Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

kate9326
06.07.2020 5 z 5

Super...hodně vtipná, zajímavá kniha...

Ella161
07.06.2020 5 z 5

Tahle kniha mě tak moc bavila! Autoři naprosto skvěle vytvořili příběh, postavy.. Dost jsem se nasmála. Samozřejmě, že se nad knihou opět pozastavíte a zamyslíte se nad životem, sebou, ostatníma. Přiznávám, že jsem měla radši Willa gaye. Líbilo se mi, jak byl sarkastický a měl vtipný připomínky. Určitě to měl těžký, jelikož trpí depresemi. Má tedy jiný pohled na svět než my. Každopádně s Dropkem si k sobě sedli. No, k Drobkovi vlastně sedne každý. Je tak přátelský a optimistický, že se mi tím občas protivil. Nicméně za mě super kniha, kterou nemohu jinak než doporučit!

Aprilek
23.05.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale poté, co sw mi to povedlo, už jsem nemohla knihu odložit.

Bebe2004
11.05.2020 3 z 5

Opět jsem asi čekala trochu víc. Přeci jen, dva autoři, které mám ráda... Ale nemůžu říct, že se mi nelíbila.

todilka
09.05.2020 4 z 5

Od obou autorů jsem už nějakou tu knihu přečetla a tak mě moc zajímala jejich spolupráce. Musím říct, že se vydařila. Oba Willové i ostatní postavy bavili a zaujali, podle anotace jsem byla trochu zděšená z toho muzikálu, bála jsem se, že to bude moc "sladké", ale nakonec pěkně zapadl do děje a dokreslil vše potřebné.
Svět mezilidských vztahů nejen že není černobílý, on je tak barevný, že na to téměř nestačí ani všechny barvy duhy...
*čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou

marketa9252
16.04.2020 3 z 5

Ze začátku zajímavá. Ke konci už jsem nevěděla, který Will je Will...

Lubisek
25.03.2020 4 z 5

Další kniha od Johna Greena (tentokrát ještě ve spolupráci s Davidem Levithanem) pokořena!
Musím říct, že jsem spokojen. Jestli však čekáte nějakou těžkou LGBT tematiku, nedočkáte se jí. Všechno probíhá až moc jednoduše (gay je snad každý druhý). Později však zjistíme, že hlavním tématem knížky je OPRAVDOVÉ PŘÁTELSTVÍ.
A teď už k ději:

Ze začátku mě zajímal převážně (ne)vztah Willa Graysona č. 1 s Jane a fandil jsem jim. Když se na scénu dostává Will Grayson č. 2, tak se všechno začne velmi zamotávat a knížka nabírá na čtivosti. Opravdu, čte se prakticky sama. Jediné, co mi ze začátku docela vadilo, bylo nepoužívání velkých písmen u kapitol Willa Graysona č. 2.

Měl jsem nějaké tušení, že oba Willové nakonec skončí spolu, což by se asi vybízelo vzhledem k názvu a anotaci. Ale knížka je zcela o něčem jiném. Řekl bych, že Willové jsou v knize pouze pro zpestření a hlavní roli zde hraje Drobek a jeho život. Není to vyloženě postava, která by mi něčím vadila, ale celou dobu jsem měl pocit, že mi je tak nějak jedno, co se s ním stane.

Všehovšudy příjemná oddechovka s typickým Greenovským koncem. Nicméně musím podotknut, že tentokrát konec dostal knížku o celý 1 level výše. To se opravdu povedlo! (poslední kapitola, či spíše poslední 3 stránky)

3,5 - 4 hvězdy

booklovertina
04.01.2020 1 z 5

Hmm, kde začať...Pustila som sa do nej najmä kvôli Johnovi, od ktorého som už predtým čítala viaceré knihy a páčili sa mi, ale toto bolo také... Neviem, v porovnaní s jeho preddzádzajúcimi sa mi to zdalo slabé, LGBT tematika tiež nebola spracovaná bohvieako, rozhodne som už čítala lepšie príbehy rozoberajúce danú tému.

speciale88
19.12.2019 3 z 5

Zajímavý námět. Kniha se čte skoro sama.

jirka9453
25.11.2019 4 z 5

Zajímavě psaná sonda do LGBT tematiky, vztahů a všeho, co můžou prožívat gay kluci, když se sžívají sami se sebou a s tím, jak se sami vidí a jak je vidí ostatní. Přečteno za dva večery. Pobavilo mě a docela se těším na kompletní muzikál v Drž mě pevně.

gm6219
23.09.2019 4 z 5

Většinou tenhle styl knih nečtu, ale udělal jsem výjimku a asi nelituju. Ikdyž teda obal knihy čtenáře klame. Vůbec nejde o život dvou Willů Graysonů, přičemž očekáváte, že se jejich životy protnou a oni budou spolu, ale jde o Drobka, který kamarádí s tím prvním Willem a do druhého se zamiluje, což mě celkem zklamalo. V postavách jsem se zezačátku sice trošku ztrácel, ale nakonec jsem se do děje vžil. Hlavní hrdina mě občas štval, v některých věcech jsem mu naopak rozumněl. Je to téma dnešní doby a hlášky jsou tam též z dnešní doby. Vcelku čtivé, za mě až jednoduché. I přesto se mi kniha vcelku líbila.

whiolet
13.09.2019 3 z 5

Asi mám trochu problém s Johnem Greenem, pořad mu dávám šanci,abych na jeho styl psaní změnila názor,ale bohužel ještě nikdy mě nepřesvědčil.
Kniha byla místy dost nudná, postavy mi k srdci neprirostly, cele to na mě působilo,tak nějak odflaknute. Škoda no...

Eventful
19.08.2019 4 z 5

"Všichni ve škole mají nějaký mimoškolní aktivity. Ta moje je, že jdu domů." :D
Většinou tyhle teenage věci nečtu a Green mi v podstatě nepřijde ani nijak úžasný, ale něco na něm prostě mám ráda. První půlku jsem byla zmatená (má tátu?nemá tátu? co?) a hrozně mě to vytáčelo, pak jsem se ale najednou celkem rychle začetla do děje a přečetla to celé během jednoho večera...A jo, líbilo se mi to. Možná právě proto, že tyhle věci běžně nečtu :) Super oddychovka.
PS: Drobek, Will a Jane mi dost připomínají postavy Erica, Otise a Maeve, ze seriálu Sex Education :D :)

Zlá-Ňufie
19.08.2019 3 z 5

Po delší době jsem se vrátila ke Greenovi a nějak jsem zapomněla, že mi to zas tolik nesedí. Dlouho mi trvalo, než mě kniha začala pořádně bavit. Ve výsledku to bylo docela fajn, ale prostě... Něco mi tam nesedělo. Jo, treba jak u druheho Willa se nehralo na velká písmena a tak, to me hodně rozčilovalo :D

Veru.Viti
16.08.2019 4 z 5

Jak já jsem si zamilovala Drobka. Myslím, že každý z nás by chtěl mít v dětství (pubertě?) takového kamaráda. S Willem ani Tím Druhým Willem Graysonem bych se asi kamarádit nechtěla. Oba dva jsou to protivové, ale kniha díky tomu opravdu fungovala. Bylo to citlivé, milé, čtivě.

eliska8413
08.08.2019 4 z 5

Pan Green si mě krásně povodil a "zápletku" 1. půlky knížky jsem mu spolkla i s navijákem. Až na pár nejasností v rodičích a množství přátel jsem si rozdílů nevšimla.
2. půlka knížky byla už více pro Teens and Youth, tam jsem se příliš do pocitů náctiletých již vžít neuměla.
Ovšem chválím roztomilý přístup k LGBT tématu.
Jestli se tohle někdy zfilmuje budu se moc těšit na režisérovo vypořádání se s "hlavní postavou".

pingu1
07.08.2019 2 z 5

Kniha mě bohužel nezaujala, v postavách jsem se trochu ztrácela a děj byl tak nějak o ničem. Možná to bude tím, že nejsem cílová skupina, ale knížka "Hvězdy nám nepřály" mě úplně dostala. Tak jsem doufala, že tady to bude taky tak. Bohužel nee ...

2mig1
29.07.2019 4 z 5

Příjemný čtení. Sympatický postavy. Trochu překvapující, že hlavními postavami nejsou až tak oba Willové a že pozornost se odvrací trochu někam jinam.

Romča11
09.07.2019 2 z 5

Tahle knížka mi fakt nesedla. Od začátku se mi četla pomalu a celkem mě i nudila. Musela jsem se nutit do toho, abych ji dočetla. Některé Greenovi knížky jsou dobré a některé ne. U Levithana je to pro mě zklamání. Kniha má sice originalní nápad a dost krásné filozofické myšlenky a opět podává osvětu o homosexualitě a snaží se jí brát jako něco normálního, ale absolitně jsem se nedokázala do postav vžít, vůbec mi kniha neodsýpala a celkově mě nebavila. Takže za mě 2*/5*, alespoň za snahu o osvětu a za ty filozofické myšlenky.

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Od Johna Greena jsem už pár knih četla a byla z nich nadšená, proto mě překvapilo že mě v tomto příběhu mnohem více zaujaly části Davida Leviathana. Asi je čas si přečíst také něco čistě jen od něj.
Ale i tak mě kniha jako celek bavila a zanechala spoustu námětů k přemýšlení.