Winnetou IV: Posledné tajomstvo Winnetoua

Winnetou IV: Posledné tajomstvo Winnetoua https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118310/winnetou-iv-posledne-118310.jpg 3 5 2

Winnetou síce už po prériach nejazdí, ale všetky tajomstvá ešte nevyzradil. Čo sa skrýva za tajomným listom? A čo prinesie posledná výprava Olda Shatterhanda na Divoký západ?

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Don Bosco

Winnetou 4. Band , 1910

warspite
27.04.2022 3 z 5

Dočítané z povinnosti. Dej je oproti ostatným Mayovým dielam hodne slabý a hlavná zápletka až trochu hlúpa. Myslel som že knihu nedočítam, ale ako Mayov fanúšik som ju po roku opäť zobral do rúk a dobojoval sa až nakoniec. Keď však človek sleduje koľko mu v knihe ešte ostáva dočítať strán o niečom to svedčí. Napriek tomu som rád, že som sa zase o čosi viac priblížil k cieľu prečítať komplet Mayovo dielo. Vďaka patrí aj vydavateľstvu Európa za odvahu vydať túto knihu v slovenčine a v neskrátenej podobe. Preklad je tiež na výbornej úrovni.

Gracian1964
07.08.2018 1 z 5

Prečítal som si to, lebo som to považoval za svoju povinnosť, i keď neviem prečo, hm... Musím však s ľútosťou priznať, že túto knihu som dočítal s problémami a s istým odporom. Nechápem, načo ju autor vôbec písal. Upozorňujem, že toto je môj prísne subjektívny a pomerne nekorektný názor... nuž, myslím si, že ide o celkom zbytočnú knihu, slovami klasika - "celé ZLE".

Karel May
německá, 1842 - 1912