Woodstock 69: Rocková revoluce

Woodstock 69: Rocková revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387579/bmid_woodstock-69-rockova-revoluce-dTJ-387579.jpg 5 11 2

Sen, mýtus, přehánění, realita, legenda. To všechno a mnohem více byl Woodstock. Znamenal střet kontrakultury šedesátých let, ale také vyvrcholení akce, která měla ukázat, že společnost a její pravidla lze změnit. Zároveň se jednalo o nejzásadnější rockové shromáždění v dějinách, které vyústilo v začátek nové hudební éry. I přes jeho důležitost se dá zároveň označit za jeden z nejhorší festivalů vůbec. Bahno, ozvučení, které v dešti vyhazovalo pojistky, lidé trpící nedostatkem jídla i pití, a navíc se všechno vymklo z rukou. Díky všem těmto faktorům se stal Woodstock v dějinách jedinečným. Proč? Protože pět set tisíc mladých lidí tohle všechno vydrželo nejen proto, aby si dokázali, že to zvládnou, ale protože se ocitli v takovém duchovním, psychickém a morálním stavu, který všechny tlačil k dobru, ke sdílení, k osvícení, k možnosti, že všechno nějak dosáhne rovnováhy. Vydejte se do doby, kdy LSD bylo legální. Setkejte se s myšlenkami, které tuto drogu považovaly za prostředek k rozšíření tak mocného kolektivního vědomí, že by dovedlo svět ke změně. Publikace je doplněna o spoustu krásných fotografií, autentických citací i komentářů. Toto dílo si jistě oblíbí pamětníci, ale poslouží také jako inspirace pro současnou mladou generaci. Můžete ho vnímat též jako pozvánku k hlubšímu poznání historie rocku, či jako povzbuzení k odvaze měnit špatné k lepšímu... celý text

Literatura světová Historie Umění
Vydáno: , Omega

Woodstock: The 1969 Rock and Roll Revolution , 2018

Raszkulce
23.11.2019 5 z 5

Nejlepší na té knize byly ty fotky! Příliš mě nazaujal jednotlivý popis písní, které na Woodstocku zazněly ale aspoň mě tímto donutily si poslechnout záznam z festivalu.

hippiesak
07.11.2019 5 z 5

Parádní kniha. Ona je to spíše obrázková publikace, ale i tak u ní nějakou tu hodinku strávíte, než pročtete i text :) Je zde pěkný úvod o hippies a pak každý jednotlivý den rozebraný do podrobna. Obrázky jsou mega super, pěkně velké a ostré, ji vidět, že se autor dostal ke zdroji a využíval originál master fotky. A doprovodný text je velmi čtivý. Mě to hodně bavilo. Něco málo jsem o Woodstocku věděl. Viděl jsem originál film Woodstock a nebo (mohu vřele doporučit) relativně nový film Zažít Woodstock, který Vás zcele přenese do příprav a zákulisí této show. A tato kniha je skvělé pojítko mezi oběma filmy. Za mě super kniha a mohu jen doporučit :)

Ernesto Assante
italská, 1958