Poustevník

Poustevník https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372662/bmid_poustevnik-G4h-372662.jpg 4 278 61

William Wisting série

Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si člověka, kterého nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, Wistingovu dceru, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI. Další díl série slavného severského spisovatele a bývalého kriminalisty.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Hulemannem , 2013

Kerberos
06.07.2019 4 z 5

Dobrá kniha jako ta předchozí, v audiu se mi to zdálo trochu dlouhé.Další díl už mám nachystaný k poslechu.

Jordyz
04.07.2019 4 z 5

Skvělé čtení. Na knihu jsem narazila náhodou, ale určitě si přečtu i další ze série.

Jiparis
03.06.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka a pro mě nový autor, kterého budu vyhledávat.

kalache
29.05.2019 5 z 5

...milé překvapení...

mirka71
29.03.2019 5 z 5

Stejně jako Honící psi a Zaslepení velmi dobrá detektivka. Po dlouhé době kriminalista, který nemá problém s alkoholem, má dobrý vztah s dcerou i bývalou manželkou, nepotácí se na hranici zákona a umí naslouchat ,,řeči zločince."
Horst není až tak brutální jako většina tzv.severských autorů, navíc krásně skloubil popis jak policejní (Wisting), tak novinářské (jeho dcera Line) práce. Budu se těšit na další knihy, i když nechápu, proč není série vydávána od prvního dílu.

Joges
08.03.2019 5 z 5

Konečně pořádná a dobře napsaná detektivka, která vyžaduje pozornost a soustředění. Navíc nenudí a je uvěřitelná, tedy v mezích literární fikce. Obě linky případů a vlastního pátrání jsou pak velmi zajímavé a dobře vymyšlené. Autor vám servíruje množství podezřelých osob, zajímavý námět splétá do nesčetných kliček a žene závěr do napínavého finále. Po dlouhé době opět dobrá detektivka, alespoň pro mne.

pifffka
21.02.2019

Příjemné počtení. Je zde vše, co dobrá detektivka má mít.

Danago
19.12.2018 4 z 5

Zatímco Line hledá stopy, které v životě zanechal mrtvý Viggo Hansen. Její otec, policejní komisař William Wisting, pátrá po stopách sériového vraha. Ale ani jedno pátrání není jednoduché. A čtenáři se po celou dobu nabízí myšlenka, zda oběti nemají něco společné.
Kniha Poustevník je velice dobře propracovaná detektivka je napínavá a plná nečekaných zvratů. Zápletka je originální a překvapivá. Souběžná novinářská i policejní práce, je zde výstižně a zajímavě popsaná.

85098211
28.11.2018 5 z 5

Mnohem lepší, než předchozí autorova kniha Honicí psi ;-). Najdeme zde solidní detektivku, která se zaměřuje na poctivou policejní práci a která se nesnaží šokovat brutalitou a potoky krve. Kromě toho je zápletka opravdu hodně zajímavá, propracovaná a navíc i originální. Za to všechno má autor mé sympatie a já se budu těšit na další případ s Williamem Wistingem :-).

konicekbily
04.11.2018 5 z 5

Moc povedená kniha. Kromě dvou linií vyšetřovatelů - jednu vede amatérsky novinářka a závoveň dcera hlavního policejního vyšetřovatele, jež vede policejní vyšetřování - vytvořil autor takovou zápletku, z níž není patrné po většinu knihy, co přesně se vyšetřuje! Geniální!

petrarka72
05.10.2018 5 z 5

Ministerstvo strachu varuje: tento autor vzbuzuje tichou vyděšenost.

MirKop
25.09.2018 2 z 5

Bohužel poměrně velké zklamání. Na jednu stranu kvituju souběžné novinářské a kriminalistické vyšetřování ( Line a otec ), na druhé straně když čeříte vody kolem uzavřených a defacto nudných postav ( Hansen a jeho přátelé ), unudí to i čtenáře.

Závěr, kam se to bude ubírat, byl znám zhruba ve třetině knihy, kdy bylo jasné, že V.Hansen začal pátrat po poustevníkovi a bylo i zřejmé, že ho odhalil mezi svými nejbližšími přáteli ( byť se s nimi 100 let nestýkal ).

A mně bylo ke konci defacto jedno, do koho z nich se nakonec poustevník vžil, protože ani jedna z postav si u mě nevydobyla takové místo, aby následně přišel wow efekt z odhalení...

Roberta
20.09.2018

Dobre, napinave, severske. Docetla jsem bez preskakovani poslednich stranek, ktere u ostatnich autoru stejneho zanru casto popisuji neumerne dlouhy smrtelny zapas detektiva - solitera s pachatelem.
Bez casto az nechutnych detailu, da se cist pred spanim.

rodak
05.09.2018 4 z 5

Líbilo.Postupné vyšetřování, napětí, žádné morbidní scény jak je teď velice módní.Velmi rád si přečtu další díly.Jen mě neskutečně štve jak to ta nakladatelství vydávají.První díl bude asi vydán jako poslední u nás.Nebo to mám číst slovensky?

astra3
16.07.2018 5 z 5

Konečně po všech těch módních psychotrillerech pořádná detektiva. Napínavá, plná zvratů. Už se těším na další.

hana1070
31.05.2018 5 z 5

Poustevník. Opět výborná detektivka z pera norského autora, bývalého policejního vyšetřovatele. Hledá se sériový vrah, který ukradl cizí identitu a jako poustevník se skrývá před spravedlností. William Wisting a jeho dcera Line v akci.

Tak tohle byla detektivka pro mě. Žádné otřesné detaily z jednotlivých vražd, ale podrobné pátrání, včetně odhalování souvislostí a popisu fungování norské společnosti v průběhu několika desítek let. Mé genderové já si přišlo na své, největší práci v téhle knize odvede Wistingova dcera Line, byť je její jednání na konci na hranici uvěřitelnosti. Baví mě, když si autor se čtenářem hraje, trousí příběhem nenápadné stopy, aby pak na konci bylo všechno úplně jinak. Já si byla tentokrát vrahem tak jistá! Všechno tak zapadalo. A houby…

čef
22.05.2018 5 z 5

Tak toto je detektivka zcela dle mého gusta. Přestože jsou příběhy o sériových vrazích hodně časté, tak tato je přeci jen výjimečná především způsobem stavby příběhu. O vraždách samotných se sice nic nedozvíme, ale alespoň pro mne je to jen dobře. Zato popisy vlastního pátrání otce kriminalisty a dcery novinářky jsou opravdu skvělé. Autor nás stále zásobuje falešnými stopami a udržuje v napětí, které vyvrcholí až v úplném závěru. Hodnotím velmi vysoko.

MAXA71
04.02.2016

Ďalšie skvelé čítanie.

MarianP
22.09.2015 5 z 5

Jaskynný muž je pre mňa jednou z najlepších severských detektívok aké som zatiaľ prečítal. Autor dokáže preniesť sychravé a mrazivé prostredie na papier tak, ako nikto iný. Zaujímavý je predovšetkým nevšedná zápletka, výborné rozprávačské schopnosti, tajomná atmosféra, ktorý srší z každej strany. Mráz a zima sa zarežú pod kožu každému...

Rolig
03.07.2015 2 z 5

Hlavne som si myslel, že v sérii venovanej Wiliamovi Wistingovi bude Wiliam Wisting hlavná postava. V tomto diele bol však v tieni svojej dcéry Line a jediné, čo som sa o Willym dozvedel, je to, že vždy keď príde domov večer tak si správi jedlo zo zvyškov, ktoré nájde v ľadničke. Celkovo zápletka a dej Jaskynného muža nie je postavená zle; pre mňa je hlavná chyba v nezaújmavom hlavnom hrdinovi, ktorého aj keby znásilnili a upálili,tak mi to je v podstate úplne jedno.