Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4 1194 211

Willy Wonka série

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

kacaabba
01.11.2015 3 z 5

Čteno kvůli škole. Líbily se mi písničky Umpalumpů :-). Celkem dobré, ale zajímavější bude vědět, jak se to líbí dětem, protože pro ty to bylo primárně napsáno.
P.S.: kniha se mi o kousek líbila více než filmové zpracování.

BlaFre
11.08.2015 5 z 5

Četla jsem v anglickém originále. Anglickou verzi můžu jedině doporučit!!!

Iva B.
24.05.2015 5 z 5

Pohádka, kterou mám moc ráda. Film se mi taky moc líbil a teď si jdu dát nějakou čokoládku :-).

elle.r
17.05.2015 4 z 5

Skvěle jsem se odreagovala a vrátila do dětství.

Absinth_fairy
08.05.2015 4 z 5

Začnu tím, že to celé shrnu slovy knihomola- knihy jsou VŽDY lepší než filmy.
Myslím, že to by mohlo stačit.

Edona
28.12.2014 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu je neuvěřitelně sladké čtení. Samozřejmě jsem shlédla i film a z obou zpracování jsem více než nadšená. Celý příběh je šíleně ujetý a lehce morbidní, což je však perfektní kombinace.

Kaštaka
13.12.2014 5 z 5

Továrnu na čokoládu mi četla máma, když jsem byla malá. Nedávno jsem se zase podívala na film od Burtona a byla jsem nadšená. Pamatuju si, že ve filmu oproti knize pár věcí chybělo (a naopak), ale podstata příběhu zůstává stejná. Bucketovic chudoba a rozmazlenost ostatních dětí možná byla poněkud přemrštěná, ale myslím, že to byl záměr. Celý příběh je krásně ujetý, lehce morbidní a prostě sladký. Což je kombinace, kterou miluju.

stopni
24.10.2014 4 z 5

Velice pěkná pohádka, ve které se možná najdou i dospělí...:-) Příběh skromného chlapce z chudé rodiny rozhodne zaujme a příjemně pohladí na duši...:-) Vřele doporučuji...;-)

bobulaL
18.10.2014 5 z 5

Originální a krásný pohádkový příběh nejen pro děti :)

fiona007
26.08.2014 4 z 5

Když tohle čtete, připravte si nějakou dobrou čokoládku. Já jí neměla a byl to docela problém:-)
Příběh vás okamžitě vtáhne do děje, scény z knížek doplňují hezké obrázky (ale J. Deppa už mi nikdo z hlavy nevymaže).
Maličko mi na tomhle vydání nebo překladu vadili překlepy, ale stane se.
Vřele doporučuju.

Karcoolka2210
22.08.2014 5 z 5

Toto je naozaj skvost detskej literatúry. Dahl je jednoducho výnimočný spisovateľ a táto kniha, aspoň pre mňa je jedna z najlepších aké som od neho čítala. Príbeh Charlieho Bucketa a jeho rodiny je dojímavý a som rada, že im Dahl doprial taký koniec :) Príbeh som najprv spoznala vo filmovej verzii (Tim Burton) a napriek tomu, že bol dosť kritizovaný, pre mňa osobne bol úžasný, až mi niektoré veci, ktoré boli vo filme, chýbali v knihe. No aj tak, naozaj táto kniha si zaslúži všetkých 5 hviezd! :) AJ

Vendula39
21.08.2014 5 z 5

Knížka mně bavila nejvíc z knížek Roalda Dahla.

martinstefko
18.08.2014 5 z 5

Hodnotit vydání asi nemá moc cenu, předchozí jsem nečetl, ale musím říct, že mě trochu mrzelo několik málo překlepů a chyb v textu. Co se týká ilustrací, rozhodně si dovedu představit zajímavější, ale na druhou stranu nelze Blakovi upřít, že jeho styl dokonale dokáže zachytit postavy, i když by tomu člověk na první pohled nevěřil. Příběh je ale nádherně imaginativní a Willy Wonka krásně ujetý, aby se to mohlo a muselo líbit. Jsem rád, že jsem se ke knize konečně dostal.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

velmi pěkná pohádka, zaujal mne i film, nejvíc se mi v něm líbil právě Johnny Depp jako Willy Wonka

pikilo
20.07.2014

Asi jako všichni jsem nejdřív viděla film, ani jsem nevěděla že nějaká kniha existuje. Willy Wonka je správně ulítlej chlap, který Vás dokáže pobavit v každé situaci. Bohužel kniha není stejná jako film, liší v mnoha podstatných věcech. Film je mnohem vtipnější než jeho knižní verze, ale i kniha má něco do sebe, neuškodilo by kdyby byla delší.

Yaruschka
03.07.2014 5 z 5

Tenhle příběh miluju na všechny možný způsoby, film, knížka v češtině, knížka v angličtině a pořád dokola...............protože jsem závislák na čokoládě:-)):-))

Pitbullka
03.06.2014 4 z 5

Krátká, milá a výstižná knížka. Zábava na jedno odpoledne, kterou rozhodně doporučuji! :-)

Phoenix16.cz
21.05.2014 4 z 5

Velice příjemná pohádka, která osloví i dospělé. Děj, i když předvídatelný, je propracovaný do detailů a mladým čtenářům ukáže, že v životě má smyls snít o nesplnitelném. A písničky od umpa-lumpů se musí líbit každému.

haWranka
29.04.2014 5 z 5

Jako milovnice Burtonových filmů jsem si nemohla tuhle knížku nepřečíst. A byla jsem nadšená! Dá se snadno zvládnout v originále, i člověk s nižší úrovní angličtiny snadno pochopí ten slovní humor. Už se těším, až sáhnu po další Dahlově knížce :)

Verrrunka
04.04.2014 5 z 5

Nádherný příběh! Moc mě to bavilo, i když je to knížka pro děti, má něco do sebe i pro dospělé. Pěkné jazykové obraty… Ale bez čokolády to nešlo :-)