Roky pod psa

Roky pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206482/mid_roky-pod-psa-8sg-206482.jpg 3 345 74

Wolfe Brothers série

Cameron a Ruben Wolfovi se rvou dnem i nocí, spřádají ujeté plány, aniž by domýšleli jejich důsledky, a pro rodiče, sourozence i všechny holky, které obdivují, jsou to jen budiž ničemové, co to nikdy nikam nedotáhnou. Jenže když se Cameron poprvé zamiluje, nic už není jako dřív... Příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady je dojemný a zábavný zároveň a Zusak opět nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného vypravěče.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Underdog , 1999

wiix
21.01.2016 2 z 5

Knihu som si vybrala iba kvôli autorovi, pretože zbožňujem jeho Posla a Zlodejku kníh avšak táto kniha ma sklamala. Dej bol nudný a ničím výnimočný, postavy nevykreslené, zápletka takmer žiadna. Celkom som sa nudila.

3Ketrin
10.01.2016 5 z 5

skvělá kniha určitě si znova přečtu

Janeee
04.11.2015 2 z 5

Čekala jsem od knihy více... :-(

Sukoshi
25.10.2015

Obrovské zklamání. Předchozí dvě knihy perfektní, tato mě nijak neoslovila.

pecinka21
14.10.2015 2 z 5

Kniha naprosto nezajímavá. Velké zklamání.

gab72
06.10.2015

S knihami Zlodějka knih nebo Posel se Roky pod psa nedají srovnat. Nicméně je to jeho prvotina. Líbilo se mi to, jeho krátké věty, kterými vyjadřuje pocity, myšlenky... Hledání náctiletých. Četl se příběh velmi pěkně, svižně. Zusak píše mile, ne vulgárně, má vtip i myšlenku. Roky pod psa bych doporučila:).

Klarinet
26.09.2015 2 z 5

Po Zlodějce knih zklamání a to velké...jediné co mi tato knížka dala, bylo pochopení mého syna a poznání, jak je nelehké v pubertě porozumět sám sobě, natož aby mu rozumělo okolí.

rarášek
03.09.2015 4 z 5

Docela pěkná kniha :) Líbily se mi kapitoly se sny a ten závěr :)

jasmína
16.07.2015 2 z 5

Taková opravdu rychločetba, jeho sny jsem ani nečetla, a bylo to tedy "neslané, nemastné", ale vzhledek ke krátké knize, jsem dočetla.

Ivana11
15.06.2015

S určitým nadhledem to nebylo špatné, ale čekala jsem od knihy víc.

sachista
09.06.2015 1 z 5

Pro nás pro všechny, již jsme vyrůstali u Mládí v hajzlu, Zápisků z basketbalovejch let anebo Adriana Molea, působí Roky pod psa jako nudné, prázdné, hloupé a zoufalé nevtipné. Markus Zusak měl při psaní své prvotiny asi 24 let, nemohu bohužel ani napsat, budiž mu to omluvou, protože příběh je jako z pera dvanáctiletého, možná trošku inteligentního pubescenta. Zatím největší knižní propadák tohoto roku.

Ewik
01.06.2015 2 z 5

Bohužel musím přiznat, že knihu jsem louskala hodně dlouho. Nutno dodat, že touto knihou Zusak odstartoval svoji spisovatelskou dráhu, takže kdo v tom hledá druhou Zlodějku knih, bude velmi zklamán.
Je to příběh dvou bratrů, kteří se potýkají se svým radostmi i starostmi. Hledají své místo pod sluncem a prožívají úspěchy i zklamání. Každý by se v tom mohl najít, ale vážně nic výjimečného. Byla jsem docela ráda, když jsem knihu dočetla.

fruitbueno
29.05.2015

Tato kniha byla napsaná dle bezejmenné kuchařky: Uvař čtvrt kila nudy, okořeň špetkou sprostých slov, servíruj na stříbře a přežvykuj klišé všech řádů a stupňů. Úspěch zaručen, když kniha nemá příběh, je to jako když jídlu chybí sůl.

Stirek45
23.05.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla hned, ale čekala jsem od ní něco víc. Autorova Zlodějka knih byla naprosto dokonalá, ale tady mě děj tolik nezaujal. Určitě ale zkusím ještě nějakou knihu od Markuse Zusaka.

martin3683
25.04.2015 3 z 5

Dva puberťáci a jejich rodina, dva lůzři, kteří ještě nevědi, co se životem a vymýšlí různé voloviny. To jsou hlavní hrdinové takového deníku radostí a strastí dnešního puberťáka. Čte se to velmi svižně a často jsem se přistihl, že se při tom usmívám. Kniha je vyprávěna z pohledu jedné z hlavních postav, celá psaná nespisovně a opravdu máte pocit, že vám to vypráví 15-letý hrdina sám. Po každé kapitole je vždy krátký sen, kdy jsem často žasnul nad představivostí autora. Na to, že to byla jeho prvotina tak super. Kniha každopádně nemá moc nějaký příběh, jen tak hezky plyne.

juckey
22.04.2015 3 z 5

Prošel si tím asi každý. I když možná s o dost chudší slovní zásobou. Ten pocit, že jakmile vás někdo odmítne, váš život končí, hroutí se, nemáte už pro co žít. A že i když kradete dopravní značky, jste strašně dospělí a rodiče ani starší sourozence už nepotřebujete. Ten pocit ukřivděnosti, když si nejlepší kamarád najde novou partu, protože vaše kamarádství mělo přeci vydržet navždy a navždy a navždy! A navždy. Je hezké se znovu vrátit do té doby a podívat se do ztrápené, hloubavé mysli jednoho puberťáka, kterým jste dost možná byli i vy. Jen jsem asi trošku postrádala větší zápletku.

noral
25.03.2015 2 z 5

naprosto o ničem, bez příběhu

HanaNov
26.02.2015 1 z 5

Pro mě teda obrovské zklamání! Kniha od začátku do konce o ničem, bez příběhu, bez pointy, nemastné neslané. Nenašla jsem na stránkách nic, co by mě upoutalo nebo alespoň trochu zaujalo. Všechno plynulo tak nějak fádně a nezajímavě jakoby úplně mimo mě, ale možná jsem se prostě jen netrefila výběrem dané knihy ve vhodný čas. Nebo taky možná vysoko stanovená laťka, po Poslovi a Zlodějce knih jsem čekala přece jen mnohem víc, i když beru v úvahu, že tato knížečka oběma zmíněným titulům předcházela. Tak snad příště to bude lepší:)

Katies
07.02.2015 2 z 5

Kniha o patnáctiletém klučinovi a autorova prvotina. Jsem ráda že jsem tato fakta znala předem a nic jsem od knihy nečekala. Zusak se rozepsal, obrovský pokrok v Poslovi a Zlodějka knih je dokonalá. Vydržel u psaní, zdokonalil se a kniha "Roky pod psa" musí být brána opravdu jako začátek.

Peace
07.01.2015 4 z 5

"Stál jsem tam a čekal, až někdo něco udělá, dokud jsem si neuvědomil, že člověk, na kterýho čekám, jsem já sám."

Mé první setkání s autorem a nejde vůbec o špatný zážitek. Podle hodnocení jsem dokonce čekala mnohem méně, než jsem dostala, takže za mě určitě spokojenost.
Kniha je psaná čtivě, jediné, co bych vynechala, jsou snové pasáže - ty mě nebavily a přišly mi dost zbytečné.
Těším se na další, ještě slibněji vypadající, autorova díla.

prvotina dospívání

Markus Zusak