Web ostrý jako břitva

Web ostrý jako břitva https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221256/bmid_web-ostry-jako-britva-PJz-221256.jpg 4 51 13

„Webdesign není jednoduchý, jen podceňovaný. A právě nadešel čas to změnit. Napsal jsem totiž první českou knihu o návrhu webu. Začínajícím webdesignerům ukáže cestu, zkušeným doplní mezery a zadavatelům ušetří statisíce za špatně navržený web nebo nesmyslný tendr.“ Zastavme perpetuum mobile na mizerné weby. I zkušenější webdesigner občas podlehne Dunning-Krugerovu efektu. Tedy „netuší, že netuší, že netuší“. Zadavatelé omezí výběrové řízení na grafiku hlavní strany a výsledek hodnotí jako líbí/nelíbí. Kniha Web ostrý jako břitva to změní. A pomůže oběma stranám najít společnou řeč. Webdesigneři - po přečtení knihy budete rozdýchávat ztrátu iluzí o webdesignu. Ale zamyšlení nad svým procesem návrhu a doporučená literatura v každé kapitole vás vystřelí na dráhu úspěšného webdesignera. Inspirujte se tipy, které jsem sbíral 10 let. Technika WBS usnadní nacenění webu, začnete brát vážně projektový trojimperativ a k návrhu přiberete metody Zlatých kruhů, Design studia nebo See-Think-Do framework. Sepsal jsem svůj rámec pro návrh webu, který vás provede malou zakázkou i projektem za statisíce. Webdesigneři, grafici, analytici, kodéři a copywriteři tak lépe pochopí kontext své práce v týmu a celém procesu. Zadavatelé projektů - ujasníte si obchodní strategii, vlastní branding a archetyp značky. Lépe pak internetovou prezentaci zasadíte do svého marketingu a připravíte dokonalé podklady pro webdesignera. Dozvíte se, proč příprava webu trvá déle než 3 měsíce a jak nastavit projektový rámec. Hodnocení webu změníte z posuzování grafiky na měření KPI a snížíte rizika, která by váš projekt ohrozila. Navrhuje vám webdesigner uživatelský výzkum a vám to připadá zbytečné? Díky knize si i jako laik snadno ověříte, že váš dodavatel odvádí profesionální práci. A stačí k tomu jen pár kapitol, které vám dají potřebný rozhled. Recenze: https://www.zdrojak.cz/clanky/rezacuv-web-ostry-britva/ https://www.cevelova.cz/web-ostry-britva/ https://www.martindomes.cz/recenze-knihy-web-ostry-jako-britva/... celý text

Dejf_ano
11.03.2024 5 z 5

Pro mě osobně první vhled do problematiky webdesignu. Jak se ukázalo, kniha je z velké části o PR a marketingu, což mě mile překvapilo. Dobrý odrazový můstek pro další studium tvorby webu a marketingu vůbec, jelikož je kniha velmi dobře zdrojována.

amaenium
30.03.2022 4 z 5

Nejsem webdesignér, ale v rámci osobního rozvoje a zájmu o tvoření webových stránek jsem se dostala k této knize. A i když se primárně nevěnuji tvorbě webdesignu, kniha mě - řekla bych i obecně, ale zároveň úderně - provedla tímto oborem a ukázala, jak přesně by se dala tvorba webu rozkouskovat do jednotlivých pasáží, a co všechno ty jednotlivé pasáže vlastně obnáší.
Kniha mi poskytla několik důležitých tipů a návodů, které se dají svým postupem aplikovat i na jiné projekty a tudíž mi velmi pomohou v organizaci mých vlastních projektů.
Ač jsem měla knihu půjčenou z knihovny, je to dílo které se chystám pořídit si i do vlastní knihovny. Přínosná kniha.

Tyrkysová
22.10.2019 5 z 5

Celá kniha je nádherně zpracovaná. Obsahuje množství milých a vtipných ilustrací, doplňujících poznámek a postřehů i odkazů na další literaturu, kterou si můžete prostudovat. Díky komplexnímu pohledu je vhodná jak pro začínající web developery / designéry, tak zadavatele a i mnohý zkušený praktik zde jistě najde pár užitečných podnětů, díky nimž bude moci svoji práci zase o něco zkvalitnit či posunout dál.

daliboroslav
28.05.2019 5 z 5

Kazdy kdo jen trochu dela s webem by si ji mel precist.

angloumene
14.04.2019 3 z 5

Web ostrý jako břitva má tu smůlu, že v mezičase vyšlo Vlachovo Na volné noze. To nabízí ucelenější pohled na to, jak se stát profesionálem ať už v jakémkoliv oboru. Samozřejmě zde zbývá prostor zaměřený přímo na webdesign, ale ani tady autor nezachází příliš hluboko.

Celkově Web ostrý jako břitva hodnotím jako podařený, nádherně zpracovaný a s řadou zajímavých postřehů. Bohužel (nebo možná naštěstí) došlo v rámci tohoto tématu k celkovému posunu dostupné literatury a tím pádem kniha trochu zastarala.

xsmejky
19.07.2017 5 z 5

Užitečná kniha, která pomůže jak začínajícím web developerům tak i zadavatelům. Zkušenější lidé z oboru určitě najdou pár užitečných poznámek kolem a nebo jim to aspoň pomůže se zaměřit trochu víc na jiné části webů, kterým před tím nepřikládali takovou váhu. Kniha určitě stojí za přečtení.

toulava
05.07.2016 5 z 5

Ač nejsem z IT, tak se mi kniha líbila. Design byl přijemný a celkově byla kniha přistupná i laikům. Naučila jsem se něco nového a také jsem se přiblížila k procesu vyrábění webových stránek. :)

jakub2696
30.12.2015 5 z 5

Prepracovaná kniha ku ktorej sa budem urcite este vraciať.

Barbara02
27.09.2015 2 z 5

Za přečtení stojí.Jen, dost neprakticky mi přišel formát, provedení knihy. Přišlo mi, že se často autor opakuje a ta kniha by se dala o dost zkrátit. Často byly víc zajímavější doplňující popisky po stranách, než celá strana, kerá obsahovala vlastně totéž, ale strašně košatě :-).

Dae
11.01.2015 3 z 5

Výsledný dojem z této knihy podle mě dost záleží na tom, co od ní čekáte. Bezesporu za přečtení stojí, méně pokročilým webdesignérům ukáže, kam se mohou posouvat a zadavatelům, co mohou vyžadovat. Na druhou stranu, pokud čekáte, že bude pro Vás kniha návodem, tak tady se obávám, že spokojeni nebudete. Ono je celkem logické, že kvalita není zadarmo, ale dělat weby tak, jak je zde popisováno znamená mít i na menší web šesticiferný rozpočet. A ten mají zase jen větší hráči, kteří si pak najmou na jeho tvorbu nějakou renomovanou agenturu nebo etablovaného odborníka, jako je autor této knihy. Takže dojdete k nutnému závěru, že z knihy použijete jen nějaký ten drobek, který Vás posune dál (v tom vidím přínos knihy), ale zase budete vědět, že spostu věcí vlastně děláte špatně. :o)

Z pohledu zadavatele webu je to podobné, ten se zase z knihy dozví, že pokud chce supr web, musí sakra našetřit. :o)

zdenek6805
07.01.2015

Přečetl jsem jedním dechem. Právě to, že není psána jak jsou webdesignéři zvyklí, se mi moc líbilo. Ostatně není určena pouze webdesignérům, ale i těm kdo weby zadávají.

orson
03.11.2014 5 z 5

Kniha o tom, jak správně tvořit weby. Autor to bere z trochu jiné strany, než jsou čtenáři takovýchto knih (povětšinou webdesignéři) zvyklí - v textu nenajde jedinou značku HTML, CSS ani PHP. Ale o to je ta kniha cennější - doporučuji jako povinnou četbu pro každého kdo má s tvorbou webu něco společného - ať již jej vytváří a nebo zadává jeho výrobu.

Gooverka
18.09.2014 4 z 5

Kniha se mi do rukou dostala díky recenzi, a můžu s čistým svědomím říct, že je fakt skvělá. Provede vás světem webdesignu, a to velmi srozumitelně. A navíc, grafická stránka je fakt eňo ňuňo! Moc chválím.

tvorba webu

Autorovy knížky

2014  79%Web ostrý jako břitva

Kniha Web ostrý jako břitva je v