World of Warcraft: Rytíř smrti

World of Warcraft: Rytíř smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47002/bmid_world-of-warcraft-rytir-smrti-9Jd-47002.jpg 3 69 11

Během třetí války se voják z Lordaeronu Thassarian vydá hledat své dva ztracené druhy. Oba šťastně nalezne, ale oni ho nečekaně zradí: setnou mu hlavu, aby se společně všichni tři stali neživými rytíři smrti. Po návratu do vlasti jejich král vyhlásí útok, chce vzkřísit své vojsko pohřbené v troskách. Všichni tři rytíři se však pod Thassarianovým vedením vládě svého pána vzepřou...... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Alpress

World of Warcraft: Death Knight , 2009

Elegones
19.10.2022 2 z 5

Pěkná černobílá kresba, bohužel často dost nepřehledná. Dialog je místy dost podivný a mizerný překlad to zabijí úplně. Cílem komiksu patrně bylo přiblížit čtenáři povolání Rytíře smrti což se myslím povedlo. Komiks předpokládá znalost děje okolo Arthase a úvodní zóny povolání Death Knight v expanzi Wrath of the Lich King.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

V dětství jsem tuto mangu četl pořád dokola, legendární Warcraft byl jednoduše součástí mého života. Příběh nabízí alternativní pohled na události třetího dílu a části Lich Kinga, kdy se z vojáka Thassariana stává rytíř smrti, který slouží Arthasovi. Kresbu má komiks pěknou, ale rychlé skákání z události do události dává smysl akorát hráčům her, ostatní nemají moc šanci to pochopit. A dialogy jsou místy opravdu strašné, začátek s rodinnou snídaní byl třeba přímo děsný.

Nelíísek
25.05.2021 2 z 5

Kresba je opravdu pěkná ale místy mi připadá až moc chaotická, no a děj, to radši bez komentáře v tom je větší guláš než v kresbě pokud by si ho přečetl neznalí Warcraftu absolutně vůbec neví o co go

adam5955
12.10.2020 2 z 5

Muj prvni komiks ,,manga,, a nevadilo mi to, jen jsem to necekal. Cernobile provedeni nebylo moc stastne, bylo to velmi neprehledne. Obsah a dej prumerny. Celkovy dojem nijaky. Nemastne neslane

RickyRicardo
25.09.2016 3 z 5

Mangu hluboce nemám rád, ale i po přečtení knihy Dračí lov z podobné Warcraft komiks série jsem po Rytíři smrti sáhl. No.. O poznání lepší než Dračí lov, ale i tak žádná sláva.

Pazďa
16.09.2016 2 z 5

Nejsem zrovna největší fanoušek mangy ale svěz WoW mám rád tak jsem doufal že si něco najdu na Rytíři Smrti, od kterého jsem očekával tragický příběh aliančního rytíře Thassariana ze kterého se stane zabiják nemrtvých. Dočkal jsem se bohužel jen poměrně podprůměrného, nevýznamného příběhu který se přes krev snaží hrát na dospělý, i když je v jádru velice hloupý. Pokud jste velcí fanoušci WoWka a už opravdu nevíte co se svým životem a penězi, asi do toho jděte ale jinak spíš ne.

Nicol13
13.10.2015 2 z 5

Zpracování postav a celkově kresby - krása ! Obsah už je bohužel slabší, ale vzhledem k tomu, že to má člověk hned přečtené, to nebyla zas taková ztráta času.

Cryptkeeper
04.08.2015 3 z 5

Komiks celkem pěkně propracovaný,bohužel s jeho čtivostí a obsahem je to už horší.
Grom grafické tvorby si mě to bohužel ničím nedostalo..

pavel3004
21.12.2014 2 z 5

Stále si stojím za tým, že kto nepozná základy hry tak by sa nemal ani púšťať do čítania a nebodaj ešte do prekladu! Keď vám nejaký típek preloží názov mesta a nebodaj mena postavy alebo nejakej veci tak ďakujem neprosím (Stormwind = Bouřevětru, Whisperwind, Frostmourne)... Tieto knihy potom kazia dosť dej a nieje to ono.

Ardein
11.02.2014 2 z 5

Tento komiks u mě zabil český překlad, který byl naprosto příšerný a já si jenom pořád dokola kladl otázku "Proč se překladatel neinspiroval Netoličkou, který překládá knížky z Warcraftu?". Dostat se mi tento rádoby překladatel do rukou, tak ho zaškrtím. Já chápu, že třeba dostal do ruky text, který měl přeložit a absolutně jej neměl v nějakém kontextu (to je při překladech normální), ale zrovna svět WoW není nic, o čem by se nemohl v pohodě dočíst na internetu. No nic. Asi si budu muset pořídit Rytíře smrti v anglickém originálu, protože česká verze na víc jak dvě hvězdy prostě není.

Až si pročtu anglickou verzi, tak možná hodnocení upravím. Prozatím doporučuji jenom masochistům. :)

Esmit
28.01.2011 3 z 5

Občas možná trošku zmatené. Tohle zpracování se do komiksového příběhu nehodí, chybí mu správná atmosféra. Je jedině dobře, že se snaží zasahovat do takového mangovního stylu, to se k fantasy hodí ale to je asi celé, co mě zaujalo. Akorát se jim to bohužel nepovedlo tak dobře a většina postav vypadá stejně :D

Dan Jolley
americká, 1971