Wetemaa

Celá kniha je psána jako kronika. Rozdělená na dvě části. První část vypráví o jednotlivých postavách (družinících) a druhá část pak vypráví o samotné dobrodružné výpravě.

Kniha je autorčina prvotina a hned v roce 1993 vyhrála Zlatého Ikara za sci-fi a fantasy knihu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69269/big_wetemaa-wetemaa-rGJ-69269.jpg 4.571

Kniha Wetemaa

Adam2021

Tak tohle opravdu stojí za přečtení. Nejlepší fantasy co jsem kdy četl. Kdybych mohl, dal bych 10 hvězdiček. Doporučuji, aby jste si přečetli O cestě do Jižního Edagwonu chronologicky.

ZanZara1
24.06.2020

Oh Wetemaa. Všechny knihy Veroniky Válkové jsem zhltla na posezení před 12 lety. Nyní, se ke knihám vracím. Je to jedna z nejlepších českých fantasy a dle mého názoru se řadí ke světové fantasy, nebo by se bývala řadila, pokud by knihy měly ten správný marketing, který si rozhodně zaslouží. A tak místo toho, aby se kniha vydávala a překládala do světových jazyků, zbylo jen pár nákladů a knížky upadají v zapomnění, kdy o tomto úžasném příběhu prakticky nikdo neví. Je to velká škoda. Veronika by dnes mohla být někde zcela jinde, škoda, že se jí neujal někdo šikovný.

Tazz1
05.12.2019

Kdysi, v devadesátých letech, jsem si ji koupil, kdy mě zaujala nádherná obálka. Přečetl jsem ji v té době několikrát. Úžasný příběh, jazyk, no nemělo to chybu. Tato kniha u mě vzbudila tehdejší nadšení pro fantasy žánr. Až mnohem později jsem zjistil, že Adam Andres je vlastně česká učitelka :-) . Klobouk dolů, paní napsala opravdu skvostné dílo.

xmajl
01.11.2019

koupil jsem si kdysi jeste v Cerne planete v Brne a kazde cca 3 si ji prectu ;)

Berca.000
18.03.2019

líbila se mi

JosefKomensky
30.07.2016

Ano Wetemaa byla uuzasnaa kniha - uuzasne sem si tehdy pocetl a jenom sem se divil co vsechno se pozdeji mohlo s nejruznejsimi hrdiny staat. Skoda ze uz tu kniizku ted nemaam. Urcite bych si jii opet precetl znova. Nemaa to sice hloubku Tolkiena ale Jako Robert Jornan a jeho serie Oko sveta to uuplne stacii a v mnoheem to i predcii. Naadherne barvitee - naapaditee dokonala RPG a taky sem se po case dost divil ze Adam Andrews nenii muz, protoze to bylo napsaano hodne muzskyym stylem - Ikdyz zaadnej Zamboch nebo Kulhanek :-)

MM1979
13.07.2016

Až po letech jsem se dozvěděl, že Adam Andres je holka a Češka .-) Každopádně Wetemaa byla, je a bude super a na každý díl se moc těším - v současnosti je to 7 knih a jedna novela Tarantrof, v Legendách české fantasy II.

Jochwald
28.02.2014

Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí fantasy. Knihu jsem četl nyní podruhé a musím říct, že mě zklamala. Děj je dost přdvídatelný a jazykově je kniha nic moc. Není to špatné čtení, ale rozhodně bych jí nikomu nedoporučil.