Svatá zrada

Svatá zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82954/bmid_svata-zrada-5G4-82954.jpg 4 27 13

William Harley série

1. díl

Londýn, prosinec 1536. Ani za vlády královny Alžběty I. nenastaly v Anglii klidné časy. Katolická spiknutí proti mladé vladařce vnášejí do země strach, nedůvěru a intriky. Skryt temnotou noci zabuší nečekaný host na dveře herolda Clarenceuxe. Je jím druh v katolické víře Henry Machyn a přichází s naléhavou prosbou - aby jeho přítel ukryl vzácnou rukopisnou kroniku, jejíž zápisky skrývají tajemství tak nebezpečné, že se noční návštěvník obává o život. Záhy se ukáže, že Machynovy obavy nebyly plané, a jeho život končí v ponurých zdech sklepního žaláře. Vrchní královský vyšetřovatel a jeho nemilosrdní pohůnci vědí, že kronika ohrožuje královnu, a tak v touze nalézt vzácný svazek rozmetají Clarenceuxův domov a vyženou jeho rodinu z Londýna. Osamělý herold se sejde s Rebekou, vdovou po Machynovi, a společně se snaží rozluštit tajemství kroniky, protože jen tak mohou doufat, že vyváznou živí. Čím hlouběji ovšem do dávného spisu pronikají, tím větší hrůzy se kolem nich dějí, a oni brzy dospívají k poznání, že to, co zjistili, by mohlo přivést Anglii na pokraj naprosté zkázy.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

Sacred Treason , 2010

lilly1
01.03.2023 3 z 5

Kdyby Clarenceux tušil,jaký sled událostí nastane,když od prodejce látek Machyna převezme jeho kroniku,převzal by ji i tak?Smysl pro spravedlnost a čest- jsou věci,pro které si jej Machyn vybral.Historický román pojednávající o na první pohled obyčejné kronice,v níž je však "zakódován" klíč k dokumentu,jež svědčí proti legitimizaci královny Alžběty,jako právoplatné nástupkyně anglického trůnu.Podaří se Clarenceuxovi a Rebece-vdově po Machynovi-tajemství rozluštit? Dají dohromady všechna potřebná data rytířů kulatého stolu? A co je to vlastně za dokument,který je důležitý jak pro královniny přívržence,tak i pro její nepřátele a kvůli kterému zemřou nevinní lidé? Román pro dlouhé večery vám záhadu na svém konci rozluští

jprst
29.10.2020 3 z 5

Takový lehčí, ale poutavý historický román, patřičná dávka dobrodružnosti mu dodává slušné napětí a čtivost až do překvapivého konce. Příjemné oddechové čtení, ale nic, k čemu bych se někdy vracel.

alabra
15.08.2020 4 z 5

Ráda čtu knihy, ve kterých je provázána beletrie s historií, tady se to zdařilo Tato literatura dotváří živý obraz oficiální historie. Potěšil mě i skvělý dovětek v závěru. Čtenářsky mírně romanticko-dobrodružné ve stylu Dumase, proto čtyři hvězdy

jarin58
10.12.2018 5 z 5

Za dva večery přečteno.Napínavá kniha.

renefer
09.10.2017 4 z 5

Hezké historické počtení. Čekala jsem jak nakonec autor z té šlamastyky dostane hlavní postavu vcelku a neponičenou a popravdě mi to přišlo trošku krkolomné. Ale konec dobrý, všechno dobré. A historická poznámka na závěr byla super.

davas
10.02.2017 4 z 5

Velice povedený historický román s výbornou zápletkou ,který byl i velmi čtivě napsán ...

martina4041
01.01.2016 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, ale jistě ji dám někdy v budoucnu šanci. Třeba na ni nebyla nálada či ta pravá chvíle.

Galadwen
22.09.2015 5 z 5

Konečně knížka, kterou bylo radost číst. Klasicky postavený thriller/dobrodružství ve stylu Šifry Mistra Leonarda, ovšem zasazené do alžbětinské Anglie (historické pozadí vykreslené hodně realisticky, má atmosféru). Navíc pěkně a napínavě napsané. Nic víc od podobných knížek nežádám.

Vendelín2000
30.08.2015 4 z 5

Napínavé až ve druhé třetině a trochu rozvláčné. Ale jinak moc dobré. Asi bych ve službách královny nebyla moc platná, vůbec jsem nemohla přijít na to, kde se dokument schovává. :)

Sarah01
02.10.2014 4 z 5

Napínavá od začátku do konce, přestože děj se odehrává během jednoho měsíce, prosince 1536. Knížka popisuje velice divokou dobu na začátku vlády Alžběty Tudorovny, cokoliv bylo pokládáno za zradu proti královně, život neměl skoro žádnou cenu. Co mě hodně zaujalo, tak velice zvláštní vztah hlavního hrdiny Williama Harveye a Rebeky, vdovy po Henrym Machynovi, taková zvláštní láska, jejímuž naplnění brání stavovské poměry a náboženství a snad i vzdálená existence milující Williamovy manželky. Určitě doporučuji k přečtení.

Nunynka
06.06.2014 4 z 5

Začátek nic moc,ale kvůli zápletce a konci,který neskončil dle očekávání,takže trochu překvápko,dávám čtyři hvězdičky.

Lucik666
29.06.2013 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Přečetla jsem ji jedním dechem. Děj byl poutavý a napínavý, zápletka super. Nebyla tam hluchá místa a příběh se krásně odvíjel. Žádné zbytečné zamotávání príběhu, ani nepřeberné množství postav. Doporučuji.

kryspin66
22.05.2013 4 z 5

Tato kniha byla v mnohých směrech poutavá. Zajímavé rozuzlení na konci příběhu. Knihu rozhodně doporučuji.

Anglie 16. století historické romány

Autorovy knížky