Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1140 337

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

Nik..
16.01.2024 5 z 5

No, abych řekla pravdu, první čtvrtinu knížky jsem četla s pauzama a říkala si, tak kdy to začne?Nějaká akce? Pak přišla další kapitola a zbytek knížky jsem slupla jako malinu za sobotní odpoledne Kdo ji nečetl, tak bych Vám zpětně asi doporučila dělat si poznámky o jménech, nejednou jsem se musela vracet, abych si osvěžila paměť, kam danou osobu zařadit.

Zápletka:
Sympatický policista, který je postavený mimo službu - jeho jméno je vyryté na jedné z obětí a poté začíná koloběh detektivek. Další oběti, hledání důkazů, svědků. Washington Poe - zmíněný detektiv se vrací do služby, aby přišel na kloub těmto vraždám. Utvoří tým se společensky neotesanou, zato ale geniální analytičkou Tilly Bradshawovou. Tento tak strašně rozdílný pár si během knihy neskutečně padne do oka. Panebože, Tilly, to je postava, kterou jsem si já naprosto zamilovala To je prostě taková střela, která si Vás hned získá a už Vás nepustí, fakt, přísahám Vrah má svůj plán, jehož musí být z nějakého důvodu součástí i Poe a ten se neúnavně snaží přijít na to, proč. Musím říct, že zápletka této knihy mi naprosto vyrazila dech. Hlavně jsem ke konci knihy už nechtěla číst, protože jsem si myslela, že to nedopadne, podle mých představ, nicméně, můj svět fantazie je znovu úplně v pořádku. Jo a slzičky zase proběhly, nevěřila bych, že mě tohle bude provázet i u knížek. Jo a ještě je to ten druh příběhu, kdy v určité chvíli vlastně začnete sympatizovat s vrahem a přejete si, aby to i s ním dopadlo dobře.

katallinka
12.01.2024 3 z 5

3,5 * Ze začátku mě kniha velmi bavila, děj byl zajímavý, svižný a hlavní vyšetřovatelé jsou skvělí. Tilly jsem si hodně oblíbila, mám moc ráda geniální matematiky v knihách. Nicméně konec se nepovedl. Bylo to hrozně natahované. Vrah odhalen, ale další 2 hodiny vysvětlování a složitostí. Tohle není nic pro mě!

terryaknihy
12.01.2024 4 z 5

Příběh jsem si pustila v podobě audioknihy a jsem ráda, že se vybral v našem audioklubu k poslechu, protože jinak bych se k tomu nedostala. Hlavní postavy Poe a Tilly jsou výborné detektivní duo, které se skvěle doplňuje a jejich taková symbióza se mi moc líbila. Řekla bych, že Tilly byla dobrým tahounem a osvěžením příběhu.
Párkrát mi ten detailní popis upálených mrtvol dal zabrat, ale naštěstí se autor více pak věnoval detektivní práci, než nechutným popisům.
Pravda je, že první půlku příběhu jsem byla nadšená, ale postupně byl příběh hodně natahovaný a ke konci lehce překombinovaný. Kdyby to bylo o 100 stran kratší, asi bych byla 100% spokojená a bylo by to svižnější.
Hodnotím 3,5/5 a pokud další díl vyjde v audiopodobě, pustím se do něj .

sladkáva
11.01.2024 3 z 5

Dobré krimi s dobrým případem i když jsem závěr tak nějak tušila. Hlavně nejvíc jsem si oblíbila oba svérázné vyšetřovatele. Už jen kvůli nim půjdu do dalšího dílu, pokud tedy zase vyjde jako (audiokniha).

playada
08.01.2024 5 z 5

Nerdka Tilly je hlavní hvězdou v týmu. Přebila i takové eso, jako je Washington.

Ajinka79
06.01.2024 3 z 5

Dočteno, ale do další knihy ze série se už pouštět nebudu, úplně mi to nesedlo..

schvomis
06.01.2024 4 z 5

Kniha se dobře četla, beru ji jako slibný začátek série. Je to tedy cca 320 stran malým písmem.
Hlavní hrdina mi byl sympatický, stejně tak jeho nová kolegyně.
Asi ve 3/4 jsem tipla správně vraha, ale nevadilo mi to.

sun.from.ibiza
28.12.2023 5 z 5

S čistým svědomím dávám plný počet hvězd. Dlouho jsem si žádnou knihu tak moc neužila a nebýt pozdě večer, pustím se hned do dalšího dílu. Autora rovnou řadím mezi oblíbené.
Tilly je úžasná a moc mě bavila a Washington je prostě správňák, to jak vždy potrestal každou nespravedlnost se mi líbilo. Je to můj nový hrdina.

Timkim
27.12.2023 5 z 5

Po delší době čten papír a parádní začátek série. Nej postava byla jednoznačně Tilly. Už se těším na další díly, které mám připravené v knihovně. Začátek byl super, prostředek trochu pomalejší a konec malinko "emerickej" něco ve stylu jsem bývalý spolubydlící sestřenice tvého dědy z otcovy strany...ale v celku povedené. Žádné ufo, žádné mystično, i když pár věcí bych vynechal...a tak nějak otevřený konec.. spokojenost. Za mě dnes 95%

TeaPeter
24.12.2023 5 z 5

Vynikající příběh. Tolik zvratů jsem rozhodně na začátku nečekal. V konci se děj překlopil do svého druhu boje s větrnými mlýny. Jen jsme se nedozvěděli, jak to doopravdy dopadlo. Když se nad tím člověk pořádně zamyslí po Washingtonovsku, tak náznaků je nejméně na jeden další díl.

Jiho226
22.12.2023 2 z 5

Nedočteno.. Po slibném začátku - za ten jsou ty 2 hvězdičky - přišla velká nuda.

mirinda973
06.12.2023 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale jisté mezery tam ještě jsou. Styl psaní je mnohdy velmi jednoduchý a ten konečný wau efekt lehce přitažený za vlasy. I když musím přiznat, že pachatel mě napadl už někdy v půlce knížky (asi už čtu thrillery moc a moje fantazie je za hranicí:o)
Každopádně se těším i na další díl série, protože mě strašně baví Tilly a její vztah s Poem

Ava365
05.12.2023 1 z 5

Tady půjdu silně proti proudu. Ten název knihy odpovídá celému příběhu:-). Začátek byl celkem slibný - brutalita, za kterou by se nemusel stydět ani Chris Carter s Johnem Lutzem a Mo Hayder dohromady. Pak se vše rozplizlo a následovalo nudných 200 stránek. Nebýt vtipných replik Bradshawové, hrozilo, že knihu přiřadím k ostatním v kategorii nedočteno. Vnímavější čtenář musel již zhruba od poloviny tušit, o čem to celé bude. Pořád tu ale byla naděje, že to tak nebude. Bohužel bylo. Po přečtení celé knihy bylo zřejmé, že nechutné popisy brutality zde byly užity samoúčelně a pouze na efekt, takže se minuly účinkem. A třešničkou na dortu této slátaniny, plné jednoho klišé za druhým, bylo sladkobolné vysvětlení jména Washington. A ještě jedna věc stojí za zmínku. Takové množství zkratek a vysvětlivek pod čarou se hned tak nevidí.

malá_čtenářka23
04.12.2023 5 z 5

Celá autorova série jednoduše stojí za to! Knihy jsou čtivé, poutavé, místy i vtipné, což je za mě dobře, jelikož to jemně odlehčí čtení. Kapitoly jsou poměrně krátké, a to je za mě velké plus - člověk se tak snáz knihou prokouše a nemusí se dívat, kdy bude konec kapitoly (nutné např. ve vlaku, kde mi není příjemné knihu zavřít uprostřed kapitoly). Všechny knihy od tohoto autora vřele doporučuji.

HanWali
28.11.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, způsob vyprávění mi vyhovoval, vtipné pasáže a napětí. Hned jdu na další díl

ninano
18.11.2023 3 z 5

Thriller plný brutality a morbidity. Jako by se někteří autoři předháněli, kdo vymyslí více nechutnou vraždu. Začátek vypadal slibně, ale pak se tempo rapidně zpomalilo. Opět se krátce po začátku dostavil mnohokrát použitý stereotyp. Policista, který byl z oddělení odejit, je přemlouván kolegyní, aby se vrátil. Snaží se vzdorovat, za žádnou cenu se vrátit nechce, ale každému je jasné, že se stejně vrátí. :-)

veronika9761
07.11.2023 5 z 5

Moje prvni kniha autora a hned to stoji za to. Zajimava zalezitost.

escapelle
04.11.2023 4 z 5

Narazit na detektiva, který by se aspoň trošku rovnal Robertu Hunterovi od Cartera, zdálo se nemožné. A pak jsem potkala Washingtona Poa. Sympaťák, který společně s Tilly tvoří super dvojku ze které jsem někdy byla mrtvá smíchy.
Skvělá zápletka, zajímavý příběh.

ivzu77
30.10.2023 4 z 5

Nejprve jsem si sehnala první tři knihy této série a nyní jsem se rozhodla do nich postupně pustit. První knihu mám za sebou a .... jsem nadšená, četlo se to moooc dobře, drsné příběhem , ale psané s nadhledem.... děkuji za nového sympatického vyšetřovatele ....

rumova_kulicka
19.10.2023 4 z 5

Uf, to bylo hodně drsné. Na první díl série ale dobré čtení. Hlavní postavy jsou sympatické, obzvlášť Tilly jsem si oblíbila. U vraha jsem trochu sice tušila, odkud vítr povane, ale i tak jsem se bavila.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968