World of Warcraft: Kronika: Svazek I

World of Warcraft: Kronika: Svazek I

Fenomenální fantasy svět Warcraft u nás znovu naplno ožije spolu s velkofilmem Warcraft: První střet. Než se tak stane, můžete se seznámit se světem a historií tohohle magického vesmíru v první knize ze série World of Warcraft: Kroniky. První svazek Kronik vás vezme na úžasnou cestu skrz mýty a legendy, do prastarých dob ještě před Hordou a Aliancí. Tento velkolepý svazek obsahující historii Warcraftu, odhaluje zatím nikdy nevyprávěné příběhy o zrodu vesmíru, povstání starověkých říší a o silách, které formovaly svět a lidi Azerothu. První kroniky World of Warcraft se věnují nejstarší historii tohohle magického světa. Začínají mýty o stvoření světa a končí 45 let před událostmi kolem Temného portálu, které natrvalo změnily tvář Azerothu. Vypráví o tajemných mocích, hrdinstvích a tragédiích, jejichž echo se odráží i v současných konfliktech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295614/world-of-warcraft-kronika-svazek-1-e2l-295614.jpg 4.849

World of Warcraft: Kronika (1.)

World of Warcraft: Chronicle Volume 1 (2016)

Fantasy, Mytologie, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Fantom Print

karel0268

Stručně a výstižně shrnutá historie warcraftu před příchodem orců na Azeroth. Jednotlivé události jsou podrobně v knihách, takže není potřeba se jimi v kronice více zabývat. Ale hlavně... Je KRÁSNÁ!

Claudius

Krásná a obsáhlá kniha s nádhernými ilustracemi. Bohužel není příliš otevřená nováčkům a rozhodně ne lidem, kteří se s WarCraftem setkávají poprvé. Svět WarCraftu je natolik obrovský, obsáhlý a plný příběhů, že většina událostí je jen letmo popsána a člověk si pak musí některé informace dohledat, nebo se v tom rychle začne ztrácet. Kvůli občasné nepřehlednosti jsem byl nucen hvězdičku strhnout. Doufám, že další svazky kroniky, které se budou zabývat menšími časovými úseky, budou historii popisovat trochu podrobněji a srozumitelněji. Druhý svazek mám již ve svém vlastnictví a jsem zvědavý, kolik jich nakonec vznikne.

Palorizek85

Výborně dokreslí celý svět WOW.

MinaHawke

Super! Jelikož hraju WOW a také se zajímám o svět, tak pro mě zcela nezbytné.

Ruzaaa
30.12.2016

Knihu jsem hltala, očekávání bylo obrovské. Ale pak přišlo celkem zklamání. Kronika je dost málo obsáhlá, jednotlivé příběhy jsou napsány příliš stručně, což je opravdová škoda. Pro laickou veřejnost, která si jen chce dát dohromady něco o Azerothu je to asi dostačující, ale mě tedy bohužel ne.

TheMajkee
06.11.2016

Kronika nadchne každého milovníka warcraftího univerza. Z vizuálního hlediska je naprosto úžasná, ilustrace jsou krásné, mapy různých stádií Azerothu obohacující.

Co se týče informací, nejvíce přínosné jsou asi první dvě kapitoly popisující vznik vesmíru a původního Azerothu, další informace jsou už v podstatě jen sesumarizované události, které většina fanoušků v podstatě zná. A u nich se přechází pouze v letmé zmínky, které si čtenáři mohou doplnit už jednotlivými beletriemi. To mě trochu mrzí, něco by šlo rozebrat ještě detailněji a víc do hloubky.

Co se týče logiky, některé věci nedávájí absolutní smysl, popírají se různé zákony azerotského vesmíru a motivace postav pro některé jejich činy se nedají moc vyčíst. Jenže na to vše lze vzít ohled, jelikož tvůrci Warcraftu v průběhu let vytvořili tak rozsáhlé univerzum s takovým kvantem postav, že zasadit je nyní do nějakého souvislého příběhu, je pořádně tvrdý oříšek a sem tam se zkrátka něco musí trochu našroubovat.

Kronika je však jako celek rozhodně velmi obohacující a navíc must-have v knihovně každého warcraftího nerda. Těším se na další svazky, třeba přinesou nějaká další zajímavá odhalení.

Miro.slav
20.09.2016

Luxusné a prepracované prevedenie, úžasný a dokonalý vizuál, famózne ohromná hromada informácií, podrobné mapky, malebne krásne ilustrácie. Tak nejak by sa dala charakterizovať kronika sveta Warcraftu. Príbehy v knihe sú bohatšie a početnejšie než rôzne na internete dostupné dejiny Warcraftu. Kniha však má aj svoje slabšie stránky, ak by sa to tak dalo nazvať. Pre mňa osobne pôsobil začiatok knihy dosť chaoticky, keďže sa tam spomínal zrod univerza a rôzne entity, bytosti a božstvá, ktoré sa v hre Warcraftu až tak nespomínali. Preto mi prišlo zmätené rozprávanie o bohoch divočiny, elementáloch, strážcoch, pánoch podsvetia a pod. Veľkou mierou sa autori inšpirovali gréckou a severskou mytológiou, ale aj mytológiou H. P. Lovecrafta (čo hodnotím kladne). Pevnejšiu pôdu pod nohami získa človek pri čítaní o rozdelení sveta Warcraftu a o časoch po tomto rozdelení. Kniha je však každopádne vynikajúca a pre fanúšika sa dá len odporúčať.

Theplaky
06.08.2016

Absolutně perfektní! Jak už zde bylo zmíněno v knize se dočtete o historii světa Warcraftu. Pro hráče WOW kterým jsem býval i já je zde spousta vysvětlivek. Jak vzniklo město Stormwind, jak vznikl svět a proč je uprostřed mapy ten vodní vír a jak vlastně byli stvořeny rasy které známe ze hry. Děj knihy končí těsně před Temným portálem takže se ve druhém díle máme na co těšit. Knihu bych doporučil především hráčům Warcraftu.

Ashi
28.06.2016

Absolutně úžasné shrnutí děje. Kniha je plná textu (nečekala jsem, že ho tam bude tolik) ale i ilustrací. Text je dělen do jednotlivých událostí (cca 1 strana každá). Přemíra informací může při čtení působit maličko zmateně, občas jsem se v tom ztrácela, ale je to opravdu úžasně shrnuté - najednou všechno souvisí se vším. Ze hry třeba víme, že je něco tak, a zde je taky napsaný proč to tak je, proč svět vypadá jak vypadá, jak vznikla města, pevnosti. Plánované jsou tři díly, knížka mírně dražší, ale protože je celobarevná je to pochopitelné.

honza7843
13.06.2016

Úžasná kniha s ucelenou historií a mytologií světa Warcraftu s překrásnými ilustracemi, všem fanouškům univerza doporučuju :-)