Až na samé dno

Až na samé dno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267549/bmid_az-na-same-dno-U3u-267549.jpg 4 154 41

William Wisting série

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady. Kto sú obete? A ako súvisí ich smrť s niekoľkými nahlásenými prípadmi zmiznutia bez stopy? Wisting neverí na náhody a pri vyšetrovaní sa spúšťa až na samé dno zla, akého je len človek schopný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Bunnfall , 2010

PepaKouc
15.04.2024 5 z 5

Na dně: Potopte se do temných hlubin norské krimi!

Žádnému fanouškovi severských detektivek by tahle tradiční krimi neměla utéci!

Jorn Lier Horst nás ve své nejnovější knize „Na dně“ vezme na strhující cestu do temných hlubin lidské mysli a zločinu.

Detektiv William Wisting se ocitá v nezáviděníhodné situaci. Během jediného letního týdne moře vyplaví na pláž poblíž Stavernu čtyři levá chodidla v teniskách. Znepokojivé nálezy vyvolávají řadu otázek: Kde jsou zbylé části těl? Kdo a proč je takto znetvořil? Jsou oběti spojeni s trojicí pohřešovaných důchodců a psychicky nemocnou ženou?

Wisting se ponoří do spletitých stop a snaží se rozluštit záhadu, která mu dává zabrat. Situaci mu neulehčí ani příjezd jeho dcery, která se rozhodla napsat reportáž o vlivu vězení na odsouzené za těžké zločiny. Policejní a novinářská práce se protnou v neočekávaném bodě a na povrch vyplouvají dlouho utajované skutečnosti, které měly zůstat navždy pohřbeny na dně.

„Na dně“ je další mistrovský kousek Jorna Liera Horsta, který vás nenechá vydechnout až do samého konce. Autor mistrně buduje napětí, sype indicie a zmatek a nenechá čtenáře uhádnout, kdo je za vším tím zlem.

Co se mi na knize líbilo?
- Napínavý děj: Kniha má spád a čtenáře drží v napětí od první do poslední stránky.
- Sympatické postavy: Detektiv Wisting je charismatický a chytrý protagonista, kterému budete fandit. Jeho dcera Karina pak vnáší do příběhu nový rozměr.
- Důmyslná zápletka: Autor mistrně buduje napětí a sype indicie tak, že čtenář nikdy neví, co se stane dál.
- Temná atmosféra: Norské prostředí dodává příběhu temnou a mrazivou atmosféru.

Na dně je perfektní volbou pro všechny fanoušky severských detektivek, kteří hledají napínavý a chytrý příběh s charismatickými postavami. Pokud máte rádi temnou atmosféru a zmatky, tato kniha vás zaručeně pohltí.

schvomis
17.02.2024 5 z 5

Čtivá detektivka. Doporučuji

rafan65
01.01.2024 4 z 5

Pěkně napsaný příběh který nepostrádá napínavou zápletku kterou jsem nemohl rozluštit. Jediné mínus je ta spousta těžko identifikovatelných jmen která se mě docela pletla. Nakonec jsem to dal ale musel jsem se na čtení hodně soustředit. Jinak jsem spokojen, pěkné čtení.

ArwenAragorn
10.12.2023 5 z 5

81%

Wisting:
Při vyšetřování každého případu vždycky nastane bod zlomu, říkal si. Přijde okamžik, kdy na povrch vypluje nějaká podstatná informace, díky níž zapadnou všechny dosud nevysvětlené dílky na místo. Doslova cítil, že takový bod zlomu se právě blíží.
_________________________________________________________________________
Bezvadná detektivka se skvělým motivem a rozuzlením. Moc fandím Wistingovi a jeho týmu a mám ráda jeho dceru.
Doporučuji

Lenny33
11.08.2023 4 z 5

Povedená detektivka. Děj plynule odsýpal, napětí dávkované po celý děj knihy, vše dobře promyšlené a sympatické postavy (které znám z novějších dílů, takže jsem se s nimi trošku vrátila v čase; české vydávání této série vůbec nechápu).

janastok
18.06.2023 4 z 5

Dobrá detektivka s motivem, žádný pošahaný psychopat, poctivé pátrání, i trochu akce na závěr. Jen jsem měla trochu zmatek v postavách a jejich příbuzenských vztazích.

Kanimůra2
17.06.2023 5 z 5

Mě se moc severské krimi nelíbí. Tato je výjimka. Pustila jsem se do třetí knihy. Při prvním setkání s touto sérii začala od prostředku, ale to mi vůbec nevadí. Hlavní hrdina je mi symptický. Kniha se mi četla dobře. Určitě budu pokračovat

ZuzanaZ83
22.11.2022 4 z 5

Další severský detektivní thriller. Detektiv William Wisting a jeho parta po nálezu uříznutých levých nohou musí zjistit, komu nohy patří. A jak s tím souvisí řada pohřešovaných mužů i žen....
Zajímavý a dobře napsaný román. Na plný počet to není, ale našla jsem dalšího severského autora, který mě rozhodně zajímá...

pet_pet
29.09.2022 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela v těch postavách, ale jinak se to dobře čte :-)

smardice
14.06.2022 4 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příběh je docela zajímavý, i přesto, že není prošpikovaný zvrhlostmi, jak jsme zvyklí u severských krimi. Sympatický detektiv (žádný alkoholik) s neméně sympatickou dcerou. Poklidná detektivka.

iv.ča
21.03.2022 5 z 5

Mě ty severské detektivky prostě baví. Další skvělý příběh, tentokrát napsaný přímo bývalým detektivem. Díky moc za to.

kap66
28.02.2022 3 z 5

Od autora moje první. Standardně napsaná detektivka, kterou jsem s klidem četla a s klidem odkládala. Výjimečná je snad jenom začátkem případu, nálezy nohou (ačkoliv to znám už od Fred Vargas, jež s tím naložila mnohem originálněji). Hlavní vyšetřovatel, unavený chlápek středního věku, zapadá do této atmosféry obyčejnosti naprosto přirozeně a nepřekvapil mě ani směr vyšetřování. Doporučuji všem, kteří si nechtějí pocuchat nervy a právě takové detektivky, nebrutální a nevzrušivé, mají rádi. Mě baví spíš nacházet specifický styl a Něco navíc.
(Připravte se na hodně jmen. Autor pomáhá čtenáři neustálým opakováním křestních jmen, někdy dvojitých, s příjmením dohromady; to beru, i když ze života to asi není. Překvapil mě ale zařazením vedlejší postavy, jež se pouze o koncové písmeno v příjmení liší od dalších tří. Asi jako by v české detektivce vystupovali Antonín Krejčí, Jaroslav Pavel Krejčí a Petr Eduard Krejčí - už z toho jsem měla hlavu zamotanou - a najednou se na scéně objevil ještě L. M. Krejčík. Uf.)

marekB78
30.01.2022 3 z 5

Nějak mě to nenadchlo, ale dalo se to přečíst

tonda3582
22.01.2022

zkrátka pěkné :-)

iLuciferie
19.01.2022 3 z 5

Tuto sérii poslouchám jako audio k vaření a za tímto účelem mi maximálně vyhovuje. Tento díl mi přišel lehce slabší oproti jiným, ale i tak mě bavil.

Simstr
14.01.2022 5 z 5

Pro sérii s Wistingem mám slabost, líbí se mi autorův styl psaní, způsob vyšetřování, popis života hlavního vyšetřujícího, policejního týmu a jeho dcery. Vše do sebe krásně zapadá. Mohu jen doporučit a koukněte na seriálové zpracování, teď běží druhá série !

sarka9190
01.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Mé první setkání s autorem. Zajímavý případ, pěkně popsané vyšetřování, ale ten konec mi přijde naivni. Nemusím mít v každé detektivce divoké honičky, rvačky a přestřelky, vždyť například Agatha Christie v povídce Vosi hnizdo, nechá,,vyšetřovat,, vraždu, která se teprve může stat. Ale tady má pachatel na svědomí X vražd a ke konci zmatkuje jako skolak. Nehledě na to že linka Liny mi tam přijde navíc, místy je tam začleněna také dost naivně a hloupě. Mám z knížky roztristeny dojem, jako z Temného léta. Neví, čím chce být. V konečném důsledku jsem zklamaná. Ale rozhodně, si přečtu ještě další dil.

Kerberos
01.12.2021 5 z 5

Tohoto autora hlavně poslouchám, takže nemám díly popořádku, ale to moc nevadí. Opět povedené ,napínavé, prolíná se vyšetřování otce s prací dcery novinářky.

IreneP
11.10.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a bavila se. Na knížkách od Horsta oceňuji, že se nevyžívá v brutalitě a že v nich jde hlavně o samotné vyšetřování. Také mám ráda jeho dceru novinářku.

ctenarkaEva
26.09.2021 4 z 5

Nejdříve jsem četla Katharininu šifru, ta se mi líbila hodně a navnadila mě na přečtení dalších dílů tohoto norského autora, o kterém jsem nikdy dřív neslyšela. Škoda, že u nás vyšlo jen několik dílů a je celkem problematické je sehnat v knihovně. Tento díl se mi také líbil, i když o něco méně, než právě Katharinina šifra nebo Zaslepení. Autor píše poutavě, kniha není nijak brutální, dá se číst i před spaním.