WildC.A.T.s – Návrat domů

WildC.A.T.s – Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6298/bmid_wildc-a-t-s-navrat-domu-kHA-6298.jpg 3 53 5

Jeden z nejslavnějších týmů zmizel kdesi ve vesmíru a je nutné za něj okamžitě sehnat náhradu. Jakýmkoliv způsobem - lhaní, vydírání či vymývání mozku je povoleno. Je pak samozřejmě jasné, že takový superhrdinský tým nebude úplně nejnormálnější a že se v něm budou potkávat nájemní zabijáci s nebezpčnými manipulátory a psychopatickými vrahy. A mezitím, na druhém konci galaxie, se původní členové WildC.A.T.s střetávají se svým vlastním peklem. Vrátili se domů. Moorovy WildC.A.T.s je inteligentní a zábavný superhrdinský mainstream, který si hraje s žánrem, překvapuje zvraty, narušuje oblíbená klišé, zcivilňuje a ironizuje svět ochránců vesmírů. WildC.A.T.s se můžou číst jako nadupaná akční zábava plná hlášek, bizarních nápadů, monumentálních scén a výrazných postav - ale když se na ně podíváte pořádně, poznáváte tam další Moorova oblíbená témata: je to i příběh deziluze, demontáž mýtů, politická satira a antiutopie. Alan Moore nikdy nedělá jednoduché věci. WildC.A.T.s můžete brát jako monumentální superhrdinskou řežbu, jako cynickou komedii, jako drama i jako politický román... můžete to brát jak chcete. Ale rozhodně to berte. Na WildC.A.T.s se podílela celá eskadra slavných jmen, v čele se slavným perfekcionistou Travisem Charestem. Jeho jemná a precizní kresba, ovlivněná plakáty ze začátku devatenáctého století, je ale docela náročná na čas, takže se Charest u série střídal s dalšími slavnými jmény - kupříkladu mistrem grimas Kevinem Maguirem či s Kevinem Nowlanem, který s Alanem Moorem později spolupracoval i na krátkých příbězích o nezletilém vynálezci Jackovi B. Quickovi. A další legendy, včetně Jima Leeho, přispěly alespoň do galerie.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew , BB art

WildC.A.T.s: Homecoming , 1998

Luigi1
17.03.2023 3 z 5

Tak to jsem nečekal takový průměr

R47
01.02.2021 3 z 5

Průměr. Pokud chcete pravého Moora, sáhněte jinam.

p3tris
10.02.2015 3 z 5

Mé první setkání s legendárním Alanem Moorem ani zdaleka nedopadlo podle mých představ. Nejen, že mě WildC.A.T.s nenadchly, ale ony mě ani nebavily.

Kapis
04.06.2013 3 z 5

Tak jsem po letech, co jsem to koupil v LK rozbalil a nic jsem nečekal - a taky jsem moc nedostal. Další zbytečný superhrdinský tým, teda hned dva, jejimiž neskutečnými fantastickými dobrosružstvími jsem se musel kapku prokousat. Díky předmluvě Jirky P. jsem aspoň trochu věděl která bije a usuzuji, že před tím, než to dali Moorovi, to musela být neskutečně plochá sračkoidní konzumní skorozábava o super-Kheranech fajrujících po super-Deamonitech někde v Americe ve světě superpadouchů a zombotů....jsem myslel, že už na vytváření dalších takových světů mají kartel-monopol Marvel a DC. Moore (dle mého) zvedl tuto sérii o pár levelů, dal hrdinům duši, příběhům trochu hloubku, lidský (teda kherovský) a politický přesah a ještě se tomu celému panoptiku stihl decentně vysmát. Na tu cenzuru %&*#! jsem si jaksi přivykl už z TOP10, ale těšit mě netěší. Na takovou odbočku do neznámých vod nebylo - a není - české publikum ani připraveno ani zvědavo. Moc se nedívím, že druhý díl neměl šanci, i když asi by mi to nedalo a někdy bych to - z čistého masochismu a pro případ, že by se mě na nějaký zásadní event z dalších sešitů zeptal na ulici Krampol;-) - dolouskal.

Xeelee
30.11.-0001 2 z 5

Až na pár příběhů se mi vůbec nelíbila mainstreamová kresba (a i v těch nejlíp nakreslenejch dílech mi moc k srdci nepřirostla), velkoformátový kresby s pózami hrdinů a častý používání jednobarevnejch pozadí, ale bílá s růžovým srdíčkem na pozadí v jednom políčku mě fakt rozsekala. Na prvních pár stránkách nechápu účel těch žlutejch rámečků s textem, rozhovory jsou místy strašně stupidní, postavy místy myslí nahlas, přímá řeč v rámečku nad dalším rámečkem vypadá příšerně, všude je spousta nepřeloženejch citoslovců (často ve hnusně barevně ohraničenejch bublinách), texty jako „A teď se vydáme za MAD D.O.G.S, kteří v dnešním pokračování řeší další krizovou situaci ve vesmíru!“, „Opatrně! Jsme všichni ve strašlivém nebezpečí!“, „Och ne! Zrůdy! Útočí na Juju!“ nebo „A nezapomeňte se příští týden dívat na další díl D.O.G.S ve vesmííííííru!“ mě fakt iritujou. Asi jako %#$@*%@ cenzura. V kombinaci s plochými postavami a primitivním příběhem to je opravdu vražedná kombinace a Návrad domů jsem si patřičně protrpěl.

Alan Moore
britská, 1953