Henry Wilt má smůlu

Henry Wilt má smůlu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33028/bmid_wilt-henry-wilt-ma-s-33028.jpg 4 23 4

Wilt série

Román Henry Wilt má smůlu, který volně navazuje na knihu Nový život Henryho Wilta, opět přivádí na scénu nehrdinského hrdinu, nevýbojného smolaře, nepříliš úspěšného učitele a průměrného intelektuála. Henry Wilt není šťastný. Jediné okamžiky radosti a štěstí zažívá ve své fantazii, kde se cítí bezpečně chráněný před všemi nástrahami, jež mu připravuje jeho agilní manželka, která dokáže s neuvěřitelnou urputností organizovat celé své okolí. Avšak nečekané události vytrhnou Wilta z poklidného života. Po dvanácti letech bezdětného manželství jeho manželka po úspěšném léčení neplodnosti porodí čtyřčata – výhradně ženského pohlaví – a tak Wiltovi odčerpává energii nejen žena, ale i děti a velký dům, do kterého se naštěstí přistěhuje nová nájemnice, krásná Irmgard. Henry Wilt je v pasti, krásnou Irmgard mu nezbývá než obdivovat a milovat: je totiž naprosto jiná než jeho manželka – štíhlá, inteligentní, a začne dokonce navštěvovat jeho večerní kurzy. Jednoho večera se však Henry vrací domů a zjišťuje, že jeho rodina je v zajetí teroristů a jeho dům je obléhán policií. A tak se Henry Wilt opět stává středem dramatických událostí, jejichž prostřednictvím rozvíjí skvělý britský humorista příběh plný nečekaných zvratů, komických situací, vtipných replik i slovních gagů.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Aurora (Praha)

The Wilt Alternative , 1979

Klamm
28.11.2021 3 z 5

Anglický, inteligentní humor. Však ve srovnání s prvním dílem, pro mě trochu slabší.
60%

nightlybird
29.12.2013

"Můj problém je v tom, že čtu tak pomalu, že když se dostanu na konec knihy, nevím už, o co šlo na začátku," řekla žena. "Manžel tvrdí, že jsem prakticky negramotná."

Krásné věty. Kdybych je chtěl aplikovat na sebe, musely by znít asi takto: "Můj problém je v tom, že začínám mít tak bídnou pamět´, že když se dostanu na konec knihy, nevím už často, o co šlo na začátku. Manželka tvrdí, že začínám být prakticky dementní."

Nebyl by to ale ani britský, ani černý, ale spíš truchlivý až šibeniční humor.

Koka
05.05.2013 4 z 5

I když se příhody pana Wilta odehrávají na přelomu 60. - 70. let minulého století, jsou pořád hodně aktuální a jejich humor je srozumitelný i dnes. V knihách T. Sharpa je pověstný anglický humor poněkud drsnějšího ražení, ale o to nám bližší.

TheKesh
15.03.2013 5 z 5

Velmi dobré pokračování stejně dobrého románu Nový život Henryho Wilta. Směsice britského a černého humoru je pro mě neodolatelná. Hlavní hrdina výborně charakterizován a častokrát se s ním a jeho názory ztotožním.

humor černý humor

Tom Sharpe