Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

soroboru
04.02.2018 2 z 5

První a poslední kniha, kterou jsem od autorů četla. S hrdiny jsem se prostě nedokázala ztotožnit, většinu knihy mi oba lezli na nervy. Jediná světlá stránka knihy byl odkaz na Schrödingera.

annamc
01.02.2018 3 z 5

Pěkná oddychovka, u každého Willa bylo dobře vidět, že ho psal jiný autor, ale nakonec to ani nevadilo, protože oba dva byli úplně jiné osobnosti. Líbilo se mi, že to bylo vlastně hodně o gayích, moc takových knížek pro young adult není :))

Andvejka
31.01.2018 3 z 5

Přiznám svou chybu, že jsem si nezjistila o kom přesně kniha je. Ne, že by se mi nelíbila, nicméně bych upřednostnila, kdyby byli oba W. G. dospělí muži, ne středoškoláci. Nicméně to asi nemění myšlenku knihy. Kniha se četla hezky, rychle a nikterak jsem se neztrácela v tom, který W. G. je který, ale bohužel to na víc jak 3 hvězdy není (původně jsem chtěla dát jen dvě, ale ta třetí je za celkem nepodstatný fakt, že se děj odehrává v Chicagu)

Zania
23.12.2017 1 z 5

Nelíbila se mi, pro mě špatně psané.

AniS1
08.12.2017 4 z 5

To že někomu nedojde, že jsou tam dva Willové není chyba autorů... promiňte, ale už podle anotace, nebo dokonce názvu je to jasné! A že je někdo hloupý a nedojde mu ani jednoduchá beletrie...
Neříkám, že je kniha úplně nejlepší, ale nejhorší taky ne. Co se týče tvorby Johna Greena, řadila bych knihu na třetí místo. Hned za Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály. Papírová města byla srovnatelná s Willem Graysonen. Kateřiny bych hodnotila nejzáporněji.
Kniha je příjemná, oddechová a rozhodně čtivá. Nejspíše hodně záleží na aktuální náladě, resp. na tom, jestli jste naladěni na něco romantického.

EvaT86
03.12.2017 5 z 5

Úžasná knížka, vtipná, chvilkami smutná, sympatická - prostě doporučuji.

TimetoStyle
24.11.2017 1 z 5

Tak tahle knížka mě velmi zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc. Nejdřív jsem si myslela, že píšou jméno Will špatně. Ale oni to udělali tak, že v první půlce knížky to píšou s malým počátečním písmenem a v druhé půlce to píšou normálně s velkým písmenem. Byl to zajímavý příběh, ale strašně se vlekl. Dávám 1*

Nikole.Tae.Kook
24.11.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, až na to, že ze začátku jsem nevnímala, který Will je který. Referát o téhle knize se dělal velmi těžce, protože pro ostatní na pochopení je těžké pochopit, který Will je, který. Upřímně si myslím, že by se ta kniha mohla jmenovat Willové a Drobek nebo něco takového, protože se to celé točilo hlavně kolem Drobka. Drobek byl můj oblíbenec v téhle knize, protože měl dobrý smysl pro humor. Tahle kniha byla hodně vtipná, protože jenom co jsem ji otevřela jsem se začala smát a tak to pokračovalo až do konce.

MizNaďa
13.11.2017 1 z 5

Kniha nebyla špatná ale, že by mě to nějak vzalo to ne.

ElikaBendova
08.11.2017 2 z 5

Přečetla jsem ho během 2 dnů a musím říct, že jsem očekávala mnohem víc od těchto dvou autorů a samotné anotace. Až do osmé kapitoly jsem vůbec nevěděla, že se Willové střídají a měla jsem za to, že to je jedna postava. To, že jsou vynechaná velká písmena jsem považovala za chybu korektorů. Později jsem se už dokázala zorientovat. Stále se tam opakovalo jenom Drobkův tanec, Dobkův tanec a pořád dokola až už to bylo i otravné a stejně z toho muzikálu nic famozního nevyšlo. Občas jsem se zasmála, ale netuším jestli se do ní někdy znovu pustím.

saint.klara
30.10.2017 4 z 5

Knížka je trochu zamotaná, zejména na začátku. Jakmile to pochopíte, čte se sama, snadno a rychle.

christiey14
24.10.2017 3 z 5

Začátek nic moc, konec celkem fajn.

SmallLucia
21.10.2017 3 z 5

Abych použila Schrödingerovu metodu, tahle knížka byla a zároveň nebyla dobrá. Některé věci prostě byly a zároveň nebyly vtipné. A tak to bylo u všeho. Čekala jsem od ní trochu více.

andy_nejedla
15.10.2017 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, abych si zvykla na styl, jakým je kniha psaná, ale jinak se mi moc líbila a bavila mě. Je čtivá, vtipná, hezká...

KatulakT
14.10.2017 3 z 5

Tak moc jsem si přála, abych byla z tohohle Johnova díla nadšená, ale ono to nějak nešlo. Neměla jsem přehnaná očekávání, spíše jen skryté přání. Smůla.
Opravdu dobrých námětů zde bylo plno, ale zdá se mi, že ani jeden z nich nebyl využit k mé spokojenosti (deprese, přátelství, partnerství, muzikál, shoda jmen). Celkově byl příběh takový nijaký; celé to vlastně stálo a padalo na vztazích, které nebyly ani věrohodné nebo dostatečně vykreslené. Postavy byly sice popsány o něco lépe, ale já k nim nějak nepřilnula. Prakticky mi byly jejich osudy jedno, anebo mě jejich přítomnost neskutečně štvala (Drobek).
Nemohu ale opomenout a vyzdvihnout to, že jsem se během čtení mnohokrát od srdce zasmála. Některé dialogy nebo úvahy byly opravdu k popukání!

Čtivost 90 %
Zápletka 50 %
Humor 100 %
Napětí 20 %
Celkový dojem 70 %

KateTheBlogger
04.10.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na styl, kterým je knížka napsaná-autoři se střídají po kapitolách a zprvu mi vadilo, že jeden Will o sobě píše jenom malými písmeny, ale na konci už mi to ani nepřišlo. Oceňuji zajímavou myšlenku propojení dvou různých lidí se stejným jménem i vzájemné propojování příběhů. Knížka se mi četla rychle a bavila mne.

AbigailBC
01.10.2017 2 z 5

Čekala jsem něco víc. Nejdříve to vypadalo docela nadějně a já se těšila, že možná Will bude s Willem. Že to bude něčím zajímavý, že se první Will psychicky najde a druhý Will se bude postupně učit důvěřovat. Nebo nevím, něco. Něco, co by ten příběh udělalo zajímavým, když už ten styl vyprávění nestál za moc. Hm. Tak v dalších Greenovkách asi pokračovat nebudu.

Glimmer
30.09.2017 4 z 5

Na knížku jsem se velice těšila, protože "greenovky" mám prostě ráda, ale asi jsem čekala trošku víc. Příběh Greenova Willa se mi líbil od začátku, sice jsem našla hodně stejných povahových rysů s ostatními hrdiny z jeho jiných knížek, ale přesto...s tímto Willem jsem problém neměla. S Levithanovým Willem ovšem minimálně ze začátku ano. Prostě mi jeho postava nesedla. Co se týče Drobka, tak to byla jedna ze světlejších stran knížky. Spolu s Jane dodávali příběhu aspoň kapku humoru.
Musím ale přiznat, že čím víc se příběh blížil ke konci, tím víc mi přestával vadit i will. Po závěrečných slovech obou autorů jsem si obrázek na knihu ještě trochu přetvořila, přece jenom to byla jedna z jejich prvních knížek...Ale i tak, řadím do takového průměru. Líbilo se mi to, ale taková oddychovka. Na čtení k moři můžu doporučit. :)
Hodnocení: 70 %

Ruxandra
29.08.2017 3 z 5

Knize jsem dala šanci kvůli Johnu Greenovi, jelikož ty od Davida Levithana u mě spadají spíše do průměru. Nebylo to úplně špatné, ale zároveň tomu něco chybělo. Tři hvězdičky jsou myslím si adekvátní.

Katee
23.08.2017 2 z 5

Celých prvních nejméně 100 stran jsem byla rozhodnutá dát knize hodnocení odpad, což jsem ještě nikdy neudělala. Naprosto nezajímavé, nezáživné, nudné. Oba Willové neskutečně nesympatičtí. V druhé půlce se to naštěstí trochu zlepšilo, ke konci jsem se i docela začetla. Jinak ale nic moc, pořád se omílá to samé dokola. Knihy Johna Greena jsou obecně příliš přeceňované a asi nikdy nepochopím, co na něm tolik lidí vidí. Nejsou vyloženě špatné, ale žádná hitparáda to teda taky není. Prostě horší průměr - stejně jako tato knížka. Rozhodně bych ji nedoporučila.