Píseň zimy

Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů – o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou – za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339191/pisen-zimy-cQA-339191.jpg 3.591

Wintersong (1.)

Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-7544-390-8

Klaris319
16. únoraodpad!

Na tuto knížku jsem se velice těšila a nakonec pro mě byla bohužel velkým zklamáním.Čtení bylo velice zdlouhavé, se spoustou zbytečných popisů,takže mi přišlo opravdu nekonečné a dočtení knížky pro mě bylo vysvobozením.Postavy postrádaly ten správný šmrnc a akce,co byla na začátku a dodávala příběhu alespoň trochu kouzla pomalu vyprchala.Za mě zbytečně vyhozené peníze.

LadyCharlene

Jedním slovem kouzelné. Na knížku jsem se velmi těšila, pak jsem si přečetla komentáře a začala jsem se trochu bát, ale bylo to naprosto zbytečné. Knížka má úžasnou atmosféru "bavorských" lesů, po kterých pobíhají skřeti, bludičky, duchové a jejich Král. Kniha byla prostoupena tajemstvím, kouzly a hudbou, což tady bývá kritizováno, já bych čtenáři doporučila pustit si při čtení hudbu :). Překvapivě mí oblíbení Freedom Call i The Storyteller příběh skvěle hudebně podkreslovali. Konec knížky jsem přečetla jedním dechem, na začátku jsem s hrdinkou soucítila, nyní jsem soucítila s Králem duchů.
Píseň zimy není pouze pohádkovým příběhem, je to i příběh o všech podobách lásky, lásky k hudbě, příteli, rodině, pohádkám a kouzlům i sobě samému. Je to příběh o obětování, sobeckosti a uvědomění si své existence. Ještě dlouho po přečtení vás kouzelný svět duchů neopustí.

vrana55

byla by to skvělá kniha nebýt to ho že přiběch Neměl spád.a až moc se to zabývalo hudbou

Silmarien

Podľa anotácie to vyzeralo ako pekná, trošku temná rozprávka.
No a on to bol psychedelický blábol s celkom slušným hudobným motívom.
Zvláštna, grimmovsky divná atmosféra, kde sa nesúrodo miesila realita s fantáziou, čo ma v úvode knihy dosť rušilo. Potom sa to preklenulo do toho fantazijného motívu, kde ale prevládala škaredosť a zvrátenosť. Občas sa to narušilo pomerne peknou časťou, aj pár zaujímavých myšlienok som našla, ale dohromady to bola veeeľmi divná kniha. Škoda, lebo autorka má inak celkom štýl a keby sa nestratila v nekonečných opisoch psychológie postáv, mohlo to byť aj celkom pekné.

"Kdyby na mě byl pozemský svět připraven, pak možná," prohodila jsem. "Ale obávám se, že jsem na ně příliš... a ne dost."

Bodlině se zablýsklo v očích. "Víš, co pohání kolo času, smrtelnice?"
Tento náhly zvrat v naší konverzaci mě zarazil. "Ne."
Moje skřetice se zakřenila, ale byl to zlomyslný úsměv plný pohrdání a výsměchu. "Láska."
Nevěřícně jsem se zasmála. "Cože?"
"Já vím, taková hloupost. Ale to jí neubírá na síle ani na pravdivosti."

Dakarianna

Ach, dočtení knihy bylo jako probuzení z krásného snu. Než jsem si knížku rozečetla, podívala jsem se sem na komentáře a trochu mi zatrnulo. Měla jsem dokonce chuť se na knihu vykašlat, ale pak jsem zjistila, že se mi hodí do čtenářské výzvy (kniha s ročním obdobím v názvu), a tak jsem se rozhodla přemoci. A jak dobře jsem udělala! Kniha je naprosto pohádková, spíše snad jakoby báseň než příběh. Tolik emocí a tolik citů v jedné knize!

orinka3

Je divné, že anglická autorka děj své knihy situovala do Německa. Přitom je samotná stará Anglie možná ještě záhadnější a strašidelnější. Ale nechť - doma není nikdo prorokem, tak proč ne? Kniha mi přišla vhod, měla jsem právě náladu na nějakou zvláštní pohádku. A té se mi dostalo vrchovatě. Napsáno je to hezkým jazykem, příběh velké lásky i obětování je dojemný. Konec slibuje pokračování. Připomněla jsem si filmové Deváté srdce, pohádku Dva přátelé od Andersena, našlo by se takových na ono téma jistě víc. Atmosféra mystická, temná osudová erotika...jako četbu pro mládež bych ale knihu s čistým svědomím nedoporučila. Mohla by v mladých nezkušených hlavách napáchat pěkný zmatek. Dospívající mají už tak starostí dost. Knížka je příjemná, ale člověk musí přistoupit na to, že jde jen o pohádku a nadpřirozeno.

Ésperance

Na knihu jsem se docela těšila. Podle obsahu to vypadalo na velmi zajímavý příběh. Bohužel od prvních stránek jsem si těžko zvykala na styl psaní autorky. Je pravda, že kniha je řazena hlavně pro "děti a mládež" nebo jako "dívčí román", a tak tomu může být přizpůsoben i styl psaní, ale když se nad tím zamyslím, tak některé pasáže pro děti určitě nebyly a naopak, pokud by to mělo zaujmout starší četnáře, tak některé části byly hrozně jednoduché a předvídatelné.

Celkové na mě kniha působila neuspořádaným dojmem a občas mi některé věty nedávaly smysl a hledala jsem myšlenku "co tím autor chtěl asi říci". Pokud kniha není vyloženě špatná, tak ji dočtu. Zde jsem váhala, ale dočetla jsem a jsem ráda, protože paradoxně posledních 10 stránek poskytlo to nejlepší z celé knihy a autorka si tím dala i šanci pro navazující díl.

Pokud bych to měla shrnout, tak na mě knihy působí dojmem autora začátečníka, který má rozházené myšlenky a ne úplně dobře kombinuje fantasy svět s realitou. Vadilo mi používání oslovování v cizím jazyce a hned za tím český překlad, postrádalo to smysl. Dějová linka je v podstatě úplně jednoduchá a je překvapivé, že tím autorka zvládla zaplnit 389 stránek. Co oceňuji je odvaha se do tohoto tématu pustit a třeba časem vzniknou lepší díla.

maca5449

Nedočetla jsem. Dostala jsem se do poloviny, ale bylo to vážně utrpení. Kniha si určitě najde své čtenáře, ale pro mě to nebylo. Na můj vkus je to příliš německé, divné, pochmurné, depresivní, děj ustrne zhruba v první třetině a pak už se jen opakuje tisíckrát zmíněné...
Nerada hodnotím knihy záporně, někdo si musel dát práci s napsáním, vydáním, prodejem,... proto patří jedna hvězda autorovi a všem, kteří se na vydání podíleli a druhá obálce, protože ta je pecková.

Klarys6

Nebude pro každého, ale něco na té knížce prostě je.
Za mě určitě ANO!

ladyfromskye

Jedna z nejlepších knih žánru, jakou jsem četla. Kdo ještě nejste přesyceni, nic nedejte na slova těch, kteří už ano, a knížku si přečtěte. Nebudete litovat.

Riley11

No jsem hodně rozpačitá z této knihy. Začátek byl velmi slibný, ale v polovině se to ,,nějak´´ zlomilo a už jsem chtěla aby byl konec knihy, uff. Liesl byla neskutečně protivná hrdinka. K dalším dílům se asi nikdy nevrátím.
Opravdu mi tam neskutečně vadila němčina. Chápu, že to je německá mytologie, ale hodně jsem ztrácela ve jménech, Josef, Liesl a další. A vím že to bylo celé o hudbě, ale celé mi to k sobě nesedelo.

LilianaFalcon

Začátek se mi líbil, právě protože to bylo takové jiné, takové vážnější... takové... děsivější? (to mi připadá jako vhodné slovo)... Král duchů, skřeti, klam, hrátky s pamětí...
Nevím, jestli bych musela být v nějakém jiném rozpoložení, nakonec jsem to vzdala. Autorka neustále opakovala milionkrát řečené, potáčeční kouzlo se pro mě vytratilo a já se i s přeskakováním nutila do každého slova. Nakonec jsem si přečetla dvě poslední kapitoly.
A co říct? Vlastně mi to dost připomínalo nepovedený Dvůr trnů a růží.

Marry123

Tato knížka mě ani neuchvátila, ale ani nezklamala, je to takový zlatý střed, jiný čarovný svět který tu ještě nebyl. Láska, víra, opuštění. Nelituji, že jsem si ji přečetla i přes mnoho hudebních frází kterým jsem nerozuměla a určitě si ráda přečtu pokračování až u nás vyjde.

Percabethka
18. lednaodpad!

Upřímně lituji každé minuty, koruny i energie (když jsem tuhle knížku nosila s sebou do školy), kterou jsem do Písně zimy vložila. Když jsem v knihkupectví viděla tu nádhernou obálku a podle všeho pohádkový příběh, musela jsem jí mít. A asi jen díky tomu jsem se nakonec prokousala až na konec - kdybych si jí jen půjčila, tak jí po 20 stránkách zahodím.
Liesl jsem úplně nesnášela. Byla to tak neskutečně sebestředná, ufňukaná a hlavně depresivní blbka. Ten příběh naprosto postrádal nějakou logiku a všechno v něm bylo hrozně zmatené a depresivní. Jediné, co se mi asi líbilo, bylo to, že jsem se dozvěděla zajímavosti o německé kultuře - jako je třeba báseň Der Erlkönig, kterou zná prý v Německu úplně každý.

Aires

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě?

Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.

sd1992

Tak mám dočteno... Rozporuplné pocity, fakt... :-) Byla jsem toho názoru, že kniha by klidně mohla být o 100-150 stran kratší a na své kvalitě by tím vůbec neztratila. Místy to bylo totiž zbytečně zdlouhavé a děj se občas motal stále dokola. Ale musím uznat, že nápad jako takový je to super... :-) Bylo to pro mě úplně něco nového, úplně nový fantasy svět (než tedy aspoň já běžně čtu)... A konec? Ten byl fakt krásný. Tím se celkově spravil můj dojem na celou knihu... Takže se těším na další díl, který si určitě koupím, protože jsem hrozně zvědavá, jak bude příběh pokračovat. :-)

Lara16
24.12.2017

Krásná pohádka. Originální a tajemná s duší umělce. Mnohé okamžiky v knížce jsou iracionální a neuvěřitelné což v knihách obdivují. Autorka se nedrží hranic a svůj svět tvoří z velikou dávkou fantazie. Tato knížka je jako malba, báseň nebo skladba. Někdo ji miluje a jiný nenávidí či nechápe.

AgnessN.R.
22.12.2017

Mě se Píseň zimy líbila. Je to nevšední kniha a asi se nebude líbit všem, místama je trochu zmatená, ale- což se mi líbilo-je tajemná a kouzelná!

Samira
13.12.2017

Píseň zimy se nebude líbit masám, neboť jde o knihu specifickou a zvláštní.
Je zde zachycený typický nevšední ráz německých pohádek, ale i mýtů.
Počátek knihy se nečte úplně lehce, nese se v hodně rozvláčném tempu a je především pocitový. I mne se moc nelíbil.
Druhá polovina je však věnována lásce, poznání, nalezení a ta si mne naopak získala velmi.
Jsem zvědavá, kam se nám příběh posune, ale věřím, že má, co nabídnout.

RoseDadas
30.11.2017

Píseň zimy je autorčinou prvotinou a je to na knize dost znát. Dialogy jsou nezáživné a plytké. Liesl je charakterově nesnesitelná, její postava mi byla už od začátku nesympatická a nesedla jsem si s ní. Postupně se její charakter jen horšil. Po celou dobu trpíme její neustále naříkání si a stěžování. Její zoufalství leze při čtení dost na nervy. Celá rodina Liesl (až na babičku Constanze) se chová nelogicky. Ostatně většina postav v knize se chová dosti neuvěřitelně. Jedině Král duchů mi přišel o něco málo propracovanější a díky němu se to čtení dalo vydržet.

První polovina knihy je nezáživné čtení o ničem. Postavy jsou nezajímavé a nudné. Měla jsem problém tuto knihu dočíst až do konce, přesto se mi to nějakým zázrakem podařilo. Měla jsem docela velká očekávání, ale nakonec to dopadlo tak, že dějově je to nejslabší kniha za tenhle rok.

Více zde: http://recenzarium.webnode.cz/l/pisen-zimy-s-jae-jonesova/

Baru1236
30.11.2017

Tohle bylo docela překvapení.
Abych byla upřímná, docela jsem kvůli negativním komentařům váhala, zda si knihu koupit, ale tak nakonec nádherná obálka zvítězila. A rozhodně toho nelituji. Příběh je zvláštní, místy prochu zdlouhavý, ale rozhodně vás chytne, nepustí až do konce a po dočtení si jdete hned zjišťovat, kdy vyjde druhý díl. Takoví konec jsem víceméně čekala, protože podle mých zdrojů by se mělo jednat o duologii. Opravdu doufám že jejich příběh skončí tak, jak si myslím ale jsem zvědavá, jak bude autorka pokračovat dál.

Blahona
24.11.2017

Kniha mě skutečně překvapila. Po přečtení docela negativních recenzí jsem od ní totiž neměla žádná očekávání. Teď jsem ráda za svoji zvědavost, která mě přinutila se přece jen do knihy pustit. Nebyla jsem vůbec zklamaná. Naopak, kniha se strefila do mé melancholické nálady a také sychravé podzimní počasí udělalo své. Kniha je totiž velmi atmosferická a působí hodně na čtenářovy smysly. Příběh je temný, tajemný a pohádkový. Velkou roli v něm hraje hudba. Obsahuje v sobě obrovské množství symbolů, takže na vás bude působit trochu podprahově, jestli to knize dovolíte. Není určitě pro všechny. Ale pokud máte rádi intuitivní a náladové příběhy, tak si knihu určitě nenechte ujít. Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

MarkettT
20.11.2017

Po komentářích ,co jsem tu četla, tak jsem vůbec neměla chuť, tuto knihu číst, ale jsem opravdu rada, ze jsem se do toho nakonec pustila ,stojí to za to a doufám ,ze bude další díl i u nás, protože se mi vůbec nelíbí, jak dopadl tento díl ,takže kdo váháte stejně jako já ,tak určitě neváhejte, ano jsou lepsi fantasy ,ale i tato kniha si zaslouží své místo mezi ostatními

warca
17.11.2017

Tak tohle bylo divný...
Bude další díl, že jo?

Ano, tyhle dvě myšlenky mi probleskly hlavou po dočtení knihy.
Ze začátku pro mě bylo těžké dostat se do prostředí, které autorka vytvořila. Ale po té, co jsem si ho konečně uměla představit, jsem se do příběhu začetla. Přesto první polovina knihy moc záživná nebyla.

Liesl... Ta jediná mě opravdu vadila a rozčilovala. Po většinu času se chovala příšerně. Zahořklost a sebelítost z ní přímo čišela.

Kniha má takový zvláštní nádech.
Německé výrazy mi nijak nevadily, nicméně jsem jim vůbec nerozuměla...

Je to podivný a dokonalý příběh. Možná se vám zdá jen zvláštní, ale věřte mi. Někde hluboko uvnitř je to geniální dílo!

PS: Ta obálka je perfektní!

kaca3606
16.11.2017

paní, to byla vážně zvláštní kniha. kniha mi občas přišla že má kousky z Labyrintu s Davidem Bowiem a z Šepotání.a přitom tak origilální až tradiční příběh.líbila se mi. hvězdu strhávám jen za tu hudbu,bylo jí tam až moc na mně,vůbec nerozumím těm hudebním pojmům

Lokina
16.11.2017

Jak tak koukám, asi budu taky jedna z mála, které se Píseň zimy líbila. Pro mě to bylo velice příjemné a snové čtení. Píseň zimy je taková tajemná, melancholická a pochmurná pohádka. A to se mi na ní líbilo. Přesně psané pro toto období.

Na druhou stranu příběh s hlavní hrdinkou Liesl ve mně zanechal rozporuplný a hořko-sladký pocit. Liesl jste si snadno oblíbili a soucítili jste s ní, ale snadno jste ji i začali nemít rádi a připadala vám někdy ukňouraná a náladová.

Král duchů jakožto záhadná, éterická a mýticky smyslná postava dodávala příběhu jiskru, ale pod touto slupkou se skrývalo mnohem víc a někdy mi ho bylo i líto.

Konec nedopadl tak, jak jsem očekávala, byl smutný, ale i plný naděje, takže Liesl by mohla vést život plný své hudby a radosti.

Ale pokračování má být, takže se velmi na další díl těším. :-)

kklepkaa
16.11.2017

Je to taková temná pohádka... na nějaký zimní večer u krbu jak dělaná. Styl autorky se mi líbil, líbil se mi i příběh jako takový. Jen mě úplně neuchvátila hlavní hrdinka... občas jsem jen nevěřícně kroutila hlavou... možná už jsem na takovéhle hrdinky přeci jen stará. Ale naštěstí tam takových pasáží tolik nebylo a ten svět... Král duchů... hudba, která je s vámi po celou dobu... to všechno tyhle menší nedostatky zastínilo. Jo líbilo se mi to a potřebuji druhý díl.

Arya26
13.11.2017

Liesl, ta méně talentovaná. Liesl, ta ošklivá. Liesl, ta černá ovce rodiny. Liesl to nikdy neměla ve svém životě lehké, pak ji z něj vytrhne únos její sestry do říše Krále duchů, pána zlomyslnosti, pokřivenosti a divokosti. Knihu bych popsala těmito slovy - krásná pohádka, co místy vypadá spíš jako erotický román. Příběh se mi líbil tom, že nám v průběhu ukázal to, že nikdo to vlastně nemá ve svém životě nic lehké, všichni se musí chovat podle toho co se patří. Ale Liesl se od Krále duchů naučila jednu důležitou věc, být i sobecká. Příběh se mi líbil, ale ubrala bych mu něco na délce z té pasáže, ona ho chce, on ji ne, a tak se prostředek knihy točil stále dokola. Ten konec mě hodně překvapil, protože jsem čekala happyend, jak to u těch YA bývá, místo toho na mě čekal vskutku překvapivý konec. Doufám že Elizabeth svá rozhodnutí ještě přehodnotí. (less)

Blaufik
11.11.2017

Na knihu jsem se nesmírně těšila, o to horší pak bylo zklamání, které v průběhu čtení nastalo. Nejen, že jsem se nedokázala do celého příběhu ponořit a správně si ho vychutnat, ale "začátek," který čítal více než stovku stran byl jedna velká nuda. Moc mě to mrzí, že to musím takto napsat, ale bohužel se nedá jinak. Nuda, nuda, nuda.. V podstatě se zde nic neděje, děj postrádal jakýkoliv spád, nebo větší akci, která by mě přesvědčila o opaku.

notsohappyanny
04.11.2017

Poprvé jsem zabrouzdala k téhle knížce na stránkách a překvapilo mě docela nízké hodnocení. :D Mně se kniha líbila a koc se těším na pokračování!