Šéfovia

Šéfovia https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105116/sefovia-105116.jpg 4 5 2

Will Lee série

Znova nasadol do auta, zdvihol mikrofón a stisol gombík vysielania. „Haló, veliteľstvo polície v Delane? Veliteľstvo polície v Delane, počujete ma? Počuje ma niekto?" Pustil gombík. Z reproduktora nezaznievalo nič iné iba praskanie. Skúsil to znova s rovnakým výsledkom. „Kašlem na to," uľavil si nahlas. „Ani mi na um nezíde ďalej čakať." Naštartoval auto a pomaly schádzal po ceste. Doparoma, možno sa mu pokúšali zavolať už dávno. Neboli by tam tak dlho, keby voľačo nenašli. Doviezol sa k rázcestiu a zbadal dom, útulný a príjemný, so svetlom v obývačke. Nechal auto dôjsť na neutrál a pred domom zastavil. Vystúpil a nazrel cez okno do obývačky. V kozube horel oheň aj stojacia lampa pri kresle svietila, ale zdalo sa, že dom je prázdny. Zbadal, že auto FBI neparkuje pred domom, a dovtípil sa, že všetci budú vzadu. Obchádzal dom. Obišiel druhý roh a zmeravel. Tucker s oboma agentmi FBI stáli desať-dvanásť metrov za domom po členky v kudzu a pozerali na čosi, čo mali pri nohách. Lišiak Funderburke rýchlo a nečujne kráčal k nim a nabíjal brokovnicu so spílenými hlavňami. Howell začul šťuknutie, ako hlavne zapadli na miesto. Traja muži na úbočí sa pri tom zvuku obrátili. Howell si uvedomil, čo sa vzápätí stane…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Smena

Chiefs , 1981

OldFirehand
17.02.2018 4 z 5

Zaujalo ma to najmä množstvom zaujímavých informácii zo života v tamtej dobe. Príbeh bol celkom dobre spracovaný, jediné, čo mi prekážalo bolo, že tak nejak od začiatku bolo jasné, kto je vrah.
Ale inak to bolo uveriteľné, realistické a hlavne napínavé.

Pavelpi
01.04.2014 4 z 5

Poutavě napsaná kniha o životě a smrti autorova dědečka,šéfa policie v městečku Delane.