World of Warcraft: Kronika 1

World of Warcraft: Kronika 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295614/bmid_world-of-warcraft-kronika-1-TIJ-295614.jpg 5 151 24

World of Warcraft: Kronika série

Fenomenální fantasy svět Warcraft u nás znovu naplno ožije spolu s velkofilmem Warcraft: První střet. Než se tak stane, můžete se seznámit se světem a historií tohohle magického vesmíru v první knize ze série World of Warcraft: Kroniky. První svazek Kronik vás vezme na úžasnou cestu skrz mýty a legendy, do prastarých dob ještě před Hordou a Aliancí. Tento velkolepý svazek obsahující historii Warcraftu, odhaluje zatím nikdy nevyprávěné příběhy o zrodu vesmíru, povstání starověkých říší a o silách, které formovaly svět a lidi Azerothu. První kroniky World of Warcraft se věnují nejstarší historii tohohle magického světa. Začínají mýty o stvoření světa a končí 45 let před událostmi kolem Temného portálu, které natrvalo změnily tvář Azerothu. Vypráví o tajemných mocích, hrdinstvích a tragédiích, jejichž echo se odráží i v současných konfliktech.... celý text

Fantasy , Mytologie , Encyklopedie

Vydáno: , Fantom Print , Crew

World of Warcraft: Chronicle Volume 1 , 2016

Luigi1
17.09.2023 5 z 5

Dobře napsané a dech beroucí ilustrace

Radesan
14.08.2023 4 z 5

Warcraft je jeden z prvních větších univers, které jsem jako malé dítě vnímal nějak komplexněji. Těžko se popisuje, jak jsme s přáteli hráli stařičký warcraft 1 na disketě a posléze i další dva díly strategií. WoWko mne drželo pouze do třetího datadisku a poté jsem se z tohoto světa prakticky úplně odpojil... jednoduše jsem ztratil zájem a nelíbilo se mi směřování příběhu a celého dění ve Warcraftu.

Lore se oproti tomu, kde jsem skončil ještě zvětšilo, ale z hlediska minulosti ne notně špatným směrem. Jediné, co je u kronik trochu těžce uchopitelné je moment, kdy si uvědomíte, že máte určité pasáže mnohem lépe prostudované díky čtení knih od pana Knaaka nebo Christie Golden.... v těchto bodech pak působí kroniky jako přehled o jednotlivých etapách, nikoli do detailu popsané okolnosti (což není špatně, jen ať každý ví do čeho by případně šel). Například se zde dočtete o válce prastarých, ale pár momentů z válek (Rhonin, Broxigar... chápete) tady nenajdete a máte občas pocit, že tak děj v kronice úplně neodpovídá dílčím knihám.

Pro milovníky tohoto světa je to podle mne povinnost. A ano, dobře se přitom vzpomíná na dětství, první warcraft, první dny ve Wowku, ke kterému se už určitě kvůli času nikdy nevrátím...víte co myslím :P

Elegones
19.10.2022 4 z 5

Úžasná kniha která popisuje historii Warcraftu od vzniku vesmíru a končí narozením Medieva před otevřením Temného portálu.

V knize je zahrnuto mnoho příběhů které už dobře známe jako třeba Válka Prastarých, je tu ale mnohem více příběhů o kterých čteme poprvé: Titáni a jejich příchod na Azeroth, jak se Lei Shen stal Králem Hromu, Trollí války, první království lidí Arathor... to vše přehledně seřazené v čase s krásnými celostránkovými ilustracemi a mapami. Je vidět že i překladatelé se snažili, ale pár chyb jsem našel a na straně 100 dokonce chybí celý odstavec z originálu.

Kniha samotná vypadá velmi hezky, má pevné desky a je šitá ve hřbetě. Warcraft logo a obrázek na přední stránce je lakovaný.

Nutno dodat že né všechno už sedí s novým herním kanónem začínajíc BfA a hlavně Shadowlands. Kroniky samotné už jsou oficiálně označeny jako "napsáno z pohledu Titánů" no a ve hře se dozvídáme že Titáni nám lžou a sledují vlastní cíle.. je tedy jen otázkou času než to stávající hlavní spisovatel Steve Danuser všechno překope. I přesto tuto knihu mohu pouze doporučit.

Aykiru
16.02.2022 4 z 5

Na World of Warcraft: Kronika 1 je na první pohled patrné, že se jedná o knihu psanou fanoušky pro fanoušky. Pro nás ostatní neznalé světa World of Warcraft (ano, i tací se najdou) je kniha velkou zkouškou trpělivosti a hlavně paměti, neboť kniha si označení „kronika“ opravdu zaslouží.
Nepřeberné množství postav, které se knihou mihnou na jedné dvou stránkách, aby posléze zmizeli v propadlišti dějin, nebo se naopak znovu vynoří o pár desítek stránek dál. Města, která vzniknou jen, aby se za tři věty proměnili v prach. Svět, který je neustále okupován, přesídlován, mrzačen a znovu vzkříšen. To samo o sobě stačí na to, aby měl nezasvěcený člověk hlavu jako balón –
A přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Rozhodně už jen zpracováním je to jeden z nejkrásnějších (pokud ne úplně nekrásnější) a nejdetailnějších průvodců herního světa, se kterým jsem kdy přišla do styku.
Pokud jde o obsah – no, samozřejmě bych, jako Warcraftem nepolíbená, byla vděčnější za možnost se světem seznámit trošku víc – na druhou kniha je knihou pro fanoušky a navíc kronikou a jako takovou je nutno ji (i přes mé přání a stesky) brát.

Vjeerus
29.07.2021 5 z 5

Tato kniha je skvost. Ty ilustrace jsou opravdu nádherné. Co se týká obsahu knihy, největší přínos vidím v osvětlení, jak vlastně vznikl nejen Azeroth, ale celý vesmír.
Kdo nechce pročítat tu hromadu knížek okolo světa WoW, ale zajímá ho jen ta historie a fakta, tato kronika je určitě dobrá investice (i když připravit se o třídílný příběh Válek prastarých je dle mého škoda, v kronice je shrnut asi do tří stránek).
Myslím, že i fanouškům her tato kniha přinese hodně (mě rozhodně přinesla). A navíc je to prostě skvost, který se ve Vaší knihovně bude vyjímat.
Takové menší mínus je ta hromada jmen (mnohdy nevyslovitelných), ale to už je riziko takovýchto děl a člověk s tím musí počítat.

Sany33
01.06.2020 4 z 5

Vynikajúce zmapovanie dejín Warcraftu. Je to od počiatku až po starých bohov. Boli to pre mňa úplne nové skutočnosti a teda som sa celkom bavil nakoľko toto univerzum milujem. 85%

adam5955
19.01.2020 5 z 5

Co se stalo pred temnym portalem? Krasne, strucne popsano, srozumitelne, zadny chaos. Ilustrace prekrasne. Navic se dost vyjasnuje to, co se ted chaoticky vyviji v patchi 8.3 a dava to vetsi smysl. Prakticky nechapu, jak hraci vi, co se deje, proc se to deje a proc zrovna tam, kdyz tohle necetli... DOPORUCUJI

DK_Ronie
03.01.2020 5 z 5

Všechny tyto encyklopedie ze světa WoW jsou moc pěkně psané a ilustrované, obsahují spoustu užitečných informací. Pro fanoušky univerza ráj na zemi :-)

Pan_Skala
01.06.2019 5 z 5

Myslel jsem si, že toho o historii Azerothu vím dost, ale ukázalo se, že opak je pravdou. Tahle naprosto překrásná kronika tu historii tak krásně sesumarizovala. Probudila opět moji lásku k světu Azerothu respektive s celém Warcraft světu. Takže asi vyrazím opět objevovat kouzla tohodle překrásného světa.

A věřím, že tahle kronika by měla mít místo v knihovně každého kdo zná World of Warcraft ať už kvůli historii, zájmu a nebo pro naprosto božské kresby.

anid
03.04.2019 5 z 5

Nejsem takový ten obrovský fanoušek WOWka co má subcription snad od vanilly a hrál i "starý" hry i tak musím že je to dobrá kniha. Upřímně když jsme tohle četla, opravdu jsme měla pocit, že čtu opravdu kroniku. Děj je hezky jednoduchý, osekán o ty matoucí části a plot hole. Občas by to chtělo trochu rozvést, co přesně se stalo. Např Válka prastrých je docela hodně osekaná, na to jak obsáhlá je. Řekla bych že tato kronika je spíš aby si člověk uvědomil, kdy se co stalo a upozornil na určité momenty, které si pak může vyhledat. Kniha je doplněna o krásné ilustrace a mapy, které ještě více napomáhají k tomu, aby se člověk snadno v příběhu orientoval.

Hadati
27.02.2019 4 z 5

Nejsem fanoušek her ze světa Warcraftu. Kdysi jsem sice hrál Warcrafta 1 – 3, kdy se mi tyto hry líbily, ale k online hře jsem se nikdy nedostal. Mám ale rád mytologii, takže jsem si tuhle kroniku půjčil. A byl jsem příjemně překvapen, protože se to četlo velmi dobře. Zejména počátek mytologie světa Azerothu mi dost připomínal Tolkienovský Silmarilion. Kronika je navíc vyšperkována pěknými barevnými ilustracemi a mapami. Až jsem trochu zalitoval, že jsem WoWko nehrál. Doporučuji tedy pro ty, co rádi čtou mytologie. A pokud jste online hráči WoWka, tak si přidejte o hvězdičku navíc. Tahle kronika je pro vás přímo povinností.

Míjuš
23.12.2018 5 z 5

Pro milovníky Warcraft světa je kniha jako stvořená! Krásně popsaný příběh vzniku celého Azerothu, všech bytostí a všech našich hrdinů, které známe.

Rozhodně doporučuji a těším se na další knihy.

Atlantis
29.08.2018 5 z 5

Luxusně vytvořená kniha s dech beroucími ilustracemi. Pro fanoušky povinnost, pro čtenáře Warcraftem nedotčené výrazně nedoporučuji, ztráceli byste se v záplavě pojmů a jmen.

NemmamSlov
19.11.2017 5 z 5

ÚŽAS! Konečne sa niekto odhodlal a napísal nejakú tu poriadnu historiu. Hravam, citam aj som videl film Warcraft, ale tato kniha mi vysvetlila od zaciatlu celu historiu. V hre som vacsinou questy len preklikal tak velke mnozsrvo informacii mi uniklo, ale tato kniha ich skvele doplnila. Podla mna kazdy keden fanusik si tam najde nejaku informaciu co ho prekvapi. Jednoznacne odporucam a utekam si kulit aj druhu cast.

karel0268
12.10.2017 5 z 5

Stručně a výstižně shrnutá historie warcraftu před příchodem orců na Azeroth. Jednotlivé události jsou podrobně v knihách, takže není potřeba se jimi v kronice více zabývat. Ale hlavně... Je KRÁSNÁ!

Claudius
21.09.2017 4 z 5

Krásná a obsáhlá kniha s nádhernými ilustracemi. Bohužel není příliš otevřená nováčkům a rozhodně ne lidem, kteří se s WarCraftem setkávají poprvé. Svět WarCraftu je natolik obrovský, obsáhlý a plný příběhů, že většina událostí je jen letmo popsána a člověk si pak musí některé informace dohledat, nebo se v tom rychle začne ztrácet. Kvůli občasné nepřehlednosti jsem byl nucen hvězdičku strhnout. Doufám, že další svazky kroniky, které se budou zabývat menšími časovými úseky, budou historii popisovat trochu podrobněji a srozumitelněji. Druhý svazek mám již ve svém vlastnictví a jsem zvědavý, kolik jich nakonec vznikne.

Palorizek85
23.07.2017 5 z 5

Výborně dokreslí celý svět WOW.

MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Super! Jelikož hraju WOW a také se zajímám o svět, tak pro mě zcela nezbytné.

Ruzaaa
30.12.2016 3 z 5

Knihu jsem hltala, očekávání bylo obrovské. Ale pak přišlo celkem zklamání. Kronika je dost málo obsáhlá, jednotlivé příběhy jsou napsány příliš stručně, což je opravdová škoda. Pro laickou veřejnost, která si jen chce dát dohromady něco o Azerothu je to asi dostačující, ale mě tedy bohužel ne.

TheMajkee
06.11.2016 4 z 5

Kronika nadchne každého milovníka warcraftího univerza. Z vizuálního hlediska je naprosto úžasná, ilustrace jsou krásné, mapy různých stádií Azerothu obohacující.

Co se týče informací, nejvíce přínosné jsou asi první dvě kapitoly popisující vznik vesmíru a původního Azerothu, další informace jsou už v podstatě jen sesumarizované události, které většina fanoušků v podstatě zná. A u nich se přechází pouze v letmé zmínky, které si čtenáři mohou doplnit už jednotlivými beletriemi. To mě trochu mrzí, něco by šlo rozebrat ještě detailněji a víc do hloubky.

Co se týče logiky, některé věci nedávájí absolutní smysl, popírají se různé zákony azerotského vesmíru a motivace postav pro některé jejich činy se nedají moc vyčíst. Jenže na to vše lze vzít ohled, jelikož tvůrci Warcraftu v průběhu let vytvořili tak rozsáhlé univerzum s takovým kvantem postav, že zasadit je nyní do nějakého souvislého příběhu, je pořádně tvrdý oříšek a sem tam se zkrátka něco musí trochu našroubovat.

Kronika je však jako celek rozhodně velmi obohacující a navíc must-have v knihovně každého warcraftího nerda. Těším se na další svazky, třeba přinesou nějaká další zajímavá odhalení.

kroniky počítačové hry WarCraft

Autoři knihy