Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276950/bmid_will-grayson-will-grayson-3RB-276950.jpg 4 1145 227

V jeden studený večer sa na najnepravdepodobnejšom mieste v Chicagu stretnú dvaja neznámi chlapci s rovnakým menom. Od tej chvíle sa ich životy prepletajú. Hoci žijú na rozličných predmestiach jedného mesta, akoby žili na rozličných planétach. Keď ich osud zaveje na prekvapujúcu križovatku, životy Willov Graysonov sa uberú nečakaným smerom. S pomocou nových aj starých priateľov vrátane obrovského Drobca Coopera, futbalového útočníka a nevšedne nadaného autora muzikálu, Will a Will začnú smerovať k romantickému rozuzleniu, ktoré vyvrcholí najúžasnejším stredoškolským muzikálom v dejinách.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (SK)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

Verry148
05.08.2018

Krásná milostná knížka. Bylo dost poznat, že byla napsána od dvou různých autorů, ale myslím si, že o to asi šlo. Aby to bylo o tom jaký mají 2 kluci rozdílný pohled na svět dokud se jejich životy nestřetnou. Knížku jsem přečetla za 2 dny doporučuji.

gleti
17.07.2018 3 z 5

V poslední době se vyrojilo několik podobných knih. Willové měli smůlu, že jsem je četla jako třetí v pořadí a protože nejsem cílová skupina, AY literatura mě trochu otrávila a knihu jsem nedočetla.

Veveruška1992
06.07.2018 5 z 5

Juchuchu, po dočtení téhle knížky mám chuť tančit a zpívat, takovou mám radost, že to dobře dopadlo, za oba Willy, kteří se překonali, za Jane, za Drobka (kterého jsem si zamilovala) a za lásku, která může mít hodně podob a vždycky stojí za to....vlastně nevím, co jsem od knížky čekala, ale rozhodně jsem toho, hlavně emocí, dostala vrchovatě, jedná se o moje první setkání s oběma autory, a to, jak se dokázali popasovat s vnitřními pochody mladých lidí v dnešní době mi přijde působivé, zvlášť s tak těžkým námětem, jako je život v depresi, pak mě taky dostala do kolen ta metafora s kočkou jistého fyzika, myslím, že je to dost trefné....klobouk dolů, nelituji investice a běžím pro Drž mě pevně a duchovně se připojuji k vlně nerdfighters, více fluffu, vědy, "divnosti", krásné šílenosti a mimoňství a více duhy do ulic a bude nám hej...

AlexisG
29.06.2018 5 z 5

Do této knížky jsem šla na slepo. Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům a Johna Greena ani Davida Levithana jsem předtím nečetla, takže jsem netušila, do čeho že to vlastně jdu. Když jsem se ale konečně odhodlala po knížce sáhnout, okamžitě mě vtáhla do sebe. Střídání obou Willů bylo hladké a popravdě jsem na začátku měla chvíli problém si uvědomit, kterého Willa to vlastně čtu.
Každopádně knížka sama o sobě je vážně krásný zážitek. Člověk se u ní zasmál ale taky dojmul a občas padli pravdy o životě, které možná bolí slyšet ale o to je to možná hezčí.

PanKérka
21.06.2018 4 z 5

Tohle je moje druhá kniha od Greena. Mám u jeho knih pocit, že jsem na ně asi už moc stará, ale na druhou stranu se zrovna v téhle knize hrozně moc vidím v těch postavách. Tak moc, až mě to trochu děsí. Takže i když mi Will Grayson na jednu stranu přijde jako trochu infantilní kniha, je vlastně úplně skvělá a čte se jedním dechem.

caroline.aiko
18.06.2018 3 z 5

Knížka doporučená od kamarádky, která má prostě dokonalý vkus na knihy. Líbila se mi kombinace dvou výborných autorů jako je John Green a David Levithan. Hodně mě zaujalo jak byl příběhy napsaný z pohledu obou Willů a ukázal jak mohou být dvě stejné osoby, tak odlišné. Drobek mi přišel nesympatický a moc řešil záležitosti ostatních, což mě rozčiluje i v reálném životě. Konec byl podle mě vychytaný, ale zase nebyl nijak nečekaný. Podle mě jedna z lepších knih dnešní doby.

arram
14.06.2018 3 z 5

Kniha, která nenadchne, ale ani neublíží. Pro mě byla bohužel postava Drobka silně nesympatická a asi i proto, jsem z knihy nebyl tak nadšený, jak jsem doufal. Nicméně příběh, nejenom o přátelství, ale i zmatenosti z citů, které každý dospívající prožívá, je pěkný a čtenáři připomene, že v tom není sám.

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

Já čekala nějakou kravinu, ale zase green překvapil i levithan tím, jak dokážou udělat z nudné knihy něco napínavého. Už se těším až přečtu drž se mě ,což jse pokračování o Drobkovi:)

CatherineH.
01.06.2018 5 z 5

Jedním slovem NEČEKANÉ (omlouvám se za ty velká písmena,ale to se jinak nedá říct).:-)
Než jsem si knihu pořídila tak jsem si říkala .: ,,To bude příběh o dvou Willů Graysonů,kteří se jednoho dne potkají a zamilují se do sebe." Jenže jsem se pěkně spletla.

Když jsem začala číst první kapitolu tak jsem uhodla,že to píše John Green.Jeho rukopis a fantazie se nedá přehlédnout.A druhá kapitola a jinak všechny kapitoly,co psal David Levithan byly jinak krasné,jak psal všude malá písmena.Mysela jsem si :,,I v knížce se může objevit malá písmena na začátku. Není pravidlo psát velký i u jmen.Jak nás to učili a učí ve škole."Je to jen na tom autorovy jak bude psát atak.:-)

Knihu velmi doporučuji.Je to suprová knížka LGBT další,která patří do mé knihovny.:-)
Byla jsem v některých pasážích překvapená třeba jak se dohromady dal první Will Grayson s Jane.Poté ten ,,bláznivý" Drobek a jeho zamilovanost.:-)A v neposlední řadě druhý Will Grayson a jeho popisování jak prožívá své deprese a na konci začne projevovat své city navenek k okolí.

Ještě bych ráda jsem napsala,že tahle kniha mluvila veřejně o LGBT a depresích.Vlastně dvě nejednoduché věci,které byli v jednom příběhu propleteny.Moc se nestává nebo jsem se ještě nesetkala,že by jedna kniha mluvila o dvou věcech spíš vždy o jedný.To se mi taky hrozně moc líbilo!:-)

A na závěr.Tento příběh poukazuje,že někde ve světě máme člověka se stejným jménem atd. = své dvojče.:-)A někdy se může stát,že ho potkáte.:-)

Marekh
31.05.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotil jako průměr. Občas mne pobavily vtipné dialogy. V závěru knihy se nachází rozhovor mezi autory této knihy, tak jato kniha vznikala, což se mi líbilo.

Citáty, které mne oslovily:

Uvažuju o tom, jak moc důležitý je nejlepší kamarád. Když se člověk ráno vzbudí, tak prostě spustí nohy z postele a stoupne si. Nepoposedne ke kraji postele a nepodívá se dolů, aby si ověřil, že tam ještě je podlaha. Podlaha je tam prostě vždycky. Až do chvíle, když tam není.

… prostě nechci, abys podváděl. aspoň lidi ne. podvádět v nějakých věcech občas nevadí - ale lidi nepodváděj nikdy. protože jak jednou začneš, tak už je hrozně těžký přestat zjistíš totiž, jak je to snadný.

Tofinka
26.05.2018 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson je rozhodně další skvělá knížka do mé LGBT sbírky❤... Trošku přisprostlá, trošku vtipná, sladká, smutná - prostě trošku od všeho. Will Grayson a i T.D.W.G. mi přirostli k srdci, naopak zase Drobek Cooper (ten největší hromotluk, který je fakt, ale fakt gay, a taky největší gay, který je fakt, ale fakt hromotluk :D) mi lezl na nervy... A i přesto si plánuji koupit Drž mě pevně, ale teď odbíhám od tématu.

POZOR SPOILER!

Takže Will Grayson - mladý gay v depresích, který ve svých kapitolách nepoužívá velká písmena, je zamilovaný do Izáka (kterého si naprosto zamilujete... Dokud nezjistíte, že neexistuje... Ups!) a shodou okolností se ocitne ve stejnou dobu na stejném místě (*ehm ehm* sexshop) jako jeho jmenovec Will Grayson alias t.d.w.g. A tady se to všechno tak nějak rozjíždí... Na scénu nám přispěchá statečný (*ehm otravný...) Drobek a to už to jde z kopce. Protože známe přece Drobka a jeho dlouhý, předlouhý seznam ex-přítelů...

Will Grayson - řídící se pravidly: 1.Na ničem ti nesmí moc záležet a 2.Drž zobák. O kus dál v příběhu ho souhra jistých okolností zavede do sexshopu a potká Willa Graysona. Tradá! Dál to známe, přispěchá Drobek a ten se nám ihned do Willa zamiluje. (No není to sladké? Teda když vynecháme skutečnost, že je Drobek "děvka" :D)

1. Vztah Drobka a Willa mi od začátku přišel takový neslaný nemastný a jenom jsem čekala, kdy se rozejdou. A když se to konečně stalo, doufala jsem, že se dá dohromady s Gideonem. (Viďte, že se to tak nějak stalo? Nejsem si jistá.)

2. Víte... V tu chvíli, co se Will dal dohromady s Jane mi tak nějak došlo, že Will asi není gay a že se tudíž asi nedá dohromady s Willem... (Ano. Vím, že mi došlo docela DOST pozdě.)

3. A na konci, jak přijeli všichni Willové Graysonové říct Drobkovi, že si ho váží... Poslední Will Grayson, neboli podle no... Willa Grasona :D :D :D - gay bůh - to mě rozsekalo.❤

4. Oceňuji rozhovor Davida Levithana a Johna Greena na konci knihy, vysvětlí to hodně věcí.

KONEC SPOILERU

Menší ukázka z knihy:

máma: tak jak bylo v chicagu?
já: hele, koukni, mami, já jsem gay...

- Not that smart.
- Not that hot.
- Not that nice.
- Not that funny.
That's me. I am not that.
(V originále to zní holt líp.)

Pro ty, kteří nevědí jestli si knihu přečíst: Zkuste to, přece jenom je to stejné jako Schrödingerova kočka - dokud tu krabici neotevřete, nezjistíte jestli je kočka mrtvá nebo živá... (❤:D❤)

A jedna stížnost! Obálka (ta modrá) je děsná... Ta červená je hezká, ale já mám tu modrou a ta se mi fakt, ale fakt nelíbí :D.

Julinka679
09.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém přeskakovat z kapitoly Willa na T. D. W. G. ale za chvíli jsem si zvykla a nemohla se odtrhnout :-) příběhy obou Willů, Drobka, Jane a ostatních byly smutné, šťastné, rozzlobené ale jedním slovem SKVĚLÉ... Ne, že bych zlehčovala deprese ale přeci jen všichni měli svůj happy end, všichni si vážili Drobka Coopera, všichni nakonec milovali a tomu já říkám SKVĚLÉ :-)
Víc takových knih prosím! :-)

Kačaba1
29.04.2018

Kniha mi přišla velmi zábavná, trochu sprostá a HLAVNĚ mi přišla krásně napsaná, byla napsaná přímo pro můj věk. Nevím jestli se bude líbit lidem trochu starším, ale mně se libila MOC.

rarášek
21.04.2018 4 z 5

Po zkušenosti s Papírovými městy a Příliš mnoho Kateřinami (hlavně s nimi) jsem se dlouho zdráhala k přečtení Willa Graysona. Ale jakmile jsem začala číst, nešlo se odtrhnout. Po dlouhé době se mi líbila kniha od Johna Greena, jo! Možná to bylo tím, že na knize nepracoval sám? Nebo jsem narazila na příběh, který plně zaujal mou pozornost. Moc dobré mi přišlo střídání pohledů obou Willů Graysonů (myslím, že je naprosto jasné, kdy napsal jednoho a kdo toho druhého :))
Příběh byl plný lásky, přátelství a štěstí, ale i zloby, žárlivosti a smutku. Hlavně jsem často měla chuť profackovat všechny vystupující postavy.
Moc dobrý byl v knize závěr, kdy probíhal Drobkův muzikál a celá ta záležitost s Willy Graysony. Také se po knížce chystám na přečtení scénáře muzikálu Drž mě pevně, tak jsem zvědavá. :)

Nany_cz
07.04.2018 4 z 5

Opět povedená kniha od Greena!

JitulHa
18.03.2018 4 z 5

Dva kluci s totožnými jmény, jedno velké nedorozumění, spousta muzikálového nadšení a k tomu Drobek navrch. Rovná se nenáročné, celkem zábavné, místy možná trochu depresivní čtení na jedno odpoledne, při jehož psaní spojili síly dva oblíbení spisovatelé v žánru YA knih.

postrach
10.03.2018 2 z 5

Kniha mě nezaujala,už od první stránky.Souhlasím s tím,že je pro kluky a mladší čtenáře.To,jak autoři,neustále píší o gayovi Drobkovi,se mi,vůbec nelíbí.Asi ji ani nedočtu a půjdu ji vrátit.

lenkaabooks
08.03.2018 3 z 5

Tohle je kniha pravděpodobně určena klukům, co se srovnávají s tím, že jsou na kluky. Náhodně se potkají dva se stejným jménem, ale odlišnými, i když možná v něčem stejnými problémy. Jen to asi není čtení pro matky dcer.

NiNo
06.03.2018 3 z 5

Kniha je průměrná. Četla se mi poměrně dobře a rychle, ale kdybyste se mě zeptali, co se mi na ní líbilo, musela bych dlouho přemýšlet, než by mě napadlo něco konkrétního.

Jája92
10.02.2018 5 z 5

Kniha byla zajímavě vykreslena, i když to není nejlepší dílo, které jsem četla. Přesto je napsané velmi dobře.