Wolverine: Ještě žiju

Wolverine: Ještě žiju https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6938/wolverine-jeste-ziju-6938.jpg 4 40 7

Wolverine se musí postavit jednomu z nejobávanějších zabijáků, kterého již jednou zabil, tentokrát však bez adamantiem potažené kostry.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew , Netopejr

Wolverine: Not Dead Yet , 1998

ludek.n
17.07.2023 3 z 5

"Zabíjíš stejně snadno, jako dejcháš! Vraždíš bez přemýšlení!" Čtyři sešity řezničiny v podání Warrena Ellise a mladého výtvarníka Leinila Francise Yu. Wolverin kontra stárnoucí zabiják McLeishi. Krátké, drsné, dynamické, maniakální, výbušné, ale tak trochu bez hloubky, bez smyslu, bez minulosti i bez budoucnosti. Pokud si tenhle příběh přečtete, fajn. A pokud ne, zřejmě se nic moc zásadního nestane. Nezískáte, ani neztratíte. Ještě žiju je prostě jen jedna taková nevýznamná epizoda, fragment, který neuchvátí ani nezklame. Zruční řemeslníci by takových namlátili dvanáct do tuctu a ještě by ten den stihli pozdní oběd. Na jednu stranu je skvělé, že se jedná o samostatný uzavřený příběh, na druhou stranu je absence jakýchkoli vazeb či asociací k základním kamenům wolverinovského univerza jen výstřelem do prázdna a je úplně jedno, zda máte nabito adamantiem nebo obyčejným střelivem.

fvalek
28.02.2022 2 z 5

Krátký a jednoduchý komiks, kterému nelze upřít význam v poznávání Loganovy osobnosti a poznávání jeho životních zkušeností, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je to vlastně úplně zbytečná a nicneříkající etapa Loganova života. Mám raději přemýšlivého Wolverina, který je věrný přátelům, X-Menům a má nějakou větší hloubku. Tohle byla jen taková drsárna a skutečně jen etapa v Loganově životě.

Příběh pomsty a boje na život a na smrt. Od začátku do konce akční drama, které přináší jen oběti a řežby. Až na části s flash-backy, kde se toho moc neděje, ale vysvětluje se pozadí celého konflitku, je to vážně jen taková ujížděčka se souboji. Nevím, popravdě mě to moc nenadchlo.

Delphín
13.04.2021 3 z 5

Tento komiks se hodnotí vcelku těžce. Zápletka je zde jednoduchá, ovšem příběh je dobře psán, doprovázen kvalitní kresbou. Vzhledem ke krátkosti příběhu zároveň děj rychle odsýpá. Právě rozsáhlost tohoto komiksu je ale jeho největší problém. Autoři tu nerozjedou nic na víc. Wolverine si prostě chodí a postupně každého zmlátí, než se dostane ke svému cíli. Kdyby si s tím autoři dali tu práci a fakt si s tím více vyhráli, mohl to být i relativně slušně našlapaný komiks. Takhle to ale spadá do škatulky komiksového průměru, u kterého si odpočinete, ale nic zásadního od něj očekávat nelze.

dexterman
05.07.2020 2 z 5

Moc nevim jak tohle ohodnotit. Moc krátké ilustrace pěkná ale dej je dost předvídatelny . Nic ohromující to není

milan1935
13.07.2018 3 z 5

Co říct. Ani špatný ani dobrý.

Atlantis
10.02.2018 4 z 5

Krátký uzavřený příběh, na kterém oceníte minimálně to, že nemusíte znát tisíc různých alternativních multiversů nebo každou vedlejší marvelovskou postavu.

Dragonian
10.08.2015 5 z 5

Škoda, že to je takový krátký příběh... Jinak parádně vystavěný.

Marvel Wolverine

Kniha Wolverine: Ještě žiju je v