Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4 1194 211

Willy Wonka série

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Academia

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

Čtenářka73
12.03.2021 5 z 5

Knížka, film, audioknížka - všechno mnohokrát čtené, viděné a slyšené a asi nikdy neomrzí.

Dija
03.03.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. A byla to paráda. Takovou pohádku teď v tomto období potřebuje každý. :-)

janasim
07.02.2021 5 z 5

Karlíka jsem si moc přála přečíst. Ačkoli je to kniha určená především dětem, bála jsem se jí s dcerou číst, protože filmové zpracování je sice krásné, ale poněkud temné, podle mě pro dítě místy děsivé. S dcerou jsem ale nakonec četla a Karlíka si moc oblíbila.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Nádherný a fantastický svět, viděný očima malého chlapce. Rovněž film byl vynikající. Vrátil člověka do dětství a do jeho krásných snů.

keselylenka
26.01.2021 5 z 5

Upřímně ten film opravdu nemám ráda. Teď po letech jsem se dostala ke knize a klobouk dolů. Je to úžasný příběh, poučný, dobrodružný, zajímavý pro děti.

janka3232
02.01.2021 5 z 5

Super čtení, při kterém se baví děti i rodiče. Za mě moderní klasika.

Ni.kk.i
02.01.2021 4 z 5

Přiznám se, nejprve jsem viděla film a až poté se mi do rukou dostala knížka. Předčítala jsem jí své dcerce a oběma se nám moc líbila. Pěkné čtení do pohody, které chytne i dospělé. (Mlsání u knížky zaručeno ;-)

Pejuška
19.12.2020 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla, ale myslím, že to vůbec nevadí. Knížka je bezvadná, sice pro děti, ale i tak mě velmi bavila, je v ní tolik poučení a fantazie. Jen jsem občas nestíhala utírat sliny, jak jsem četla o čokoládě všude kolem dokola :)

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Kniha plná fantazie, která má mnoho rovin, z nichž každý si najde tu svoji. Děti čokoládu, dospělí jdou hloub. Báječná kniha.

zaglo
08.12.2020 5 z 5

Film se mi nelíbil, resp. vůbec mě nelákalo se na něho dívat. Knížka se čte dobře. Příběh je trochu bláznivý, ale syn byl z knížky v 6 letech nadšený.

kotatkoz
30.11.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že díky čtenářské výzvě jsem se konečně přiměla Karlíka přečíst. Mám ráda film a tohle knižní zpracování je také perfektní.

mataaskorice
31.10.2020 5 z 5

Báječná knížka plná dětské fantazie, nadsázky i humoru. Stejně jako Karlík a jeho děda Pepa bych byla odvařená z vynálezů pana Wonky a v každém sálu jeho továrny bych slintala jak pes v Pavlovovu pokusu. Bezva čtení.

Olivaaa
20.10.2020

Tuto knihu jsem četl na základě zjištění, že film je natočen podle knižní předlohy. Musím říct, že jsem čekal, že kniha bude ještě více detailnější, propracovanější než film. Tak to nebylo, kniha byla téměř totožní s filmem, ale jinak se mi knížka líbila.

Lucieopice
18.10.2020

Je to krásná kniha. Byla vtipná a nevím co dál. Hezký zbytek dne.

Arlienen
07.09.2020 5 z 5

Kniha Karlík a Továrna na čokoládu se mi velice líbila. Obzvlášť musím ocenit humor, jimž byla kniha protkaná.

Tady je malá ochutnávka Dahlova humoru.

,,Jak můžete tvrdit, že se vrátí v pořádku?" utrhla se na něho paní Gdoulová. ,,Určitě z něj za pět vteřin bude nugát, já to dobře vím!"
,,Třesky plesky!" řekl pan Wonka. ,,Co vás to napadá! To je přece nesmysl! Hloupost! Nugát z něho být nemůže!"
,,A můžu se vás zeptat proč?" křičela paní Gdoulová.
,,Protože tohle potrubí do nugátového sálu nevede," odpověděl pan Wonka. ,,Ani se k němu nepřiblíží. Ústí do sálu, kde se vyrábí ta nejlahodnější čokoláda s náplní jahodového fondánu...."

,,Bude z něj nádivka!" vzlykala Gdoulová.
,,To nikdy!" zvolal pan Wonka.
,,Ale bude, já to vím!" bědovala paní Gdoulová.
,,To bych nikdy nedopustil!" křičel pan Wonka.
,,A proč ne?" zeptal se pan Gdoule.
,,Protože by něco takového nebylo vůbec k jídlu. Jen si to představte. Gdoulová čokoláda s augustovskou nádivkou! Vždyť by si to nikdo nekoupil!"

Upřímně mi je líto, že mi kniha padla pod ruku až teď v dospělosti. Jako dítě bych ji nejspíš ocenila mnohem více.

Booky84
22.08.2020 5 z 5

Báječně čtivá kniha, která je nejen pro děti, ale i pro dospělé.

RoBertino27
18.08.2020 4 z 5

Opět musím jednou velebit socialistické vydavatelství, když Dahlovu knihu se skvělými ilustracemi Jaroslava Maláka začlenilo do Mateřídoušky v letech 1971/72. Upřímně, těžko bych ji tehdy v záplavě Verneovek, poschovávaných Foglarovek a Mayovek objevil. Film už mě tak neohromil, snad jen Veruka Song, ale Dahlovo vyprávění bude pro mě spjato vždy s kolektivní četbou dětí na základní škole.

E_Lan
14.08.2020 4 z 5

Roztomilá kniha plná hezké a příjemné fantazie. Když jí navíc čtete nahlas své sedmileté dceři, která knihu doslova “žere”, tak vám nezbývá, než jí “žrát” také a dát do přednesu úplně vše. Celkově jsme si ty společné večer krásně užili...

rozina351
04.08.2020 5 z 5

Dahl válí, kniha ideální na rodinnou dovolenou, pokud máte v dosahu cukrárnu. Dahlovská ironie potěší i dospělé, cukrářské téma zase všechny čokoládoholiky. Pro děti je čtení napínavá fantazijní jízda. A už dost, jdu si šňupnout kakaa.

Hesiona
10.07.2020 4 z 5

Četla jsem v originále, mohla jsem srovnávat s filmem, který je dost "obohacený" ve srovnání s původním příběhem. Líbily se mi ilustrace, určitě super kniha pro děti i pro dospělé.