Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1144 226

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

paja0327
paja0327
08.11.2016 1 z 5

Myslím, že tento spisovatel si získal velkou pozornost díky knize "HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY" o které všichni tvrdí, že je ještě lepší než divadelní hra "Romeo a Julie" proto takový velký povyk.
Od Johna Greena (I když mám doma všechny jeho knihy) jsem zatím četla dvě knihy (ted už třetí), nejvíce mě dostala kniha "Hledání Aljašky" a kniha "Papírová města" kde se mi líbí začátek knihy a bohužel filmový konec byla pro mě taky zklamáním to samé platí i o knize "Will Grayson, Will Grayson" vůbec jsem si nemohla zvyknou na střídání dvou pohledu, přičemž ten pohled, kde byla pouze nepřímá řeč mi nehorázně lezla na nervy. Žádná postava se mi vůbec nelíbila. Bohužel knihu jsem ani nedočetla.

ajla5
ajla5
05.11.2016 3 z 5

Už jsem četla lepší knihy.

Ownkai
Ownkai
03.11.2016 3 z 5

Od Johna Greena jsem zatím četla 5 knih (když počítám i Sněží, sněží...) a tato mi přišla asi jako jedna z těch slabších. Neříkám, že to bylo špatné, vlastně to bylo docela čtivé a vtipné, jen myslím, že jsem očekávala víc a hlavně promyšlenější děj. Kniha mě bavila hlavně zezačátku, ale ke konci už to takové bohužel nebylo. I přesto oceňuji práci obou autorů.

anavi2009
anavi2009
31.10.2016 3 z 5

Čtivý příběh dvou Willů Graysonů - milovala jsem postavu Drobka a konec mě dojal. Celkově pohodové čtení :)

JaneH
JaneH
30.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Od D. Levithana jsem četla knihu Líbali jsme se, kde mi vůbec nesedl styl jeho psaní. Dost jsem se obávala, že v této knize tomu bude stejně tak. Johna Greena miluju, pouhé Kateřiny mne neoslovily a jsou mým malým zklamáním v jeho tvorbě. Tak knížka mi jednoduše nesedla. V této knížce mě však oba spisovatelé mile překvapili. Líbilo se mi, jak se střídal styl psaní a jak se společně doplňovali. Společně si jednoduše sedli. Knihu doporučuji přečíst! Je krásná, plná přátelství a lásky.

Samira
Samira
28.10.2016 3 z 5

Hodně překvapivý kousek, od kterého jsem poměrně dost očekávala. Nemohu říci, že by to autorům společně neladilo, nebo že by nebylo zajímavé téma a postavy, naopak. Ale styl vyprávění nebyl mým šálkem a nesedly mi ani tolik chválené dialogy. Věřím však, že šlo hlavně o můj pohled a budou tací, kteří budou nadšeni.
Co však ocenit musím, byl pocit z knihy, něco navíc, co se vznášelo nad příběhem.
Celkově však nebude patřit ke knihám, na které se nedá zapomenout, tedy alespoň pro mne.

Elizabeth666
Elizabeth666
22.10.2016 5 z 5

Úžasný nápad a zajímavý jak propojili dva životy dohromady.

Mám smíšené pocity, četla jsem pár knih od nich a tyto dva autoři vytvořili a napsali krásnou knihy.

V mé knihovně bude určitě mezi mé oblíbené knihy

14.10.2016 5 z 5

Mimochodem souhlasím, že Aljaška byla nejlepší zatím jsem od tohoto autora četla vše a nemohu se dočkat další knihy :)

14.10.2016 5 z 5

@maky5083 neboj nejsi, mně to taky došlo, až když se setkali :D :D :D

Patapuf
Patapuf
10.10.2016 4 z 5

Tak další z řady, kde nikdo neumře... není to špatné, ale Aljaška se z trůnu bude sesazovat těžko pokud vůbec....

misowi84
misowi84
09.10.2016 4 z 5

Začátek mě nesmírně bavil, ke konci už to pro mě bylo malinko horší. Ze všech postav mi nejvíce přirostla k srdci Jane. Z ''Grýnovek'' u mě stále vedou Hvězdy a Aljaška.
To jsou pro mě nezapomenutelné knihy.
Když na ně tak myslím, zase bych si je přečetl ...

Etule
Etule
08.10.2016 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Opravdu moc. :) Upřímně jsem od knihy vůbec nic nečekala, ale kniha mě dokázala totálně překvapit. Měla jsem opravdu problém v poslední době něco přečíst, ale tahle kniha mě vrátila zpět do sedla. :)
Will Grayson i Will Grayson byli skvělí. :) No a Drobek sám o sobě byl osobnost.
Od Johna Greena nemám načteno vůbec nic a od Levithana jsem četla jen Líbali jsme se a Dash a Lily, takže jsem nepoznala, kdo koho psal. Nicméně mě oba nesmírně bavili. :)

Kája5951
Kája5951
08.10.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala na loňské Vánoce. Začala jsem ji okamžitě číst, protože z ostatních knih od Johna Greena jsem byla nadšená. Bohužel se mi nelíbila a tak jsem ji odložila zpátky do knihovny. Teď jsem měla nouzi o knížky, a proto jsem ji dala druhou šanci. Jsem ráda, že jsem to udělala, protože jsem ji tentokrát dočetla až do konce. Je naprosto skvělá a určitě si ji někdy v budoucnosti přečtu znova.

MedvidekS
MedvidekS
06.10.2016 5 z 5

Krásný, Greena čtu hrozně ráda, a i když ze začátku jsem docela čučela, o čem to je a jakým stylem píše Leviathan, pak jsem si zvykla a na konci už jsem ani nevnímala, že mu tam jaksi chybí velká písmena, což mě ze začátku iritovalo. Knížka není vhodná pro puritány a homofoby, což já naštěstí nejsem a moc se mi to líbilo, od začátku do konce mě kniha bavila... Takhle knížka má smysl a strašně hezky končí, přečetla jsem jí za dva dny :-) P.S. Klobouk dolů překladatelce za "závěrečnou píseň bývalých Drobka, kteří zpívají důvody k rozchodu" - smála jsem se na celou ložnici :-)

krista_
krista_
26.09.2016 4 z 5

Zajímavá a vtipná kniha. Dva odlišené příběhy, dvě odlišné osoby, a jediné co je stejné je jméno. Toť ale vše. Zajímavý děj a úžasné postavy. Především postava Drobka.
Musím se ale přiznat že jakmile jsem uviděla jak je psaná postava od p. Levithana málem jsem kvůli tomu knihu vyhodila z okna. Potom jsem si řekla, že bych mohla číst jenom Willa od p. Greena. Nakonec jsem ale usoudila, že přečtu vše. A na konci knihy jsem byla ráda, že jsem to takhle udělala. Opravdu nádherná kniha. Přečtená za chvilku a určitě ne naposledy.

Rinoa18
Rinoa18
26.09.2016 2 z 5

Jeden z těch příběhů, u nichž za pár dní zapomenete, co se tam vlastně dělo...

HermioneWeasley
HermioneWeasley
21.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za čtyři dny a absolutně mě pohltila. Radši jsem četla část, kterou psal John Green, ale kniha se mi líbila jako celek.

AničkaŽ
AničkaŽ
14.09.2016 5 z 5

Já musím přiznat, že jsem byl okouzlená. Možná to není to pravé pro každého. Možná p. Green ani ve spojení s p. Levithanem svoje Hvězdy už nikdy nepřekoná. Možná mu ale také nikdo neupře, že vytváření postav nejlepších kamarádů mu jde tak, jako nikomu jinému. Vážila jsem si Drobka, Willa, Willa, Jane, Gideona, rodičů a dokonce i Izáka.

Lucinka007
Lucinka007
07.09.2016 2 z 5

Pro mě asi nejslabší knížka od Johna Greena. Trošku zklamání. Přišlo mi, že je děj takový "prázdný". Bylo tam pár zajímavých částí, které se mi líbily, ale celkově jsem byla trochu zklamaná.

Denčaa
Denčaa
04.09.2016 5 z 5

John Green nezklamal. Jeho kapitoly se četly lehce. A jako vždy to bylo správně okořeněné slovními spojeními a dobrou myšlenkou. Na styl Davida Levithana jsem si musela několik pasáží zvykat. Jeho postava Willa se mi ze začátku moc nezamlouvala - takový temný, pesimistický kluk. Ale jakmile ho člověk líp poznal, tak si i na jeho osobnost zvykl. Ale ano, mě si víc zamlouvaly kapitoly Greena. Půlku knihy jsem nevěděla co si o tom mám myslet a už vůbec ne, co od toho očekávat. A to se mi líbilo. Čekání na pointu bylo úžasné. A stálo to za to...