Údolí tyrannosaura

Údolí tyrannosaura https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104127/bmid_udoli-tyrannosaura-104127.jpg 4 265 53

Wyman Ford série

V pustině Nového Mexika je zavražděn hledač dinosaurů. Umírajícího nalezne místní usedlík Tom Broadbent a převezme od něj zápisník spolu se slibem, že ho doručí jeho dceři. Rozjíždí se napínavé pátrání Toma po totožnosti neznámého a obsahu šifrovaného zápisníku. Pomůže mu svérázný mnich – bývalý šifrant CIA – a zjistí, že jde o ohromující objev: historicky nejzachovalejší úplnou zkamenělinu tyrannosaura. Ale vše se komplikuje – policie z vraždy prospektora podezírá právě Toma a navíc po jeho stopách jde i nájemný vrah ve službách bezskrupulózního paleontologa, který si chce objev přivlastnit a získat tak slávu i bohatství. Aby získal zápisník s lokací nálezu, neváhá unést Broadbentovu manželku. Vězí ji v opuštěném dole a požaduje jako výkupné zápisník. Tom, na útěku před policií, svou ženu zachrání a společně prchají před zabijákem. Avšak do hry vstoupí vyšší moc – tajné oddělení NSA, které si spojí dohromady záhadný nález na Měsíci a vzorky fosilní tkáně T. Rexe. V obojím se totiž nalezly vzorky mimozemského života, který mohl způsobit vyhynutí dinosaurů a teď se znovu aktivuje. NSA se snaží likvidovat všechny zúčastněné a vše spěje ke strhujícímu finále, kde přece jen zvítězí lidskost nad „nadřazenými“ zájmy. V posledním odstavci navíc zazní nová hypotéza o vývoji druhů na planetě Zemi.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , BB art

Tyrannosaur Canyon , 2005

Šnek86
25.02.2019 4 z 5

Napětí, akce, zkameněliny, dinosauři, vesmírné (Venušiny) částice, zajímavé teorie... části příběhu z pohledu dinosaura, fajn čtení... pokračuji v sérii.

yaoiyuri
07.05.2018 4 z 5

Další z řady knih, kterou jsem si koupila, jen protože má v názvu a na obálce dinosaura (za to hvězdička navíc). Skvělá četba na líné prázdninové dny, dlouhé cesty vlakem nebo něco podobného, protože se u toho nevyplatí moc přemýšlet.
Černobílé postavy zrovna dvakrát neoplývají hloubkou charakterů – a navíc mají neustále neuvěřitelné (ne)štěstí, jejich motivace jsou ujeté, a i samotná zápletka je na „detektivku“ dost šílená a překombinovaná... ale člověk se u toho rozhodně nenudí. Kniha je velmi čtivě napsaná a díky superkrátkým kapitolám děj opravdu svižně odsýpá, vše navíc zpestřují kapitolky z pohledu tyrannosaura (těch jsem čekala trochu víc a no... víc propracované). Finální střet a konec tak přeslazený, že mi málem přivodil zubní kaz.

mira.k
31.07.2017 4 z 5

Příjemné překvapení. Konec na můj vkus trochu překombinovaný. Slabší akční scény. Proto hvězdičku ubírám.

Vierka_kikanika
08.04.2017 4 z 5

Kniha sa výborne čítala, napätie gradovalo s každou ďalšou prečítanou stranou. Príbeh síce trochu pritiahnutý za vlasy, postavy buď čierne alebo biele, nič medzitým, ale vo všeobecnosti dobrá kniha.

MIKE15
22.12.2016 5 z 5

Super kniha, napínavá. Doporučuji.

Grey100
19.12.2016

Šlapalo to a jelo jako po másle.

Fondis
19.09.2016 4 z 5

Tohle mě bavilo. Sypalo to. Napínavý to taky bylo. Postavy byly fajn. Zaporak byl spravne vysinutej a to mám rád. Dej se mi líbil. Hlavně myšlenka mě připadá vychytana. Jo. Více takových knih.

bbarborab
31.08.2016 3 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Od začátku až do konce jsem si dělala teorie, co se to vlastně stalo a postupné rozuzlení zápletky mi přidávalo na touze knihu opět vzít do ruk. Líbil se mi příběh spojený s dinosaury, biologií, detektivkou a nejrůznějšími zajímavými postavami. Za mě rozhodně doporučuji všem milovníkům detektivek.

Elea
13.05.2016 4 z 5

Zajímavý děj, líbily se mi vstupy tyrannosaura, ale také jednobarevné postavy - buď naprosto kladné nebo absolutně záporné a nemyslící policisté. Bohužel nakladatel z nějakého - pro mě nepochopitelného důvodu - považoval za nutné sdělit čtenáři obsah na obalu knihy.

lenis153
10.04.2016 4 z 5

Určitě dobře čtivá napínavá kniha od začátku až do konce. Oproti kodexu, který jsem četla až po této knize je zápletka lépe postavená a celkově jde vidět, že autorovi je prostředí knihy mnohem bližší.

Franc
09.04.2016 3 z 5

Knihu bych přirovnal k filmu, na který náhodou narazíte v televizi, se zaujetím shlédnete, ale v budoucnu ho už asi vyhledávat znovu nebudete.

Kniha se čte dobře, zápletka je vcelku zaujímavá, příběh netrpí hluššími místy. Jenom ti hlavní hrdinové by nemuseli být tak kladní a ti záporní tak proradní. Někdy mám pocit, že to autoři s těmi protikladady dobra a zla, vítezstvim morálky nad povinností vždy a všude, krapet přehánějí. A to byl i případ této knihy.

Ale pokud chcete prožít pár nevšedních dobrodružství bez
velkých nároků na mozkové závity, tato kniha Vám to dozajista
umožní.

mrliš
06.03.2016 4 z 5

Údolí tyranosaura je velmi čtivý a zajímavý román, který by se dal rozvinou do poutavého sci-fi pokračování, pokud by autor dal uniknou venuščiným částicím a pustil fantazii z uzdy. Ale k tomuto dílu. Prostředí vyprahlých skal, šílenství a chladnokrevnost Maddoxe, kladní Broadbendovy a zákeřná tajná organizace, toto vše je opravdu poutavý mix pro vyprávění zajímavého příběhu. Za sebe knihu doporučuji a přál bych si nějaké to pokračování, které by mohlo být velkolepé :)

JoH
02.12.2015 5 z 5

krásně se to četlo,dá se říct jedním dechem,napínavé od začátku až do konce,už tam nemusela být závěrečná katastrofa helikoptéry,doporučuji přečíst

nero 13
24.11.2015 5 z 5

I když tento druh románů moc nečtu, kniha se mi překvapivě hodně líbila.

daniel3433
13.11.2015 5 z 5

Super, má první od Prestona. Super příběh, napínavá. Na to, že knihy moc nečtu, tak jsem byl nadšený ! :-)

susu
09.05.2015 5 z 5

Hrajte s námi hru - boj na život a na smrt mezi rozžhavenými skalisky. Máte pět životů a nepřátel je mnoho.... S úsměvem na tváři jsem dočetla akční pohádku o boji mezi dobrem a zlem, od které jsem se nemohla odtrhnout.....nedá se jinak než za 5 (hvězd)

Pavlusa007
07.04.2015 5 z 5

Tak to byla opravdu paráda. Dokonce až na pár drobností i biologicky správné. Opravdu mě to příjemně překvapilo, přečetla jsem ji skoro jedním dechem a místy jsem se i trochu bála :).

kotel
11.08.2014 5 z 5

Miluji tuto knihu přečteno 3x :)

Dines
25.05.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší z dua autorů, i ty "mezikapitoly" byly zajímavé, hezky popsané prostředí, skoro jako bych to horko cítil.

merkol
23.03.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, nenechá člověka chvíli vydechnout :-)