Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1139 337

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

Jenny46
18.10.2023 5 z 5

Znovu po 2 letech i na měsíc čtu 1 díl a opravdu záleží v jaké náladě knihu čtete. Nechápu proč se mi kniha moc nelíbila nebo ty smíšené pocity?!
Ted se po přečtení tluču do hlavy, že jsem nezkusila přečíst knihu už dávno...
Tentokrát mě to chytlo od začátku dobře promýšlený děj a hned mám nachystané pokračování, doporučuji...

midre
11.10.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha, která se čte sama. Hlavní hrdiny musíte mít rádi....a možná se dá pochopit i záporná postava. Závěr knihy vás nutí číst a číst. Doporučuji a dávám pět hvězd. Těším se na další knihy tohoto autora.

TeriLoch
07.10.2023 5 z 5

Super čtení! Napínavý příběh, hlavní postavy super sympatické a konec teda parádní, ke konci už jsem knížku nemohla ani odložit, jak to bylo napínavý! :) Těším se na další díl! Doporučuji! :)

marekB78
22.09.2023 5 z 5

První kniha od autora a hned jsem musel koupit i ty další :) Hlavní hrdiny jsem si oblíbil, hlavně Tilly, ta je skvělá. Kniha je napínavá, dobře napsaná a s překvapivým koncem. Za mě 5 hvězd

thessi98
16.09.2023 4 z 5

Loutkové divadlo. Pod tímto názvem si každý z nás představí klasické vystoupení loutek pro děti, na které jsme chodili ve školních letech s celou třídou. A všichni víme, co je jeho podstatou - dřevěné či látkové postavičky vedené a mluvené herci. Až zpětně si uvědomuji, jak geniální název má tato kniha.

Samotného hlavního hrdinu Poea bych povahově zařadila do typických protagonistů severských detektivek - má za sebou těžký život, potýkal (či ještě stále) se s alkoholem a má svůj humor. I on je možná důvodem toho, proč jsem si tuto knihu dokázala zamilovat, samozřejmě pokud Vám tento typ detektivů nevadí a nepotřebujete detektiva v obleku, který je vždy perfekcionista a zároveň s originálním nástupem. I když vlastně, i tohle Poe splňoval.

Samotný děj knihy pak rozhodně stojí za to. Kniha Vás provází spletitou cestou, kdy v jednu chvíli máte pět podezřelých a o pár stránek dále jste na nule a tápete společně s hrdiny příběhu, kde se stala chyba. Občas jsem měla reálně pocit, že sedím s nimi a společně uvažujeme, kde vznikl problém, že nám najednou zmizel motiv a hlavní podezřelý.

Abych pravdu řekla, knihu jsem četla v průběhu několika měsíců, ale i tak stačila stránka či dvě a hned jsem věděla, kde v příběhu se nacházíme a co řešíme. Nechybělo tomu napětí, které se místy dalo i krájet, ale ani humor, který se v těchto žánrech hodí na občasné nejen zpestření, ale i uklidnění situace. Především když se potýkáte s detailními popisy "zmasakrovaných" těl, které rozhodně nejsou pro každého.

Rozuzlení zápletky však stálo za to a oněmělo mě na pár minut. A abych byla zcela upřímná - dokonce i dojalo. Ne, rozhodně jsem nečekala, že při vysvětlení motivu mi zrovna tento žánr knihy vtlačí slzy do očí, ale tady se to stalo.

Rozhodně to není oddechové čtení, ale kniha stojí za to. Má vše, co od detektivní knihy očekáváte a vtáhne vás tak, že je najednou jedna hodina ráno, protože jste si po každé kapitole řekli "fajn, ještě jednu kapitolu - teď je to až moc napínavé".

Tereyciiik
03.09.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Od začátku do konce se tam stále něco dělo. Většina postav byla sympaticka, nejvíce však hlavní hrdinka a jeho nová kamarádka Tilly. Byla to sehrana dvojka, co odvedla nejvíce práce a dala příběhu ten správný šmrnc. Podle konce se určitě těším na další díl, co na mě čeká v knihovně.

Terezka_U
22.08.2023 4 z 5

Stylem mi to přišlo, jako když vezmete některé prvky od Keplera a jiné od Nesba a spojíte je dohromady. Děj je napínavý a má spád. Hlavní vyšetřovací duo je zvoleno perfektně. Závěr byl pro mě překvapivý i přesto, že jsem od začátku trochu tušila, jakým směrem se mám po vrahovi dívat. Doporučuji všem, kteří mají rádi krimi knížky.

Pavlnka
21.08.2023 5 z 5

Perfektní, doufám, že celá série bude stejně skvělá.

kajakouda
19.08.2023 5 z 5

Wau, rovnýma nohama do děje hned od první stránky. Výborný thriller, sympatičtí vyšetřovatelé Poe a Tilly. Ale co ten vrah? Skoro mi ho je líto.

lucie.svobodova
17.08.2023 5 z 5

Hned od začátku akce - a to já ráda Někomu by se to mohlo zdát nechutné, ale pro mě je to přesně to, co má správný thriller mít!
Popisy vůně spáleného masa, upravené hořlaviny, nechybí ani prasklé a vysušené bulvy, popraskané kůže a někdy ani vyrytá písmena a znaky v těle
Co ale znamenají? Kam mají vyšetřovatele dovést? Je to vodítko nebo je to má naopak zmást?

Poe se vrací po suspendaci opět do služby - nastolí tam pořádek nebo způsobí další zmatky? Nebo od všeho trochu?

Jako parťačku si vybere Tilly, knihomolského vědátora , která je ale jinak v reálném životě ztracená. Takové malé upřímně dítě v těle dospělého .

Pachatele jsem sice uhádla poměrně brzy, ale byla jsem stále v takovém příjemném napětí, že mi to vůbec nevadilo..

Každopádně u tohoto žánru knihy bych nečekala, že mě v očích zašimrají slzy - a stalo se

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla, je dokonale (pro mě) zpracovaná a každou stránku jsem přímo hltala . Vše je promyšlené do detailů a vše do sebe postupně skvěle zapadá. Kniha je napsána čtivě, takže stránky ubíhaly rychlostí blesků (které mi při čtení dělaly zvukovou kulisu ). Děj mě doslova vtahoval do sebe a občas jsem se cítila, že s nimi sedím u stolu a řešíme kdo, co, jak a proč

gigi77
12.08.2023 3 z 5

Autor nám naservíruje hned v úvodu mix brutality, zkratek a poetismu. Ten se tedy nezdá. Co tohle bude za knihu? Scény barvité a dynamické, má představivost si chrochtá blahy. Strmý rozjezd však záhy zpomalí a přestože ostatní recenzisté slibují skvělý závěr, v polovině to vzdávám. Pomalé tempo mi obvykle nevadí, zde dávám za vinu styl psaní, který mi zcela nesedl.

mapet85
03.08.2023 5 z 5

Prvá kniha zo série nás privádza na severozápad Anglicka do pre mňa neznámej Cumbrie, kde vyčíňa sériový vrah známy ako Spaľovač, ktorý upaľuje svoje obete v kamenných kruhoch vyskytujúcich sa v početnom množstve práve v tejto časti krajiny. Zoznamujeme sa so suspendovaným detektívom Washingtonom Poeom. A práve tento svojský pán, ktorý sa nepára s nikým a ničím je vtiahnutý do vyšetrovania. Ako pomocníčku si vyberá Tilly Bradshawovú, geniálnu analytičku s vysokým IQ, ktorá by si ale asi nezvládla uvariť ani čaj. :)

Musím povedať, že táto kniha je pre mňa jedna z najlepších detektívok, ktoré som čítal. Ide o inteligentnú a prepracovanú knihu, ktorá má hlavu a pätu. Okrem prešpekulovaného prípadu plného akcie, napätia, ale aj nechutností sú práve Poe a Tilly pre mňa nesmierne sympatické a hodnoverné postavy, ktoré spolu vytvoria výborný tandem zažívajúci aj niekoľko vtipných a úsmevných momentov pri riešení prípadu a vzájomnej komunikácii.

Všetko do seba krásne zapadá, vysvetlenia sú jasné a tip, kto za zločinmi stojí mi pomerne vyšiel, pričom pre konanie Spaľovača mám pochopenie a neviem, či som niekedy takto súcitil s páchateľom.

Či už Marsonsová, Arlidge, Galbraith alebo Bryndza, Briti proste vedia písať a Craven, ktorý sa stal mojím ďalším obľúbencom, už v prvej knihe latku nastavil veľmi vysoko. Som zvedavý, čo si pre nás autor pripravil v ďalšom diele zo série Čierne leto.

Na záver pár myšlienok od Washingtona Poea :

Keď vám je vaše zamestnanie ukradnuté, nadriadení si veľmi rýchlo uvedomia, akú malú moc nad vami majú.

Keď bol presvedčený, že má pravdu, ovládla ho sebazničujúca časť jeho povahy. Často nechal, aby diabol na jednom pleci prekričal anjela na druhom. A v tejto chvíli anjel ani nepípol...

Margerite
31.07.2023 3 z 5

Půjdu proti proudu a dám jen 3*, i když jsou za mě hodně silné. Příběh za mě až příliš tlačí na pilu, snaží se šokovat, struktura je prostě jednoduchá, chronologická a nejhorší je za mě asi překlad, u některých slov jsem přemýšlela, jestli je to vůbec česky. Skladba některých vět naprosto šílená. Pachatele uhádnete dlouho před koncem. Přesto, kniha své jisté kvality má, zkusím další díl. Už u více sérií se mi osvědčilo u toho prvního přimhouřit oko, protože ty další jsou často lepší a lepší. Navíc Tilly nejde nemilovat, že.

Kuffenbach
13.07.2023 5 z 5

Skoro mám strach číst další díly. Protože tento první je tak dobrý, že bych mohl zažít zklamání. Po všech těch oslavovaných severských břídilech, po trapném Carterovi a jiných nýmandech, po rádoby detektivkách a podivných slátaninách po lobotomii, při jejichž čtení jsem leda tak naprázdno dávil... konečně promyšlená věc se skvělou dvojkou policajtů(Poe&Tilly), která se parádně doplňuje. Craven pracuje se silným tématem, s naprostým minimem neuvěřitelných náhod a navíc nás obdařil luxusním koncem.

Olizuji si všech 5 prstů ;).

jan7113
01.07.2023 5 z 5

Vynikající detektivní thriller. Do poslední strany je čtenář udržován v napětí, a to dokonce i poté, co byl pachatel odhalen. Zase se jednou podařilo skloubit sympatické postavy se zajímavým dějem i prostředím. Krátké kapitoly ještě umocňují výbornou čtivost. Prostě super!

JaniMa
20.06.2023 5 z 5

Ze začátku jsem se bála podobnosti se sérií S. Bjørka (matematické prvky, vyšetřující poznamenaný předešlými případy, talentovaná nepříliš přijímaná vyšetřovatelka,...), která měla sice slibný rozjezd, ale nakonec mě zklamala. Pak jsem ale s překvapením zjistila, že už mám třetinu knihy přečtenou a jsem opravdu zvědavá, jak spolu všechny události souvisí. I postavy jsem si vcelku oblíbila. Autor dokáže vykreslit scénu několika slovy a vkládá do příběhu vtipné hlášky (př.: "Kdyby byl nucený v tomto uspořádání trávit čas, věděl, že do hodiny by používal slovo kurva místo čárky ve větě.") i různé zajímavosti. (Netušila jsem, že existuje něco jako rétorický otazník.) Knížka mě také přivedla k vyhledání informací o severní Anglii. Jediné, co bych jí vytkla je rozuzlení, které je sice propracované, ale zbytečně tlačí na pilu. Trochu méně zrůdností a životních strastí a na těch 5 hvězd by to bylo bez zaváhání.

Lálin59
16.06.2023 5 z 5

Po několika severských (a rozhodně výborných) detektivkách návrat do staré dobré Anglie.
Naprostá spokojenost.

Veronika2692
12.06.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, nejvíc rozhodně postava Tilly, ta je skvělá a opravdu jsem se u jejich scén pobavila :D ale celkově všechny postavy a příběh skvěle vymyšlený a dotahnuty do konce. Už mám připravenou další knihu od autora :)

hana4834
06.06.2023 5 z 5

Po dlouhé době detektivka co mě opravdu bavila a nemohla jsem se odtrhnout. Skvělé sepsáno

Blanka29
26.05.2023 5 z 5

Velmi dobre zpracovany pribeh, ktery se poodkryva postupne. Ac seriovy vrah bylo mi ho lito a obeti jsem z duse nenavidela a modlila se za jiny konec.....ale pokud jsou do toho zapleteni i mocni, tak se pravi zlocinci nikdy neocitnou ve stinu spravedlnosti :(

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968