Xenogenesis 3: Imago

Jediné dítě má moc zničit Zemi - prostě tím, že zůstane naživu... Dlouhé křížení mezi pozemšťany a Oankali je skoro dokončeno - a náhle je ohroženo - dítětem. Ale není to chlapeček ani holčička. Jadahs je lidské óloi, třetí pohlaví Oankali. Jadahs by mohl být spojovacím článkem mezi vším, co je lidské a co lidské není: dokáže měnit podobu, uzdravovat znetvořené a měnit DNA pouhým dotekem. Ale jediné vadné óloi může zničit celý svět, zmutovat zemi, po které kráčí, rozsévat mor pouhým dechem. Ve svém vyhnanství v džungli musí dítě zvládnout síly mimo lidské chápání, jinak se stane šílenou živou zkázou. A aby Jodahs přežil, musí najít to jediné, co úžasná věda Oankali nikdy nedokázala. Zázrak... Třetí kniha trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29387/xenogenesis-imago-29387.jpg 4.214
Série:

Xenogenesis (3.)

Originální název:

Imago (1989)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

yaoiyuri
04.02.2017

Pochopila jsem, co se nám autorka celou ságou snažila sdělit, i když občas byl problém v tom, jak se to snažila sdělit. A ne ve všem s ní souhlasím. Upřímně jsem od posledního dílu čekala něco jiného.
Na scéně se objevuje další dítě Lilith, které se během svého dospívání potýká s konfliktem svého lidského a oankálského dědictví a ještě něčeho navíc. Problém s nalezením vhodných partnerů vyřeší díky „náhodnému“ objevení „skryté“ komunity, která celou dobu unikala pozornosti přepečlivých a přeopatrných Oankali, což v konečném důsledku působilo značně nepřesvědčivě. Podobně jako následná reakce objevených lidí.
Samozřejmě, že pro ty, kteří se rozhodli žít v multipartnerském svazku s Oankali celý příběh vlastně skončil happyendem. Víc mě ale zajímalo, jak si vedli na Marsu ti, kteří se toho už dále odmítali účastnit – v celé knize o nich byla jen letmá zmínka. Nezbývá než doufat, že potlačili své sebedestrukčních choutky a vytřeli Oankali zrak.
Nakonec musím pochválit originální české obálky všech tří knih, co jsem viděla zahraniční, naše jsou opravdu povedené a krásně korespondují s dějem knih.


Autor a jeho další knihy

Octavia Estelle Butler

Octavia Estelle Butler
americká, 1947 - 2006

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených15x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit3x