Wicca

Wicca https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174952/bmid_wicca-Suz-174952.jpg 4 185 39

Wicca série

1. díl

Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city? 1. díl Kniha stínů, 2. díl Coven a 3. díl Pokrevní čarodějnice = v jedné knížce!!!!... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweep , 2010

Nathally
08.11.2023 2 z 5

Noo upřímně, až tak nadšená z knihy nejsem. V půlce knihy už se mi zdál děj strašně dlouhý a pořádně se v ději nic nestalo. Stalo se mi snad poprvé, že jsem knihu četla 2 měsíce. Nebylo to úplně špatné, ale znám i lepší knížky. Hodně mi vadilo, že se skoro celou dobu nic nedělo.

Kata993
30.08.2021

Zaprvé výraz "homosexuálka" je asi nejděsivější počin českého překladu a přechylování, zadruhé přirovnávat homosexualitu k čarodějnictví, to už bylo vážně moc... Dalším až nedostatkem knihy je podle mě nepříjemné a absolutně zbytečné napětí mezi katolictvím a wiccou. Výraz, že kniha "neurazí" bych zde asi nepoužila...

EressielM
02.10.2020 5 z 5

Naprosto úžasný příběh! Dost se zajímám o wiccu a čarodějnictví, takže mě kniha odpravdu nadchla. Zařadila se dokonce mezi mé nejoblíbenější. Ale co mě hodně, opravdu hooodně mrzí je, že u nás nevyšly ostatní díly. :-(

JančaP.
27.05.2020 3 z 5

Kniha je průměrná, děj celkem klišé. To co, ale ostatní neberou v potaz, že kniha nám ukazuje a představuje náboženství Wicca. Pokud si uvědomíte, že Wicca (náboženství) není autorčin výmysl, ale opravdová "věc", tak kniha má zase trošku jinou hodnotu.

katchamccall
20.12.2018 3 z 5

Nenadchne, neurazí...

Elis117
18.12.2018 4 z 5

Super kniha. Já osobně jsem se od toho nemohla odtrhnout. Doporučuju :)
Škoda jen že nepřeložili i další díly :(

atkr
08.08.2018 5 z 5

Dočetla jsem sérii až do konce (v originálu z angličtiny), jedná se celkově o 4 další trojdíly - protože toto vydání obsahuje 3 menší knihy. Nebudu tedy hodnotit přímo tuto knihu, ale celek, vzhledem k tomu, že další knihy v ČR už nejspíše nevyjdou.
Musím říct, že knihy mě nadchly. Z českého překladu wicca jsem nebyla vůbec nadšená, byl to takový průměr, a Morgan mi neustále lezla na nervy. Proto jsem byla celkem skeptická i do dalších dílů, ale věřte nevěřte, v angličtině je to úžasné čtení. Velmi propracovaný příběh, navíc se mění i vypravěči a stále to dává hezky smysl a navazuje to na sebe. Opravdu pokud jste byli alespoň zvědaví, jak bude příběh pokračovat, a umíte anglicky tak rozhodně doporučuji přečíst i další díly. Sama jsem byla překvapená jak moc mě nakonec příběh pohltil.

angelbooks
13.02.2018 2 z 5

Lehká, průměrná kniha s otevřeným dějem.
Do doporučených si ji sice nedám, ale nemyslím si, že je to vyložený odpad, jen už jsem četla lepší.

Tarrei
22.01.2018 1 z 5

Klasická oddechovka, krátké kapitoly, lehké čtení. Bohužel, po překladové i dějové stránce je to nic moc.

Didi55
19.10.2017 3 z 5

Super kniha, ale konec mě opravdu zmátl. Chce to další díly. Nevíte někdo o dalších dílech?

vlkove
24.06.2017 1 z 5

Hodnotím pouze první díl (část), protože mě nezaujala natolik abych chtěla číst dále.
Kniha je přeplněná klišé tématy, je určená převážně mladším čtenářům, kteří ocení jednoduchý styl a jednoduchou zápletku. Kniha mě neoslovila, postavy jsou milé, styl psaní autorky vyhovující ale příběh pokulhává a je už tisíckrát ohraný v jiných knihách s podobnými tématy.

Peťule159
13.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha ... četla jsem jí jedním dechem.. Podle mě velmi napínavý příběh .. ráda si tuto knihu přečtu znovu.. jen se mi nelíbí ten konec ..asi by to chtělo druhý díl...

DracoMalfoy
05.04.2017

Jedna z asi tří knih které jsem nezvládla dočíst. Hodnocení tedy asi nepřidám, ale mám k jen jedno : nuda, nuda, nuda.

VWDarkness
13.12.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Bylo to spíš takové oddychové čtení, ale to jsem čekala už podle popisu.
Jen jedno minus: kde je pokračování?!

Sarfias
12.07.2016 5 z 5

Po přečtení této knihy mě napadla jediná věc - bude pokračování?
Nemohu říct, že by to byl nějaký trhák, na druhou stránku jsem byla poměrně dobře naladěná, protože jsem sháněla jednoduché čtivo na horké letní dny (a co se čte lépe v létě, než kniha, kde je 90 % času odehráno na podzim a v zimě?) :)
Kniha má i své zápory. Některé charaktery jsou nedotažené a samozřejmě zde najdeme dost klišé. Na druhou stránku myslím, že kniha by mohla mít našlápnuto na slušné zvraty v příběhu, kdyby bylo pokračování (anebo pokud by autorka na dlouhých stránkách dlouze nepopisovala některé nepodstatné věci).
Pokud hledáte knihu na horké dny a nečekáte, že vás zvedne ze židle, spíš si chcete odfrknout a uvolnit mysl, sáhněte po ni. Starší se vrátí do puberty, mladší se možná sžijí s hlavními hrdiny.

Somnia
07.06.2016 3 z 5

Kniha byla dobrá ale musím přiznat že hlavní hrdinka se chovala hloupě a iracionálně takže s bídou tři hvězdičky

elyonka9643
05.02.2016 4 z 5

Kdyby mi bylo tak patnáct, tak jsem z toho úplně odvařená. Ale ani tak to není špatné. Příběh je neuvěřitelně čtivý a celý koncept příběhu se mi moc líbí. Ani vám nepřijde, že to má přes 400 stran. Smutné ovšem bylo zjištění, že je to série o patnácti knížkách, které vyšly stejně jako tato vždycky tři knihy v jedné. Takže celkem pět knih. Bohužel v ČR si asi řekli, že další díly překládat nebudou, tudíž si to budu muset sehnat v angličtině. Protože ten konec je tak otevřený až to bolí.

Manience
06.01.2016 1 z 5

Jedním slovem nuda. Kniha nebyla napínavá, věděla jsem přibližně jak to skončí. Jak se píše v popisku, nepříliš hezká Morgan s nulovým egem a alfa samec Cal? Jak tohle autorka mohla dát dohromady proboha? Prostě pohádka, která ovšem není zábavná.

Dym
22.11.2015 4 z 5

Kniha je napínavá a skvěle napsaná, akorát se mi zdá že je příběh na konci trochu nedodělaný a jsem zvědavá jestli se autorka ještě rozepíše.

Terinka14
03.10.2015 2 z 5

Také souhlasím. Klišé to opravdu je, ale podle mě to není ten největší problém. Tím je předvídatelnost. Už před polovinou knihy jsem měla představu, co se bude dít. Měla jsem pravdu. Kniha ani nebyla nijak zvlášť napínavá. Ano, chtěla jsem vědět jak to skončí, ale žaludek se mi nesvíral, jako u některých knih. Příběh a postavy podle mého názoru nevýrazné a kniha celkově mě moc nezaujala. Pokud však bude další díl, přečtu si ho. Zajímá mě pokračování.