Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69269/bmid_wetemaa-wetemaa-rGJ-69269.jpg 4 79 15

Wetemaa série

Celá kniha je psána jako kronika. Rozdělená na dvě části. První část vypráví o jednotlivých postavách (družinících) a druhá část pak vypráví o samotné dobrodružné výpravě. Kniha je autorčina prvotina a hned v roce 1993 vyhrála Zlatého Ikara za sci-fi a fantasy knihu.

Galadwen
28.11.2023 4 z 5

Škoda že jsem se ke knize nedostala před třiceti lety, kdy jsem ve velkém hltala fantastiku. Teď cením a vysoko hodnotím krásný jazyk, skvěle vystižený "legendický" styl vyprávění i drsnost a propracovanost světa, ale srdce se příběhy družiníků nedotkly tolik, jak by na mě asi zapůsobily kdysi. Rozhodně však stojí za přečtení.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Naprostá nostalgie a jedno z nej Fantasy které se urodilo v našich luzích a hájích. Je tam vše...mnoho rozdílných hrdinů, společná výprava, labyrint, magie, smrt hlavních hrdinů, mučení....až na nudnější pasáže s Baldem v horách jsem se náramně bavil. Musím si knihu zase někdy zopakovat. Poslední čtení bylo již před čtvrtstoletím.

MichaLela
19.05.2022 5 z 5

Tak tohle bylo top! Velmi napinavý příběh, nechtěla jsem přestat číst. Zatím nejlepší z této série.

Adam2021
16.04.2021

Tak tohle opravdu stojí za přečtení. Nejlepší fantasy co jsem kdy četl. Kdybych mohl, dal bych 10 hvězdiček. Doporučuji, aby jste si přečetli O cestě do Jižního Edagwonu chronologicky.

ZanZara1
24.06.2020 5 z 5

Oh Wetemaa. Všechny knihy Veroniky Válkové jsem zhltla na posezení před 12 lety. Nyní se ke knihám vracím. Je to jedna z nejlepších českých fantasy a dle mého názoru se řadí ke světové fantasy, nebo by se bývala řadila, pokud by knihy měly ten správný marketing, který si rozhodně zaslouží. A tak místo toho, aby se kniha vydávala a překládala do světových jazyků, zbylo jen pár nákladů a knížky upadají v zapomnění, kdy o tomto úžasném příběhu prakticky nikdo neví. Je to velká škoda. Veronika by dnes mohla být někde zcela jinde, škoda, že se jí neujal někdo šikovný.

Tazz1
05.12.2019 5 z 5

Kdysi, v devadesátých letech, jsem si ji koupil, kdy mě zaujala nádherná obálka. Přečetl jsem ji v té době několikrát. Úžasný příběh, jazyk, no nemělo to chybu. Tato kniha u mě vzbudila tehdejší nadšení pro fantasy žánr. Až mnohem později jsem zjistil, že Adam Andres je vlastně česká učitelka :-) . Klobouk dolů, paní napsala opravdu skvostné dílo.

xmajl
01.11.2019 5 z 5

koupil jsem si kdysi jeste v Cerne planete v Brne a kazde cca 3 si ji prectu ;)

Berca.000
18.03.2019 3 z 5

líbila se mi

JosefKomensky
30.07.2016 3 z 5

Ano Wetemaa byla uuzasnaa kniha - uuzasne sem si tehdy pocetl a jenom sem se divil co vsechno se pozdeji mohlo s nejruznejsimi hrdiny staat. Skoda ze uz tu kniizku ted nemaam. Urcite bych si jii opet precetl znova. Nemaa to sice hloubku Tolkiena ale Jako Robert Jornan a jeho serie Oko sveta to uuplne stacii a v mnoheem to i predcii. Naadherne barvitee - naapaditee dokonala RPG a taky sem se po case dost divil ze Adam Andrews nenii muz, protoze to bylo napsaano hodne muzskyym stylem - Ikdyz zaadnej Zamboch nebo Kulhanek :-)

MM1979
13.07.2016 5 z 5

Až po letech jsem se dozvěděl, že Adam Andres je holka a Češka .-) Každopádně Wetemaa byla, je a bude super a na každý díl se moc těším - v současnosti je to 7 knih a jedna novela Tarantrof, v Legendách české fantasy II.

Jochwald
28.02.2014 2 z 5

Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí fantasy. Knihu jsem četl nyní podruhé a musím říct, že mě zklamala. Děj je dost přdvídatelný a jazykově je kniha nic moc. Není to špatné čtení, ale rozhodně bych jí nikomu nedoporučil.

MaxQ
25.11.2013 4 z 5

Na gymplu jsem tím byl unešen, dnes už tolik ne, ale asi to nebude chyba knížky :)

steppen-wolf
23.03.2013 5 z 5

Nejlepší česká fantasy 90.let? Jedna z nejlepších u nás napsaných vůbec? Atmosféra dávných ság, legendárních příběhů "o rytířích kulatého stolu," ale z originálního "posttolkienovkého" světa a s původními postavami? Kniha, ve které dávný epos potkává moderní prózu? Ano, i tohle bylo v roce 1992 možné.
Kniha podle mě patří do zlatého fondu české fantastiky.

ondreej
04.09.2012 5 z 5

tohle mě bavilo hodně

machalcz
08.03.2011 5 z 5

K tomuhle jsem se dostal na základní škole. V té době, kdy jsme ještě neměli k dispozici pány prstenů a podobné, tak tohle byla dokonalá fantasy záležitost. Strhující popis a příběh. Zrada, odvaha, smutek, vítězství. Všechno uspořádáno ve funkční celek.

česká fantasy fantasy česká fantastika

Adam Andres (p)
česká, 1970