Wim Hof – Ledový muž

Wim Hof – Ledový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454289/bmid_wim-hof-ledovy-muz-IN1-454289.jpg 4 404 112

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. „Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele!" Wim Hof Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem, v letním oblečení také vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby, a na jeden nádech uplaval více než 60 metrů pod ledem… To je jen malý výčet jeho rekordů, které jsou pro běžného člověka naprosto nepochopitelné. A co je na tom všem ještě úchvatnější, je fakt, že něčeho takového je schopen každý z nás. Opravdu. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. O tom se přesvědčily již tisíce lidí po celém světě, kterým Wim Hof změnil život. O Wimu Hofovi toho bylo napsáno hodně. V této knize ale najdete vše vyprávěné samotným Wimem. Nahlédneme jak do jeho soukromého života, tak do zákulisí jeho převratných rekordů. Vysvětlí nám základní principy své metody, bude mluvit o dechu, chladu, nastavení mysli a také o vědě, zdraví, výkonnosti a spirituální cestě. Ukáže nám, že vše je možné. Limitováni jsme jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení. Pokud jste připraveni objevovat svůj potenciál a překračovat hranice svých fyzických možností, pak je tato kniha přesně pro vás. „Tato metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí. A svobodu.“ Wim Hof... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Jota

The Wim Hof Method: Activate Your Full Human Potential , 2020

NorthFinder
31.10.2021 3 z 5

Kniha pojednávající o metodě ledového muže mne překvapila opakováním popisů a určitou roztroušenou strukturou....

PepkazDepka
29.10.2021 2 z 5

Wimove uspechy su obdivuhodne, skoda vsak, ze ich nedokazal prezentovat zaujimavym sposobom, nuz, vidno, ze nie je spisovatel. Kniha bola pomerne nudna, posledne kapitoly som sa nutila citat, aj to som vela preskakovala. Napriek tomu, ze sa snazim otuzovat mi kinha v podstate nic nedala.. Skoda..

martin_aston
25.10.2021 5 z 5

Hm, ako okomentovať túto knihu?
V prvom rade, čítal som v angličtine, takže nehodnotím preklad.
V druhom rade, kniha má u mňa za plný počet z jedného jednoduchého dôvodu. Wimova metóda podľa dostupnej vedeckej literatúry funguje minimálne na autoimunitné choroby, ale napríklad aj na infekciu endotoxínmi. Pri tom je jednoduchá, zadarmo (kto chce, môže si kúpiť pokročilejšie programy, ale základná metóda je k dispozícii zadarmo), a naviac, z vlastnej skúsenosti, je to návyková zábava.
Z knihy (ale aj z rôznych prechádzajúcich rozhovorov s Wimom) som nadobudol presvedčenie, že ide o síce trochu netradičného, ale veľmi dobrého, veselého a výnimočného človeka, ktorý chce pomôcť druhým zlepšiť ich životy.
Na čo by sa však mal čitateľ knihy pripraviť je, že Wim kombinuje vedecké poznatky s mystickými zážitkami, či jogínskymi zvitkami. Je to tak trochu guláš, teda pardon, thali. Napísané však veľmi "čítavo".
Čo dodať na záver? Citujúc WIma: "Breathe, motherfucker". :)

ANDY28
25.10.2021 5 z 5

Wime díky! S touto metodou jsem se potkala někdy před rokem, ale pořád jsem tomu nevěřila a nechápala proč a nač... Je to jednoduché! Dýchat a sprchovat se studenou vodou, díky knížce jsem konečně pochopila proč.

Marcello_zbb
15.10.2021 5 z 5

Som typ, ktorý keď naozaj nemusí, tak k lekárovi nejde. Skôr sa zameriavam na prevenciu a samouzdravný mechanizmus môjho tela. Otužovanie je známa vec - ale nevenoval som sa mu. Po prečítaní knihy som správne nabudený a už sa sprchujem v podstatne studenšej vode. Zároveň som začal s dychovými cvičeniami podľa WHM. Čítanie knihy som kombinoval pozeraním videí na YouTube, za mňa spokojnosť.

PinkyMagic
28.09.2021 3 z 5

První polovinu jsem zhltla doslova jedním dechem - Wimův působivý životní příběh a původ Metody a způsoby jejího základního praktikování.
Tam měla knížka skončit.
Druhá polovina psána sice pozitivně (WHM pomůže téměř na vše), ale místy velmi zmateně, a proto se už nečetla tak dobře. V podstatě se tam již nic dalšího nedozvíte.

P.S. v závěru knihy mi Wim přijde jako na tripu - vážně tohle WHM dokáže? :D

pat4157
26.09.2021 5 z 5

Já nějak nechápu, proč někteří kritizují styl, kterým je kniha napsaná. Prostě to nyní kriminálka, nestřílí se v ní a divoké honičky aut v ní nenajdete. Wim si na spisovatele nehraje, jen se snaží předat to, co se sám naučil a co by mohlo pomoci ostatním. Velmi inspirativní kniha. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Nemám problém blbou knihu nedočíst a odložit, ale tuto jsem s chutí dočetla.

hagenbugen
14.09.2021 2 z 5

mnoho povyku pro velmi málo - v ledové vodě nás otužovali už v mateřské školce, řízenou hyperventilaci zná každý freediver, vysokohorský turista atd., meditace a holotropní dýchání taky nejsou žádnou novinkou... text a myšlenky se opakují, hlavně ve své druhé polovině je kniha občas docela zmatená a když Wim (či kdo to napsal) začne brousit do genetiky (a biologie obecně), tak z toho bolí oči (ovlivňování exprese DNA vůlí, změny DNA pomocí otužování a hlubokého dýchání a podobné nesmysly měl odborný dohled rozhodně eliminovat)... na druhou stranu jsem si už pár ledových sprch dal, tak to vlastně svůj účel splnilo:)

Clea3112
11.09.2021 4 z 5

Poslech audioknihy :

Tato kniha mě bavila. Musím příznat, že poslouchat Wimovo vyprávění bylo fascinující a inspirativní. V některých kapitolách se sice dost opakuje a přidává něco, co by tam nemuselo být, ale celkovému pojetí a mému dojmu z knihy to neuškodilo ( v papírové verzi je to možná více "viditelné" a iritující). Interpret audiobooku je výborný, naladěný na obsah a tudíž věryhodný.

freestyla
10.09.2021 4 z 5

Je vidět, že Wim není spisovatel, protože je to psáno občas dost zmateně a pořadí věcí a myšlenek není úplně dobře srovnané. Ale mě se kniha líbila víc, než většina motivačních knih, které jsem četl a v dost věcech se s ním ztotožňuju. Kdo chce, tak si v této knize to svoje najde.

Pár citátů z knihy:

"Intuice a instinkty jsou utlačovány dogmaty a doktrínami už příliš dlouho. Čerstvé vědecké důkazy nám ukazují, že jsme schopni ovládat svůj stres a zánětlivost, nálady a emoce v daleko větší míře než jsme si mysleli. Můžeme se stát odpovědnějšími a schopnějšími rozpoznat, co je pro nás dobré a co není. Jsme jako počítače, které potřebují restartovat."

"Když dojde na podněcování ke změně, přikláním se ke Gándhího nenásilnému přístupu: neexistuje cesta k míru, mír je ta cesta. To je filozofie, za kterou bych se postavil"

"Může to znít jako protimluv, ale ti, kteří se umí nejlépe ovládat, jsou ti nejsvobodnější."

"Lidé jsou tak popletení, tak pohlcení vlastními myšlenkami, že si sami sobě stojí v cestě. Přitom ani netuší, že si stíní vlastnímu světlu. Já jen říkám - buďte štastní, silní a zdraví. Všechno ostatní jsou kraviny. Jenom vám to dělá binec v hlavě."

"Myslíme si, že máme okolní svět pod kontrolou, skutečnost je ovšem přesně opačná. Naše chování zaměřené na pohodlí nás oslabilo. Ještě hůř, stali jsme se díky němu závislými. Abychom unikli stresům každodenního života, které jsme si sami způsobili, vysedáváme v místnostech s teplotou 22°C, díváme se na televizi a pojídáme u toho průmyslově zpracované potraviny, které nám "dělají dobře". Stala se z nás ztělesněná deregulace. Náš imunitní systém byl narušen, což vede k nemocem a poruchám. Naše biochemie je rozhozená a my už nemůžeme fungovat tak, jak jsme byli stvořeni. Spousta těchto nemocí je navíc psychosomatických. Prostrachujeme se až k nemoci."

"Odpovědi jsem nalezl v přírodě. Je to vrozená síla, kterou všichni disponujeme. Vyhnali ji z nás za přispění vzdělávacího systému, který není zaměřený na štestí, sílu, zdraví či hlubší kontrolu sebe sama. Víte, co potřebuje štastný člověk? Nic, protože je štastný. Tohle chci předat svým dětem, svým nejbližším milovaným a všem žijícím bytostem kolem sebe. Chci být štastný a totéž chci i pro vás. Všechny nás spojuje příroda. Strom vydechuje kyslík, my vydechujeme CO2. Živíme se vzájemně. Jsme jedno."

katarina4591
29.08.2021 2 z 5

Mnoho opakujícího se textu a ne nejkvalitnější překlad mi značně kazili četbu. Koupelím ve studené vodě se však budu věnovat nadále, ať už s Wim Hofem nebo bez něj.

veselaa
26.08.2021 3 z 5

Pro mě těžká kniha na čtení o zajímavé metodě. Určitě otužování nebo chození v kraťasech v chladnějším počasí, nebude patřit do mé denní rutiny a o mém dýchání vůbec mluvit nebudu. Nicméně zajímavá kniha o pozitivní myšlení, meditaci a posunutí svých hranic....pro mnohé lidi může být prvním krokem k posunutí svých limitů a začít se třeba otužovat,ale pro mě bohužel ne.

error555
25.08.2021 5 z 5

Kdo nezažil, nepochopí.

Gracian1964
16.08.2021 4 z 5

Konečne sa mi to podarilo dočítať. Zaujímavé čítanie, pre niekoho podnetné, pre iného nie. A pre mňa? Asi niečo medzitým. Každopádne, už skoro dva mesiace sa sprchujem studenou vodou, ale najskôr si pustím teplú. Nie je to až také strašné.

embi
09.08.2021 2 z 5

Tohle bylo náročné čtení.... Těžko říct, jak moc k tomu přispěl překlad, ale některé věty snad ani nedávaly smysl. Vše zdlouhavé, opakující se, ke konci zmizel veškerý náboj. Věřím, že Wim Hof je zajímavá a imponující osobnost, vynikající tím, co dělá a jak žije, ale tohle dílko se nějak nepovedlo. Dvě hvězdy za šedé rámečky a závěrečnou kapitolu FAQ (byla by z toho super brožurka....).

Vůbec nechci hodnotit WH metodu. Necítím se k tomu jakkoliv oprávněna. Studená ranní sprcha je můj běžný ranní rituál. Dýchám mizerně, to vím. Tipy k zlepšení si tu pro sebe jistě najdu.

luckomar
01.08.2021 4 z 5

Mně se kniha líbila, ale beru celou metodu jako metodu Věř a víra tvá tě uzdraví!

lucy.n
26.07.2021 3 z 5

Koho mi jen ten projev připomíná? Už vím! Horsta Fuchse, prodejce z teleshoppingu. Ten borec je prostě ulítlý. Tolik ke knize, jako literárnímu počinu. Jeho metodu ale vůbec nezpochybňuji. Naprosto rozumím tomu, že je-li někdo motivován kvůli zdravotním potížím, nebo prostě chce jen posunout své hranice, má díky knížce možnost na dosah ruky. Jestli to funguje? Nezbývá, než aby to vyzkoušel každý sám na sobě.

begonie226
23.06.2021 3 z 5

Trochu mi dělalo problém knihu dočíst. Ne že bych uvedenému trojboji ( otužování, dýchání, meditování) nevěřila, ale forma, kterou je kniha napsaná mi zrovna moc nesedí. Neustálé opakování úžasných výsledků, kritika nespolupracující a tak pomalé klasické medicíny, žádná negativa, to vše mě naopak staví do role skeptika.

evickakyticka
02.06.2021

Tak teda dočteno. Já vím, nezní to zrovna nadšeně. Já si tu knihu nevybrala, já ji dostala darem. A ze zvědavosti ji přečetla. Tyto knihy o sebezdokonalování, hledání lepšího já a všeobecně o motivaci nečtu. Proto je můj pohled vždycky skeptický. Ale k podstatě věci. Dýchání, otužování a pozitivní myšlení je bráno jako prospěšné, to přece víme. Tady se dozvíme neuvěřitelné věci, které tato kombinace přináší. Spousta informací se tady opakuje, takže stačí přečíst v podstatě půlku a budete mít přečteno. Nikomu jeho pravdu neberu, ale.... škoda jen, že to nepomohlo jeho ženě. Hm, hm.

Kopretina
01.06.2021 3 z 5

Přijde mi, že se z komára dělá velbloud. Dnes se lidé běžně otužují a dýchání? S respirátory jsme všichni zadušení a přitom víme jak je důležité dýchat čerstvý vzduch.. Nicméně musím uznat, že lepší mít aspoň tuto techniku než sedět u televize.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj otužování dýchání

Wim Hof
nizozemská, 1959