Wim Hof – Ledový muž

Wim Hof – Ledový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454289/bmid_wim-hof-ledovy-muz-IN1-454289.jpg 4 403 112

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. „Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele!" Wim Hof Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem, v letním oblečení také vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby, a na jeden nádech uplaval více než 60 metrů pod ledem… To je jen malý výčet jeho rekordů, které jsou pro běžného člověka naprosto nepochopitelné. A co je na tom všem ještě úchvatnější, je fakt, že něčeho takového je schopen každý z nás. Opravdu. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. O tom se přesvědčily již tisíce lidí po celém světě, kterým Wim Hof změnil život. O Wimu Hofovi toho bylo napsáno hodně. V této knize ale najdete vše vyprávěné samotným Wimem. Nahlédneme jak do jeho soukromého života, tak do zákulisí jeho převratných rekordů. Vysvětlí nám základní principy své metody, bude mluvit o dechu, chladu, nastavení mysli a také o vědě, zdraví, výkonnosti a spirituální cestě. Ukáže nám, že vše je možné. Limitováni jsme jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení. Pokud jste připraveni objevovat svůj potenciál a překračovat hranice svých fyzických možností, pak je tato kniha přesně pro vás. „Tato metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí. A svobodu.“ Wim Hof... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Zdraví

Vydáno: , Jota

The Wim Hof Method: Activate Your Full Human Potential , 2020

LittleK
LittleK
18.08.2022 3 z 5

Wim je vskutku zajímavý člověk a to mohu posoudit i díky jeho přednášce, které jsem se zúčastnila. Dokázal spoustu neuvěřitelných věcí a o tom, že jeho metoda funguje nepochybuji. Co mi na knize ale nesedí je role mesiáše, do které se vtělil. Časté opakování, byť souhlasím, že je matkou moudrosti, tady je opravdu na škodu a zhruba v polovině jsem se rozhodla nepročítat každé slovo, protože bych ji četla nejspíš ještě za rok touto dobou. Popis metod a jejich zasazení do kontextu je určitě zajímavé stejně jako popis všeho, co dokázal.

Kackac77
Kackac77
07.05.2022 3 z 5

Wim Hof je super, zkouším dýchání a otužování víc než rok a funguje to. Líbí se mi náboj lidí jako je Wim. Knížku jsem brala jako návod, jak na to. Vnímám autora jako hodně inspirativního člověka, ale kniha to právě moc nepředává.

nakavusterezou
nakavusterezou
20.03.2022 3 z 5

O WH jsem slysela uz drive a tak jsem si touto knihou chtela rozsirit obzory, to se mi moc nepovedlo.

WH hodne mluvi o svem zivote a ceste k metode, ruznych vyzkumech, ktere me, jako laikovi nic nerikaly (ackoliv chapu jejich zahrnuti do knihy) a sem tam jsou cenne rady, ktere pro me byly prinosem.

Ja jsem clovek, co ma mindset nastaveny podobne jako WH, to je take duvod, proc jsem knihu docetla az do konce. Kdybych o WH slysela poprve az v momente, kdy bych drzela v ruce knihu, nebavilo by me to. Stridani zanru non fiction s beletrii mi nesedel. Navic i zpusob, jakym byla kniha prelozena, byl jaksi zvlastni.

Abych nebyla jen negativni. S metodami dychani, pilirema a otuzovanim mam v planu pokracovat, mne, me dusi i memu telu to dela dobre :)

claire.dinner
claire.dinner
13.03.2022 2 z 5

Příběh i informace zajímavé, ale kniha není z mého pohledu čtivá, ucelená, hodně se v ní opakuje. Opravdu by mohla mít poloviční počet stránek a předal by i přesto vše, co měl na srdci

Jerry H
Jerry H
17.02.2022 4 z 5

Wimovi rozhodně fandím, určitě i rozumím, co chce sdělit, každopádně kniha mohla být poloviční. Je tam dost opakujících se tezí, atd. To co dokáže je neskutečné. Osobně si myslím, že každý čtenář si v tom najde to své, co potřebuje, pro někoho to může být pár řádků, pro někoho stránek a i to se cení.

Martin12345
Martin12345
07.02.2022 1 z 5

Nejdříve jsem poslouchal v audioverzi, následovně koupil i knihu v naivní vidině, že budu mít podstatné informace přehledněji v ruce, ale.... bohužel, obojí bylo spíš utrpení...
Základní věci se dají shrnout na čtyři stránky, zbytek mi připadá jako zápisky z deníku Chucka Norrise.....
Na druhou stranu, abych jen nehanil, musím říct, že jak sprchování, tak dechové cvičení provádím a cítím se skvěle. (bohužel, více informací a lépe podaných jsem dohledal na youtube...)

jirijanovotny
jirijanovotny
04.02.2022 odpad!

Ne, ne, ne a ještě jednou ne!
Je to fakt špatné. To je jako číst bibli, příručku od jehovců nebo leták o Aštarovi Šeranovi. Neměl jsem od toho velké očekávání, ale toto je fakt špatné.

Předmluva, která tomu má dát "punc vědeckosti" to projela na celé čáře. Úvod je snůška keců o tom, že není guru, není šaman, ale stejně píše jako Dušek nebo jiný z těchto new age podivínů.

Mé čtení skončilo u první kapitoly, kdy mi pomalu začal odumírat mozek.

karelpeter
karelpeter
30.01.2022 4 z 5

Začátek knihy týkající se otužování a dýchání mohu jen doporučit. Byť autora k otužování s velkou pravděpodobností přivedlo squatování a s tím spojená absence teplé vody v místě jeho přebývání, pro čtenáře to není podstatné. Kapitoly na téma " ovlivněte myslí svojí DNA" jsou za mě trochu mimo :D

gab72
gab72
26.01.2022 4 z 5

Kniha jako taková nic moc, ale když člověk chce tak si tam něco pro sebe najde. Zbytečně moc anatomie člověka. Wim Hof se józe věnuje od svých 13 let tudíž musí být úplně jinde než běžný člověk, který prodělal víkendový kurz (to by měl mít asi každý na paměti, kdo by chtěl zkoušet heroické výkony). Každopádně jsou výborné statě o praktickém dýchání, které lze aplikovat hned. Je dobré si knihu prolistovat, tak jak radí autoři na začátku a pak se vracet k tématům, které člověka zaujali. Za mě kniha slouží účelu pro který byla napsána.

pajaroh
pajaroh
18.01.2022 3 z 5

Tato knížka není žádný literární zázrak, jelikož Wim Hof není spisovatel. Vlastně jsem se do ni pustila ze zvědavosti, ale taky trochu pro potvrzení svého skeptického pohledu (jelikož je to takový boom, že).
Je fakt, že s podobným přišel před Wimem už Priessnitz (ledová voda, dech, pozitivní mysl a navíc hory) a před ním zenoví mistři a mnoho jiných, ale je pravda, že tomu nikdo nedal tak jasné a přitom jednoduché instrukce (trošku kolovrátek, nicméně potřebný).
Přiznám se, že tato kniha mě přes jisté literární slabosti prostě nakopla a donutila dál hledat a zajímat se. Ta ráznost a síla je mi blízká (oproti klidným meditacím či křečovité snahy o mindfulness). Kombinace tří jednoduchých pravidel. Takže mi počáteční úškleb zamrzl a přes nepříjemnou komerčnost a mediální kampaň se ze skeptika stal další hupdovody a zadrždech dle WHM.
Samotnou metodu a průvodní videa Wima Hofa bych hodnotila plným počtem, zde však hodnotím knihu.

pablito
pablito
15.01.2022 2 z 5

Autora si svým způsobem vážím - jednak pro jeho odhodlání, ale i proto, že některé jeho principy používám a rezonuji s nimi. Nicméně ke knize mám vztah velmi ambivalentní. Jsou tam pro někoho jistě zajímavé informace. Nicméně celkový způsob motivování mi připadá velmi laciný, někdy až dogmatický. Kniha patrně byla psaná pro jinou cílovou skupinu než jsem já. Takže za mě spíš zklamání.

Jarda72
Jarda72
14.01.2022 4 z 5

Díky této knize již pravidelně plavu v zimní řece. Je to napsáno velmi čtivě a těším se až jí budu číst znovu. Až se naučím i dýchání, bude to dokonalé.

Runinka
Runinka
10.01.2022 5 z 5

Děkuji za knihu a děkuji za Wima.Praktikuji a je mi blaze.

MarkCarter
MarkCarter
02.01.2022 5 z 5

Táto kniha vám zmení život. Ak jej to dovolíte a uveríte tomu čo je v nej napísané. Metóda v nej popísaná je veľmi jednoduchá s magickými účinkami. Sú to tri hlavné myšlienky, ktoré sa dokola opakujú. Okrem toho je text ozvláštnený autorovým životom a skúsenosťami bežných ľudí.

KristinTj
KristinTj
08.12.2021 4 z 5

Za tuhle knihu vážně moc děkuji. K otužování jsem přidala dýchání a s ním zcela nečekané zážitky a pocity. Z literárního hlediska nechci knihu hodnotit. Chápu odhodlání nadchnout ostatní k tomu, čím autor žije, čemu věří a co ho utváří. Skutečný spisovatel by byl jistě čtivější, přesvědčivější, učesanější a úspornější. Wim Hof ale není spisovatel. Jen se chtěl podělit o zkušenosti, které v jeho životě fungují a které mají sílu zlepšit mnohým kvalitu jejich života.

Mathiola8
Mathiola8
27.11.2021 5 z 5

Líbila se mi, pěkně popsáno co vše otužování přináší pro naše tělo

pepap
pepap
15.11.2021 4 z 5

Muž s pohnutým životním osudem, který přetavil v misi a metodu
Kniha mě bavila, návody na dechová cvičení i benefity z vystavování svého těla chladu mě nalákaly a určitě se do nich pustím. Osobně považuji za méně zábavné pasáže knihy ty, kde autor popisuje úspěchy WH metody, své neuvěřitelné rekordy a vědecká vysvětlení zdravotních účinků - podle mého je WH metoda především výzva a vědeckou podstatu bych nechal stranou. Je to ale můj osobní názor.

kristyna.havlov
kristyna.havlov
13.11.2021 5 z 5

Skvela kniha s naprosto zajimavymi poznatky co se tyce otuzovani. Krasny pribeh Wim Hofa, jak se dostal k otuzovani, jaky mel zivot vseobecne predtim, nez s tim zacal atp. Je tam i spousta cviceni, ktera si muzete sami vyzkouset. Velmi prinosna kniha vcetne fotografii.

vendy246
vendy246
08.11.2021 3 z 5

Kniha *** metoda *****
Nic nového pod sluncem. Dýchání a otužování posiluje a léčí. A je zadarmo... Tak jsem se šla v sobotu vykoupat. Venku pět stupňů a rybáři ve vaťácích. Paráda, ani rýmička:)
"Co potřebuje šťastný člověk? Nic."

čef
čef
03.11.2021 5 z 5

Motivační kniha pro nás lenochy a teplotně rozmazlené lidičky. Dýchej zm*de, ledovou vodu na tebe a hlavně si to užij! To je tak asi všechno, co zde můžete najít a je to skutečně vrcholně inspirativní – hned jsem se rozdýchal a mazal pod studenou sprchu (katastrofa - málem jsem se složil). Také jsem si hned stáhnul appku a zjistil jsem, že to může být i docela pěkný byznys, ale přeji mu to – jeho mise se naplňuje a u mě nalezl dalšího věrozvěsta.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj otužování dýchání

Wim Hof
nizozemská, 1959