Xenofobův národnostní průvodce: Angličané

Xenofobův národnostní průvodce: Angličané https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76000/xenofobuv-narodnostni-pruvodce-anglicane-76000.jpg 4 26 3

Xenofobie - iracionální strach z cizinců, někdy snad oprávněný, avšak vždycky nepochopitelný. Xenofobův národnostní průvodce - neuctivý pohled na víru a slabé stránky jednotlivých národů, který téměř vždy zaručuje vyléčení xenofobie. „Angličanka nebo Angličan, kterému stoupnete na palec, se vám omluví a řekne „strašně se omlouvám“, snad za to, že jste mu ten prst neamputovali už dřív. Bude vám „strašně děkovat“, když mu jej přestanete drtit, a pokud by váš tlak pokračoval, požádá vás, abyste přestali tím způsobem, že vás zavalí vodopádem svých „prosím“ a „děkuji“, nikdy vám však nebude nic vyčítat. To je anglický styl.“ Motto xenofoba - Varován předem znamená být vyzbrojen předem. Vydání první... celý text

Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Sagitta

The Xenophobe's Guide to the English

Starmoon
18.01.2023

Podobne ako v diely o Američanoch, ani pri tejto brožúrke o Angličanoch som nemala pocit, že som sa dozvedela niečo vyslovene nové (až na celkom zaujímavú, ťažko však povedať či aktuálnu informáciu o tom, že každého Brita stojí ročné financovanie monarchie asi toľko, čo tyčinka Kitkat). Inak to tiež bola znôška viac-menej všeobecne známych vecí a stereotypných predstáv, ktoré o Angličanoch ľudia zrejme majú aj bez toho, aby museli siahnuť po tejto brožúrke. Nevraviac o tom, že viaceré postrehy boli všeobecne ľudské (či aspoň európske), nie viazané špecificky na Angličanov, hoci sa to tak autori snažili prezentovať.

happy-smile
08.11.2022 3 z 5

Musím říct, že tato kniha mi přišla jako jedna ze slabších z této série. S některými postřehy jsem moc nesouhlasila, ale to je asi můj problém. :) Knížečka je krátká a určitě se dozvíte spoustu zajímavých věcí o Angličanech, takže proč to nezkusit.

MARSgirl
29.03.2013 4 z 5

Opět výstižně a krátce shrnuto :)

etnografie, národopis Angličané

Autorovy knížky