Honicí psi

Honicí psi https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318861/bmid_honici-psi-xFL-318861.jpg 4 229 50

William Wisting série

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Jakthundene , 2012

rumund
rumund
11.03.2024 3 z 5

Pro mě asi tak průměrná detektivka. A jak bych tak řekl, taková severská klasika. Nemůžu si pomoct, ale všechny takové detektivky z těchto severských zemí, jsou nějaké chladné. Úplně mě prostě nedostávají do vary, tak, jak by správná kniha měla.

iv.ča
iv.ča
26.02.2024 5 z 5

Já ty jeho knihy miluju. Už pátá, co jsem četla a těším se na další. Skvělá práce, klobouk dolů!!!

SilvieSisinka
SilvieSisinka
01.01.2024 4 z 5

Skvělá napínavá četba.Zapletka co má hlavu i patu.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
20.12.2023 4 z 5

60%

Přečetla jsem si znovu, tentokrát bych dala hvězdičky tři. Minimálně do poloviny se všechno pořád opakovalo dokola, docela jsem se nudila. Jinak má ale detektivka hlavu a patu a dostačující rozuzlení.
Doporučuji.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
13.08.2023 4 z 5

Pozvolný začátek, ale postupně sílí napětí a kniha začne mít větší spád. Celá série je mírnější, není tak brutální jako u jiných autorů, a to se mi líbí. Zatím se mi nejvíc líbila Katharinina šifra, ale mám ráda i ostatní díly této série. Jen škoda, že nevyšly všechny.

martin9929
martin9929
02.10.2022 5 z 5

Pozvolný start. Ale napětí určitě nechybí.

PPardinio
PPardinio
27.08.2022 3 z 5

Pomalejší rozjezd knížky vynahrazuje relativně sympatická hlavní postava detektiva Wistinga a akční dcera Line nezůstává stranou. Nemusím úplně detektivky, kdy náhody vytvářejí děj, který se proplete v celkový příběh. Druhá polovina HONÍCÍCH PSŮ mě i přes několik "náhod" bavila o poznání více. Závěr mě překvapil. Dějově mě nejvíce oslovila část kolem sledovačky a epizodky s Finnem Haberem.
Jen pro zajímavost: Děj se odehrával u Osloského zálivu (Stavern, Larvik, Horten, Fredrikstad) - slavným rodákem z města Larvik je polárník Oscar Wisting (1871-1936)
Srovnání s tvorbou Nesba (obálka) určitě není na místě, spíše mi styl a rodinné vazby hlavní postavy připomněly oblíbenou postavu Kurta Wallendera od H.Mankella, který svého detektiva zasadil do malého městečka Ystad na jihu Skane. Pozornému čtenáři určitě neušlo, že Ystat se objevil i v tomto detektivním příběhu od J.L.Horsta

smardice
smardice
21.06.2022 4 z 5

Další celkem povedená severská detektivka, která pozvolna spěje ke zdárnému vyřešení případu.

soukroma
soukroma
11.03.2022 3 z 5

Zdlouhavé, neoriginální, předvídatelné, zbytečně komplikované nejen obsahem, ale i mnoha velmi podobnými jmény: zase staré zločiny, ostřílený suspendovaný policista na vlastní pěst znovuvyšetřuje bez moderních pomůcek (na základě ukradeného spisu z archivu) a sekunduje mu jeho dcera, investigativní novinářka, samozřejmě rovněž využívající otcem zpřístupněný spis. Oba se nechovali morálně, dcera aspoň trochu akční byla (i s vrahem se střetla), otec byl neslaný nemastný a hlavně pomalý.
S Nesbem to tedy nesnese naprosto žádné srovnání, ale kvůli pomalosti a jisté zastaralosti postupů se rozhodně hlavní hrdina podobá Wallanderovi ze sousedního Švédska a trochu i Erlendurovi z Islandu.
První a poslední od autora. 65%

KristinaKubok
KristinaKubok
16.02.2022 4 z 5

Detektivky jsou vlastne mimo muj obvykly zaber zajmu, ale kniha se mi libila. Poslouchala jsem jako audioknihu, ktera je dobre nactena. Svym zpusobem poznavam v ni urcity seversky zpusob vypraveni jako treba u Jonassona (i kdyz jiny zanr).

tonda3582
tonda3582
30.01.2022

Nejsem úplně fanouškem severských detektivek. Na můj vkus jsou až moc depresivní i mimo případ (asi je to logické, ale nemusím to). Nicméně JLH mě chytil. Hezky se to čte/poslouchá, i když jak už tu padlo, od začátku se dá rozuzlení očekávat, i když nějaké zavádějící uličky tam jsou... Kvituji i to, že se autor oprostil od poslední dobou moderního postupu, že má vyšetřovatel vleklé osobní problémy a přesto pracuje na 100%, přesto, že problém řeší, řeší jej jako většina normálních lidí.
Na dně se mi líbilo o chlup víc

zazvorka
zazvorka
27.09.2021 4 z 5

Zaujala mne zápletka příběhu a celkově jsem s detektivkou spokojená. Faktem je, že autor píše poněkud suchopárně. Něco jako zdravý, nutričně vyvážený oběd, kterému chybí trochu šťávy a koření. Nicméně hlad zažene a tělu prospěje, tak proč ne? Koneckonců pan Horst asi není žádný gurmán, protože jídlo se v jeho knížkách téměř nevyskytuje. Což lze hodnotit jako plus, protože jeho knížky lze bez útrap číst i při dietě!
Mimochodem Wisting je pečlivý a metodický pán a určitě by se mu nelíbilo, že série vychází tak chaoticky. Mně to také netěší!

IreneP
IreneP
19.09.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, která je tedy pěkně načtená a má i dobrý hudební doprovod. Příběh se rozplétá pozvolna, hodně pozornosti se věnuje dceři Line a jejímu novinářskému pátrání. Příběh o unesených dívkách a vraždě jednoho staršího muže mě moc bavil. Oceňuji, že tu činy nejsou nijak krvavě vylíčené. Další povedená krimi z této série.

janina66
janina66
07.04.2021 4 z 5

Audiokniha. Opět výborná zápletka. Zpočátku trochu pozvolnější. V této knize nejvíce pátrání obstarala Line se svými kolegy, novináři. Konec předvídatelný, ale také napínavý.

judith141
judith141
13.11.2020 3 z 5

Moje první od Horsta, děj mě celkem vtáhl, četla se dobře, oceňuji celkové vysvětlení na konci knihy!

intelektuálka
intelektuálka
15.09.2020 4 z 5

Canes Venatici - honicí psi ....

Přesně toto jsou komisař Wisting a jeho kolegové - jako smečka jdou po stopě zločinu ....

Ale zde se situace obrátí - jsou zpochybněny důkazy, které vedly k odhalení vraha před 17lety .... a Wisting se sám stává pronásledovaným ....

Jenže je tu jeho dcera Line, která je mu skvělým pomocníkem .....

Děj není vyhrocený - přes nové informace spěje komisař k rozuzlení....

Tento román byl oceněn a já jej doporučím.

ddkk
ddkk
12.07.2020 4 z 5

Honicí psy jsem poslouchala jako audioknihu v příjemné interpretaci Zdeňka Kupky. Příběh byl zajímavý, forma občas podobná citacím z policejních spisů, jak už níže někdo uvádí. Vůbec mi to ale nevadilo, naopak, případu to dodalo na autentičnosti. Je vidět, že autor je kriminalista a dokonce pracoval jako hlavní vyšetřovatel v norském Larviku, ví tedy, o čem píše. Děj knihy je docela napínavý, i když se na závěr nedočkáme žádných převratných překvapení. Možná mi tam chybělo trochu šťávy, ponoru do duší obětí i viníků a samozřejmě hlavního protagonisty a jeho dcery.

I tak ale dávám za čtyři a jen se divím, jak série v češtině vychází - vlastně spíše nevychází. Ve slovenštině je to přece jen koncepčnější práce.

Ala787
Ala787
10.02.2020 2 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. V některých okamžicíh jsem se trošku nudila, ale nakonec jsem neposlouchala. Ke konci jsem i měla o hrdinku strach. Za mě oddychovka. Ale znovu bych po ní nesáhla.

iLuciferie
iLuciferie
25.11.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, což mi ze začátku vnášelo trošku zmatek mezi jmény, ale když pominu namluvení, které mi zas tak super nepřišlo, tak se mi knížka líbila. Také mi (jak už tu bylo přede mnou zmíněno) přijde líto, že nevychází série od začátku, člověku můžou chybět nějaké informace z dřívějška (i když mi to v tomto případě vlastně ani nepřišlo). Nicméně kniha mi přišla napínavá až na občas zbytečné, nezajímavé a zdouhavé popisy dokumentů z případu před 17ti lety (což si ale také myslím, že mohlo být umocněno i tím nudným přednesem..). Za mě spokojenost.

MiroslavKutík
MiroslavKutík
06.09.2019

( AudioKniha ) první kniha tohoto autora a moc se mi líbila těším se na další knihy.