Poustevník

Poustevník https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372662/bmid_poustevnik-G4h-372662.jpg 4 278 61

William Wisting série

Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si člověka, kterého nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, Wistingovu dceru, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI. Další díl série slavného severského spisovatele a bývalého kriminalisty.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Hulemannem , 2013

marvarid
12.01.2024 5 z 5

Po detektivce sáhnu tak 2-3x do roka. A tahle mě opravdu bavila - napínavá, úsporně vyprávěná bez zbytečné vaty, bez zbytečných nechutností. Postupně se objevují další a další indicie a Vás to nutí stále přehodnocovat, kdy by mohl být ten vrah.

Starmoon
11.11.2023 4 z 5

Keby ma niekto zavraždil, chcem, aby môj prípad riešil William Wisting a písala o ňom Line :). Ale teraz vážne(jšie)... Stále viac ma baví ústredné duo otec a dcéra; práve pre tieto dve postavy mám už teraz z knižnice požičaných pár ďalších "horstoviek". Páčia sa mi aj autorove stručné, úderné vety i kapitoly, množstvo "zákulisných" informácií, ktoré Horst ako bývalý kriminalista má, prelínanie veľkých prípadov s každodennými banálnosťami... Príbeh samotný tiež fajn, možno tam bolo na môj vkus príliš veľa (nadbytočných) postáv a ani sentimentálne vyznenie v štýle "chudák Viggo, musíme si viac všímať jeden druhého" nebolo celkom podľa môjho gusta (nemôžu si totálni asociáli za svoj osamelý osud náhodou tak trochu, aj trochu viac, sami?), finále trošku filmové (rozumej, nie veľmi reálne), v princípe som si však Jaskynného muža užila a pri jeho čítaní vždy tak trochu ožila.

technik1965
23.05.2023 2 z 5

Veľmi rýchle rozuzlenie!!!

vikyna9
15.02.2023 4 z 5

Moje autorova prvotina. Severské krimi to já můžu. Tahle je taková lehká, nebo jak to napsat. Bavilo mě, těšila jsem se na další chvíle s knížkou.

Johhanka79
06.12.2022 5 z 5

Tak, já jsem u této knihy neočekávala nic. o to milejší bylo překvapení. Kniha čtivá, chytlavá. Přečtena jedním dechem.
Není přehnaná jako Nesbo ala terminátor. Prostě nevím i ten děj, dobře vymyšlený a co si budeme nalhávat, v dnešním přehlceném světě krimi světě i originální. Za mě pět hvězd.

Bakana
21.09.2022 4 z 5

Na to, že jde o detektivku, tak je to dobré.
Není přehnaně brutální, přesto napínavá. Trochu jsem se ztrácela ve jménech, kdo by vlastně mohl být ten poustevník, všechny mi zněly na jedno brdo a musela jsem se hodně soustředit, ale jinak dobré.

smardice
08.07.2022 5 z 5

Další díl ze série se mi přece jen líbil o něco více než Honící psi. Nevšední motiv příběhu, paralelní a nezávislé pátrání dvou hlavních protagonistů, inteligentní, napínavé se skvělě propracovanými postavami a reáliemi.

The_Kim
19.06.2022 3 z 5

Pěkná detektivka, ale spíše takový průměr. Člověk si z toho určitě nesedne na zadek. Osobně jsem ani neměla nutkání pořád číst dál a dál. Nicméně pokud hledáte nějakou oddychovku, která je pěkně napsaná, doporučuji.

PetraCy
21.05.2022 5 z 5

Další knihy tohoto autora a opět se dobře četla ...

Jonny
17.05.2022 3 z 5

Asi by nebylo na místě, rozčilovat se nad detektivkou že je to detektivka. (Člověk se něčeho domnívá a pak se "diví", že je všechno jinak. Těžko si ale všimnout něčeho, co autor nezmiňuje...)

Ehm. Zkrátka, na to, že to je detektivka je to dost dobré počtení.

iv.ča
16.05.2022 5 z 5

Tohle byla prostě pecka. Můj další oblíbený spisovatel. Už druhá kniha od autora a zase perla. Skvělý děj, bravurně napsáno.

Ava365
18.03.2022 3 z 5

Bohužel nedočteno. Asi to nebylo tak špatné, ale nebyla to pro mě ta kniha, na kterou se celý den těšíte. Možná to ale bylo taky všemi těmi událostmi, které se na nás v této době valí a tudíž se člověk nemůže do četby patřičně ponořit. Možná si zkusím knihu ještě někdy dočíst.

Jiho226
12.02.2022 4 z 5

Velmi čtivý a zajímavý příběh,ve skutečnosti asi těžko realizovatelný,ale líbil se mi.

toni-az
20.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Začínat devátým dílem série není úplně ono, ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Napsáno poutavě, odhalení bylo překvapující, i když základní zápletka byla celkem jasná už od začátku.

Vadilo mi trochu moc náhod a naprostá nereálnost základní myšlenky románu. Že by někdo byl schopen se vydávat za nějakého poustevníka? Jak by na něj cizinec přišel, když tam nikoho nezná? A i kdyby znal, tak ne zrovna někoho, kdo nevychází z domu.

Posloucháno jako audio, které bylo skvěle namluvené.

alzbeta4340
09.01.2022 5 z 5

Sérii čtu na přeskáčku, a proto zde můžu s klidem napsat, že Poustevník je jeden z nejpovedenějších dílů. Má zajímavě a originálně podanou zápletku - úmrtí zcela osamělého muže se spojuje s jiným případem, ve kterém se angažuje i FBI. Wistingova dcera Line je jako častokrát důležitou postavou v posunu děje. Dobré čtení, ráda doporučuji.

martin9929
30.10.2021 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora. A určitě ne poslední.

ctenarkaEva
10.10.2021 4 z 5

Zajímavý, čtivý příběh. Tato série mě baví, nejsou tam moc brutální popisy, spíše se věnuje vyšetřování, a to mi vyhovuje.

iLuciferie
02.10.2021 4 z 5

Za mě rozhodně jedna z lepších detektivek (zejména těch severských) - žádné přehnané nechutnosti, žádní neuvěřitelní akční hrdinové, jen zajímavý, dostatečně napínavý příběh, odvyprávěný sympatickými postavami.
Poslouchala jsem jako audioknihu, jejíž zpracování mi tentokrát velmi sedělo (koukám, že před dvěma lety jsem k audio zpracování prědchozího dílu měla výhrady, ale tentokrát jsem si načtení opravdu užívala).

renne
11.06.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jako první ze série, ale ničemu to nevadilo. Čtivá detektivka

Simstr
10.05.2021 5 z 5

Knižní zpracování je lepší než norské seriálové zpracování. Ale doporučuji oboje. Kniha výborná. Těším se na další. Oceňuji, že můžete číst celou sérii na přeskáčku.