Wetemaa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celá kniha je psána jako kronika. Rozdělená na dvě části. První část vypráví o jednotlivých postavách (družinících) a druhá část pak vypráví o samotné dobrodružné výpravě.

Kniha je autorčina prvotina a hned v roce 1993 vyhrála Zlatého Ikara za sci-fi a fantasy knihu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69269/big_wetemaa-wetemaa-rGJ-69269.jpg 4.571
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Wetemaa

Adam2021
16. dubna

Tak tohle opravdu stojí za přečtení. Nejlepší fantasy co jsem kdy četl. Kdybych mohl, dal bych 10 hvězdiček. Doporučuji, aby jste si přečetli O cestě do Jižního Edagwonu chronologicky.

ZanZara1
24.06.2020

Oh Wetemaa. Všechny knihy Veroniky Válkové jsem zhltla na posezení před 12 lety. Nyní, se ke knihám vracím. Je to jedna z nejlepších českých fantasy a dle mého názoru se řadí ke světové fantasy, nebo by se bývala řadila, pokud by knihy měly ten správný marketing, který si rozhodně zaslouží. A tak místo toho, aby se kniha vydávala a překládala do světových jazyků, zbylo jen pár nákladů a knížky upadají v zapomnění, kdy o tomto úžasném příběhu prakticky nikdo neví. Je to velká škoda. Veronika by dnes mohla být někde zcela jinde, škoda, že se jí neujal někdo šikovný.


Tazz1
05.12.2019

Kdysi, v devadesátých letech, jsem si ji koupil, kdy mě zaujala nádherná obálka. Přečetl jsem ji v té době několikrát. Úžasný příběh, jazyk, no nemělo to chybu. Tato kniha u mě vzbudila tehdejší nadšení pro fantasy žánr. Až mnohem později jsem zjistil, že Adam Andres je vlastně česká učitelka :-) . Klobouk dolů, paní napsala opravdu skvostné dílo.

xmajl
01.11.2019

koupil jsem si kdysi jeste v Cerne planete v Brne a kazde cca 3 si ji prectu ;)

Berca.000
18.03.2019

líbila se mi

JosefKomensky
30.07.2016

Ano Wetemaa byla uuzasnaa kniha - uuzasne sem si tehdy pocetl a jenom sem se divil co vsechno se pozdeji mohlo s nejruznejsimi hrdiny staat. Skoda ze uz tu kniizku ted nemaam. Urcite bych si jii opet precetl znova. Nemaa to sice hloubku Tolkiena ale Jako Robert Jornan a jeho serie Oko sveta to uuplne stacii a v mnoheem to i predcii. Naadherne barvitee - naapaditee dokonala RPG a taky sem se po case dost divil ze Adam Andrews nenii muz, protoze to bylo napsaano hodne muzskyym stylem - Ikdyz zaadnej Zamboch nebo Kulhanek :-)

MM1979
13.07.2016

Až po letech jsem se dozvěděl, že Adam Andres je holka a Češka .-) Každopádně Wetemaa byla, je a bude super a na každý díl se moc těším - v současnosti je to 7 knih a jedna novela Tarantrof, v Legendách české fantasy II.

Jochwald
28.02.2014

Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí fantasy. Knihu jsem četl nyní podruhé a musím říct, že mě zklamala. Děj je dost přdvídatelný a jazykově je kniha nic moc. Není to špatné čtení, ale rozhodně bych jí nikomu nedoporučil.

1