hlavním podezřelým...... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Barlow Comics

Le Jour du soleil noir , 1992

wullcann38
22.04.2021 5 z 5

Podobné agentu bez minulosti.

Artep5244
27.12.2019 5 z 5

Trochu mi to připomíná knihu "Agent bez minulosti" od Roberta Ludluma. Komiks mě bavil od začátku až do konce.

Yokolobuna
11.08.2018 3 z 5

O XIII vím hlavně díky skvělé FPS hře. První část komiksu rozhodně není špatná, jen prostě nezestárla úplně dobře a to i co se týče kresby. Ta sice není vyloženě mizerná a působí na jednu stranu precizně, ale na druhou staře. osobně mám raději modernější pojetí. Sám agent XIII rozhodně funguje obstojně a i příběhové kličky dokáží zaujmout. Ten již zajetý mustr, kdy se XIII vždy někde stránku plácá, aby na další musel za doprovodu kulek utíkat, se však malinko zajídal i na tech 48 stránkách. Uvidíme, co přinesou další díly, protože i přes všechnu tu kritiku není XIII bez potencionálu a tři hvězdy jsou celkem přísným hodnocením. Příště možná očko přimhouřím.

Disease
30.08.2017 4 z 5

Fajn rozjezd série. Evropská klasika.

ondrash77
22.04.2014

Vybavíte si filmovou špionážní trilogii Bourne s Mattem Damonem v hlavní roli? Pokud ano, tak máte základní představu, o čem je první díl komiksové série XIII. s podtitulem Ztráta paměti. Stejně jako ve filmu, tak i tady tvůrci vycházejí z motivu ztráty paměti ústřední postavy a jejím následném pátrání po vlastní minulosti.

Kapis
13.01.2014 4 z 5

No jaxem to četl těsně po vydání, byl jsem nadšen. Během let se mi to nějak ztratilo, taxem si to pořídil znova, přečetl ještě jednou a už tak nadšen nejsem. Přece jenom je to 25 let stará záležitost, což je vidět, věřím, že se to muselo stát předlohou nejednomu filmu (možná i Bourne z toho čerpá), ale už mě to zkrátka moc nebavilo. Superultra dvoj až trojití megatajní agenti, zabijáci, spousta mrtvol, možná až trochu překonspirované, škoda no.......k tomu nekvalitní, rozostřený tisk mi nedává možnost bodovat výše než 70%.

Kniha Ztráta paměti je v