Nezabudni na mňa, láska

Nezabudni na mňa, láska https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149385/nezabudni-na-mna-laska-149385.jpg 4 44 5

Wyndham sága série

< 2. díl

Jana Seymourová, tretia manželka Henricha VIII., umiera krátko po tom, čo kráľovi darovala syna Eduarda. Rozmarný Henrich však za ňou dlho nesmúti a znovu pomýšľa na sobáš - jeho vyvolenou je kňažná Anna z Clevesu. Prvé stretnutie s ňou je veľkým sklamaním, a hoci sa svadba uskutoční, kráľ sa rozhodne zbaviť nepríťažlivej Anny rozvodom, čo sa mu čoskoro aj podarí. Očarený dvoma mladučkými dvornými dámami bývalej kráľovnej - Cat Howardovou a Nyssou Wyndhamovou - drží celý dvor v napätí, ktorú z nich si zvolí za novú manželku. Tu vstupuje do hry intrigánsky vojvoda Thomas z Norfolku, ktorého ambíciou je dostať na trón svoju neter Cat. Do tohto príťažlivého historického rámca zasadila autorka Beatrice Smallová vášnivý ľúbostný príbeh Nynssy Wyndhamovej a Variana de Winter, ktorých láska prekoná všetky úskalia a intrigy...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Love, Remember Me

georginaa
03.02.2022 2 z 5

Knihu jsem četla již dříve, ale nic nemění na tom, že toto není můj šálek kávy. I zde přes všechny pletichy, nevěry a tajemství se to dalo přečíst. Od Small jsem četla více knih, některé se mi líbily víc než tato.

MAU256
06.09.2021 5 z 5

Krásný příběh Nyssy zasazený ke dvoru v době kralování Jindřicha Tudora. Přes počáteční přinucené manželství s Varianem de Winter, nakonec, jak to v romantických knížkách bývá, přes určité nesnáze, to s nimi přeci jen dobře dopadlo. I když její kamarádka Katka, kterou si král zamiloval, takové štěstí neměla.

miruska1
23.02.2015 5 z 5

S knih ktore som doposiaľ čitala od tejto autorky je tato nejlepši,pačila sa mi viac ako prva časť. Veľmi pekny a zaujimavy pribeh a dozvedela som sa aj docela dosť z historie....

Lajla
31.08.2012 4 z 5

Také jsem četla tuto knihu a je fakt moc fajn byla bych ráda kdyby autorka napsala další knížku o osudech Nyssy a Variana de Winter.

maryzka
11.05.2012 3 z 5

čtivá, pěkná kniha, doufám, že autorka napíše nějaký cyklus o rodině Winterových a Wyndhamových.